;
سرگرمی

مرگ دختر 3 ساله بخاطر خفگی توسط انگور که خبرساز شد.

مرگ دختر 3 ساله بخاطر خفگی توسط انگور: در یک حادثه دلخراش یک دختر کوچک پر جنب و جوش به طور غم انگیزی پس از خفگی بخاطر یک انگور جان خود را از دست داد. آلیس امانوئلی، کودک سه ساله ای از گویانیا، برزیل، روز دوشنبه، مادر خوابیده خود را بیدار کرد و ناامیدانه به دنبال کمک بود زیرا انگور در گلوی او گیر کرده بود.

لدیان پریرا، مادر کودک، در مصاحبه ای با خبرگزاری محلی R7 گفت: “تا آن لحظه نمی دانستم او در حال خفه شدن از چه چیزی است.” هم پریرا و هم پدر دختر، خوزه روبرتو آرائوخو، دیوانه وار تلاش کردند تا انگور را از گلوی دختر بیرون بیاورند، اما تلاش آنها به نتیجه نرسید. در یک مسابقه با زمان، آنها به سرعت از یک همسایه که پرستاری به نام ماریلید داسیلوا کمک گرفتند.

جالبه ببینید: چیستان: چه اختراعی به شما اجازه می دهد آن طرف دیوار را نگاه کنید؟

مرگ دختر 3 ساله بخاطر خفگی توسط انگور

صورت او را پایین انداختم و تمام مانورهای لازم را انجام دادم. داسیلوا در حالی که صدایش از احساس می لرزید به R7 گفت که متوجه شدم روش های مرسوم ناکارآمد هستند، به آرامی انگشتم را در گلویش فرو کردم و با اولین تلاش، انگور را با موفقیت برداشتم. علی‌رغم تلاش‌های شجاعانه و به موقع داسیلوا، دختربچه تسلیم عوارض ناشی از حادثه خفگی شد و باعث انتقال فوری به بیمارستان شد.

به‌طور نگران‌کننده، کتابخانه ملی پزشکی گزارش می‌دهد که تقریباً 140 کودک در ایالات متحده سالانه جان خود را بر اثر خفگی از دست می‌دهند، در حالی که تعداد بی‌شماری دیگر به دلیل آسیب مغزی ناشی از کمبود اکسیژن به کمک های پزشکی نیاز دارند.

صندوق پیشگیری از حوادث کودکان توضیح می‌دهد که انگور، دارای اندازه و شکل ایده‌آلی برای مسدود کردن راه هوایی تنفس کودک است، و یک مهر و موم محکم ایجاد می‌کند که تلاش‌های جابجایی آن را مختل می‌کند. اگر جسم در جای خود باقی بماند، کودک با خفگی مواجه می شود، اکسیژن رسانی حیاتی به مغز قطع می شود و در نهایت منجر به مرگ می شود. حتی اگر جان کودک نجات یابد، کمبود اکسیژن می تواند منجر به آسیب شدید مغزی شود.

مرگ دختر 3 ساله بخاطر خفگی توسط انگور 1

سنت لوک کانزاس سیتی اشیای مختلفی را که خطر خفگی برای کودکان خردسال به همراه دارد، معرفی می کند، از جمله آجیل، ذرت بو داده، قطعات هات داگ، دکمه ها، تیله ها، سکه ها و قطعات کوچک اسباب بازی. هوشیاری برای محافظت از کودکان در برابر این خطرات بالقوه بسیار مهم است.

اگر کودک دچار خفگی، هنوز می تواند صحبت کند یا سرفه کند، سنت لوک کانزاس سیتی توصیه می کند که مانور Heimlich را انجام ندهید و در عوض آنها را تشویق می کند تا به امید رفع انسداد، به شدت سرفه کنند.

با این حال، اگر راه هوایی کودک به طور کامل مسدود شده باشد، که نشان دهنده ناتوانی در صحبت کردن است، ممکن است تا رسیدن خدمات اورژانس، فشارهای فوری شکمی لازم باشد. ضروری است از تلاش برای بازیابی جسم با فرو بردن انگشت در گلو خودداری کنید، زیرا ممکن است ناخواسته آن را به عمق نای هل دهید.

مرگ دختر 3 ساله بخاطر خفگی توسط انگور-گیر کردن جسم در گلو

بلع اشیاء خارجی یکی دیگر از نگرانی‌های کودکان است، مطالعه‌ای در سال 2019 در مجله Pediatrics نشان می‌دهد که از دهه 1990 این مورد تقریباً دو برابر افزایش یافته است. این اجسام خارجی می توانند خطرات بیشتری ایجاد کنند، زیرا باتری ها ممکن است باعث سوختگی شیمیایی داخلی شوند، در حالی که پیچ ها یا میخ ها ممکن است منجر به بریدگی داخلی در امتداد دستگاه گوارش شوند.

خانواده داغدار دختر کوچک غرق در غم از دست دادن نابهنگام فرزند دلبندشان هستند. «با پایان روز، دخترم را برای مهدکودک آماده کردم، مثل هر روز دیگری. بیا عزیزم. بیا عزیزم. پریرا با گریه این موضوع را بیان کرد و احساس عمیق از دست دادنی را که اکنون زندگی آنها را فرا گرفته است، بیان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =

دکمه بازگشت به بالا