;
سرگرمی

علت تنفر هیتلر از رژلب قرمز: راز هولناکی که آقایان را شوکه می کند!

علت تنفر هیتلر از رژلب قرمز

علت تنفر هیتلر از رژلب قرمز: برخی از مورخان ادعا می کنند که زنان بیش از پنج هزار سال پیش شروع به رنگ آمیزی لب کردند و سومری ها مخترع این محصول آرایشی بودند.

برخی دیگر بر این باورند که مصر باستان محل تولد رژ لب بوده است. اما هر چه بوده، در قرن بیستم، رژ لب در حال حاضر به یک محصول آرایشی آشنا تبدیل شده است که در همه جا استفاده می شد. رژ لب قرمز از محبوبیت خاصی برخوردار بود، اما آدولف هیتلر به سادگی از آن متنفر بود. با عجایب امروز همراه باشید.

شاید جالب باشد: داستان مردی که 8 همسر و 107 فرزند دارد: برای تک همسری زیادی باهوشم، روزیشون رو خدا میرسونه!

جنبش حق رأی زنان در نیویورک، ۱۹۱۲

علت تنفر هیتلر از رژلب قرمز1: جنبش حق رأی زنان در نیویورک ۱۹۱۲

در اوایل قرن بیستم، رژ لب قرمز برای زنان در سراسر جهان معنای خاصی به دست آورد. شرکت کنندگان در جنبش حق رأی زنان به شدت مبارزه کردند تا اطمینان حاصل کنند که نقش زنان محدود به کارهای خانه نیست. آنها آماده بودند تا همسرانی دلسوز، خانه دار منظم، مادرانی مهربان باشند، اما در عین حال می خواستند در زندگی سیاسی شرکت کنند، تجارت کنند و از حقوق برابر با مردان برخوردار باشند.

شاید جالب باشد: اکتشاف جدید و شگفت انگیز: مشاهده اثرات کیهانی بر اختلالات اینترنت و فضای مجازی!

رژ لب قرمز برای آنها به نمادی از فداکاری به آرمان های خود مرتبط با شجاعت ، اعتماد به نفس و زنانگی تبدیل شده است. به لطف سوفراژت ها(جنبش حق رأی زنان) بود که نظر در مورد رژ لب قرمز زنان تغییر کرد. اگر قبلاً این رنگ برای زنان بدون فضیلت، رقاصان و بازیگران زن مرتبط بود، اکنون دختران مومن می توانستند رژ لب مایل به قرمز داشته باشند.

هنگامی که راهپیمایی زنان در نیویورک برگزار شد، مشتاق به دست آوردن حق رای در انتخابات ، الیزابت آردن ، خالق مارک لوازم آرایشی ، با کارکنان خود از سالن بیرون رفت و شروع به توزیع لوله هایی با رژ لب قرمز به شرکت کنندگان کرد. یک سال بعد ، حدود پنج هزار زن که در واشنگتن راهپیمایی کردند ، لب های خود را با رژ لب قرمز رنگ کردند. در سایر کشورها نیز وضع به همین منوال بود: زنانی که برای حقوق خود مبارزه می کردند با رژ لب قرمز روی لب به میدان رفتند!

همچنین بخوانید: ۵ اختراع ایرانیان که دنیا را تغییر داد، اما خیلی ها نمی دانند!

 شروع جنگ جهانی دوم و موقعیت خاص رژلب قرمز:

با شروع جنگ جهانی دوم، رژ لب قرمز دوباره موقعیت خاصی را به دست آورد. رژ لب قرمز نماد مقاومت شد. به نظر می رسید زنانی که رژ لب قرمز روی لب دارند اعلام می کنند که هیچ وحشت جنگی نمی تواند آنها را در هم بشکند و آنها می توانند جذابیت خود را بدون توجه به هر چیزی حفظ کنند.

در حالی که بسیاری از محصولات با کارت توزیع می شدند ، بسیاری بر این عقیده بودند که لوازم آرایشی به طور کلی و رژ لب به طور خاص نباید تحت این سیستم قرار گیرند. آنها برای حفظ روحیه و عزت نفس زنان ضروری تلقی می شدند.

در انگلیس، رژ لب، از جمله قرمز، از طریق کارت صادر نمی شد، بلکه در صورت لزوم صادر می شد، اگر تنباکو برای مردان مهم است، برای زنان – رژ لب مهم است. در همان کشورهایی که مالیات باعث گران شدن لوازم آرایشی در زمان جنگ می شد، زنان به جای رژ لب از آب چغندر استفاده می کردند. برای آنها، لبهای روشن نمادی از امید به زندگی عادی بود.

چندین مارک لوازم آرایشی مجموعه های ویژه ای را برای زنانی که در جنگ شرکت کرده اند راه اندازی کرده اند. رنگ های قرمز از مارک های مختلف به وجود آمد که پیروزی ، مبارزه ، کمک یا خدمات را در نام خود ذکر کردند. نمایندگان زنانی که در پیاده نظام نظامی خدمت می کردند  ملزم به استفاده از سایه ای بودند که عناصر قرمز رنگ روی لباس آنها را تکرار می کرد. برای این کار الیزابت آردن یک رنگ قرمز مونتزوما ایجاد کرده است.

اما قابل توجه ترین چیزی که در پایان جنگ رخ داد و پس از آزادسازی اردوگاه کار اجباری برگن-بلسن ، صلیب سرخ از جمله بسته هایی با رژ لب قرمز به آنجا فرستاد. رهبری شعبه بریتانیایی معتقد بود که این محصول آرایشی ساده به زنان ضعیف کمک می کند تا روحیه خود را تقویت کرده و به سرعت با زندگی عادی سازگار شوند. متعاقباً، سرهنگ دوم مروین ویلت گونین به یاد آورد که چگونه با عبور از آستانه اردوگاه، هزاران زن را دید که لاغر شده اند، بدون لباس و پتوهای نازکی روی شانه های خود دارند. و با لبهای قرمز، رژ لب واقعاً به نمادی از فردیت و بازگشت به یک زندگی آرام تبدیل شده بود.

نفرت هیتلر از رژ لب قرمز

چرا آدولف هیتلر به طور کلی با رژ لب و به طور خاص رژ لب قرمز مخالف بود؟ او معتقد بود که یک زن آریایی واقعی حامل زیبایی طبیعی است، از لوازم آرایشی و رنگ استفاده نمی کند. علاوه بر این – رژ لب قرمز ، بسیار روشن و بیش از حد سکسی و تحریک کننده است. از نظر هیتلر، خلوص ملت نیز با “خلوص” صورت دست نخورده توسط لوازم آرایشی تعیین می شد.

دلیل دیگری برای رد شدن رژ لب توسط هیتلر وجود داشت. به نظر می رسد که هیتلر، که پشیزی برای جان انسان ارزش قائل نبو ، طرفدار گیاه خواری بود و هر چیزی را که بر اساس محصولات حیوانی ساخته شده بود، قاطعانه رد می کرد. از جمله رژ لب. از این گذشته، در آن زمان از چربی های حیوانی در تولید آن استفاده می شد.

آدولف هیتلر به هیچ وجه نمی توانست بر استفاده از رژ لب توسط زنان تأثیر بگذارد، همانطور که نمی توانست با کسانی که او را دشمنان شخصی خود می دانست تماس بگیرد.

شاید برایتان جالب باشد:

اگه می خوای یخورده فسفر مغزتو بسوزونی آزمون هوش عدد گمشده در دایره رو 10 ثانیه ای پیدا کن.

چیستان: آن چیست که بالا می رود و هرگز پایین نمی آید؟

تست شخصیت پشتکار؛آنچه را که در ابتدا می بینید نشان می دهد که آیا فردی با پشتکار هستید یا خیر!

آزمون هوش شناخت آدم ربای کودک؛ کدام فرد یک آدم ربا می باشد و قصد دارد کودک را برباید.

تفاوت تصویری سگ خال دار؛فقط یک فرد تیزبین و با دقت میتونه ظرف 8 ثانیه پنج تفاوت تصویر رو پیدا کنه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا