;
سرگرمی

اگر ببرهای مخفی در تصویر را پیدا کنید، جزو 1 درصد تیزبین جهان اید!

تست قدرت دید ببر: در آزمون های بینایی سنجی با دقت به تصاویر شما باید نکته مخفی یا کوچک را بیابید تا بتوانید بگویید دقت و تمرکز چشمان تان در حد ایده آل قرار دارد. در این آزمون شما باید 12 ببر مخفی را پیدا کنید تا بینایی و دقت خود را محک بزنید، با یک تست بینایی دیگر در بخش سرگرمی مجله گفتنی همراه باشید.

این تصویر معمایی قدرت تمرکز، دقت و بینایی شما را به چالش می کشد تا ببرها را در جنگل پیدا کنید. وب سایت دسان برای بار اول این تست را ارائه داده است. این سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. سختی آن هم به این دلیل است که در این اثر هنری نه 4 ببر بلکه 16 ببر یا تایگر وجود دارد که شناسایی 4 تای آنها راحت، اما 12 تای دیگری برای 99 درصد کسانی که این تصویر را می بینند مشکل است. با تست قدرت دید ببر با گفتنی همراه باشید.

این آزمون ها سبب افزایش عملکرد مغز می شود. افزایش عملکرد مغز در افزایش قدرت، تمرکز و دقت نقش اصلی را ایفا می کنند. به این ترتیب در بلند مدت می توان با مغزی روبرو بود که جزئی نگر است و مسائل را به راحتی فراموش نمی کند.

این هم جالبه ببینید: تست هوش: به نظرت ماریا در این اتاق پر آب چه کاری برای نجات باید کند؟

این هم جالبه: سوال هوش: با دلیل و مدرک بگو کدوم فرد نوزاد را ربوده است؟!

تصویر تست قدرت دید ببر

در این تصویر با دقت 12 ببر پنهان در تصویر را بیابید. توجه داشته باشید که اگر چشمان تان دید فوق العاده داشته باشد باید به راحتی پاسخ را بیابید، توجه داشته که طبق ادعای طراح سوال فقط 1 درصد افراد می توانند در این بازه زمانی همه 12 ببر پنهان را پیدا کنند! توجه داشته باشید که برای پاسخ فقط 20 ثانیه فرصت دارید و باید سعی کنید در این مدت ببرها را بیابید، پس باید با دقت به عکس زیر دقت کنید:

تست قدرت دید ببر 1

این را هم شاید بپسندید: چیستان: یک دانه در کنج، یک دانه در خانه، هیچ در اتاق، و دو تا در دندان. آن چیست؟

.

.

.

.

این داستان هم جالبه: داستان سلطان و دو گدا: گدای چاپلوس و گدای ساکت

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ تست قدرت دید ببر

کسانی که به دنبال سرنخ هستند باید به به جزئیات جنگل حتی درختان و تخته سنگ ها نیز دقت کنند. ایا متوجه چیزی شدید؟

.

.

.

.

این خیلی جالبه:چیستان حبیب لیسانسه ها: اگه گفتی چرا ماهی ها به هم دست نمی دن؟!

.

.

.

وقتی اگر با دقت به جزئیات درون جنگل نگاه کنید به 12 ببر پنهان می رسید!

به تصویر زیر دقت کنید، 12 ببر را برایتان علامت زده ایم.

تست قدرت دید ببر 2

این مطلب هم جالبه: حدس کلمه با ایموجی: باید خیلی خلاق باشی بفهمی چه کلمه ای میشه!

تست بینایی و توهمات نوری

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

توهمات نوری اغلب فقط کمی سرگرم کننده هستند، اما برای دانشمندان نیز ارزش واقعی دارند. پازل های مغزی به محققان کمک می کند تا بر عملکرد درونی ذهن و نحوه واکنش آن به محیط اطراف، احاطه پیدا کنند. در سال 2017، دانشمندان کیم رانسلی و الکس او. هولکامب، از دانشگاه سیدنی، اهمیت توهمات را برای درک ما از مغز برجسته کردند.

این داستان خیلی جالبه: داستان گدایی که ساکنان یک شهر را اُسکول کرد

این هم جالبه: اشتباه تصویر این زوج باغبان عاشق رو در 3 ثانیه پیدا کن! به نظرت آسونه؟

این زوج در The Conversation نوشتند: توهمات نوری و تصاویری شبیه ببرهای امروز، به ما نشان می دهد که ما به واقعیت دسترسی مستقیم نداریم. آنان به این نتیجه رسیدند که مغز به جای ارائه اطلاعات، از چشمان به مانند دوربین استفاده می کند و تلاش می‌کند تا مشخص کند چه چیزی در خارج وجود دارد. وقتی اطلاعاتی که وارد چشم می شود مبهم است، مغز باید حدس های دقیقی بزند. اما ما با کاهش فعالیت های مغزی مانع از عملکرد صحیح مغز می شویم. به طوری که در نهایت مغز می تواند پدیده های بزرگتر ا تنها تشخیص دهد و از دیدن جزئیات ناتوان شود.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند. این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی گفتنی مطالب متنوعی از انواع پازل ها و معماها را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند ایسنتاگرام و فیس بوک گفتنی ما را دنبال کنید.

 

این مطالب هم جالبه:

سوال ریاضی: فقط یک ذهن خلاق می تونه جوابو پیدا کنه!

سوال ریاضی: اگر A+B=50 و A-B=30 باشد پاسخ عبارت B/A=؟ چند می‌شود!؟

تام فراموشی گرفته، به تام کمک کنید همسر حامله اش را شناسایی کند!

چیستان: کدام اختراع شما را قادر می‌سازد از پشت دیوار آن طرف دیوار را ببینید؟

چیستان حبیب لیسانسه ها: اگه گفتی چرا مار نمی تونه به مسافرت نمی تونه بره؟

برای حدس این کلمه باید فسفر زیادی بسوزونی!

آزمون شناسایی زامبی واقعی: اگه زبلی بگو کدومشون واگعیه؟

مهتاب منصوری

مهتاب هستم، فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه سوره تهران علاقه بسیاری به شخصیت های کارتونی و انیمیشنی دارم و اوقات فراغتم رمان های عاشقانه رو دوست دارم مطالعه کنم. من از زمستان 1402 به خانواده گفتنی پیوستم و در همین مدت کوتاه خیلی چیزها یاد گرفتم و دوست دارم مهارت هام رو روز به روز افزایش بدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا