;
سرگرمی

 معمای هوش کارآگاه پوآرو؛می تونید معمای قتل را زودتر از هرکول پوآرو حل کنید؟

 معمای هوش کارآگاه پوآرو: طرح کردن معما برای کودکان لحظات خوشی را برای شما و آنها فراهم می‌کند. معماها باعث خلاقیت در کودکان می‌شوند؛ بچه‌ها از ذهن خود کمک می‌گیرند و دقایقی را به فکر کردن اختصاص می‌دهند. پس از حل کردن معما نیز احساس موفقیت و پیروزی می‌کنند و حتی دیده شده که این معماها را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

 معمای هوش کارآگاه پوآرو

شخصی در یک اتاق به ابعاد ۵×۲۰×۲۰ متر، خودش را با یک ریسمان دو متری از سقف آویزان می‌کند و دار می‌زند. وقتی به در اتاق او می‌آیند و می‌بینند از او صدایی شنیده نمی‌شود، نگران می‌شوند و در را می‌شکنند با کمال تعجب می‌بینند، او از سقف خودش را دار زده است و در اتاق را از درون قفل کرده و کلید را در جیبش گذاشته است. با اینکه میز، صندلی، نردبان یا چیز دیگری در اتاق نبوده است، او چگونه خود را دار زده است؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

اینم ببین: به نظر شما در معمای برداشتن شمش طلا بدون خطر ،کدام یک از تُنگها ایمن تر است؟

پاسخ معمای هوش کارآگاه پوآرو

پیش از خودکشی، تعدادی قالب یخ به درون اتاق می‌آورد، آنها را روی هم و زیر پا می‌گذارد و با استفاده از آنها طناب را به سقف وصل می‌کند و به گردن خود می‌اندازد. آنگاه یخها کمکم آب می‌شوند و از پایین در اتاق به بیرون تراوش می‌کنند بطوریکه هنگام حضور دیگران اثری از یخها نبوده و همین امر موجبات شگفتی آنان را فراهم می‌سازد.

نقش چیستان ها و معماها در رشد ذهنی کودکان

بچه‌ها عاشق چیستان هستند و دوست دارند چیستان ها را یاد بگیرند و آنها را برای دوستان و فامیل تعریف کنند.

چیستان کمک می‌کنه تا کودکان خوب گوش بدهند. اگر شنیداری قوی نداشته باشند نکته چیستان را از دست می‌دهند و نمی‌توانند جواب را پیدا کنند.

برای سخت تر شدن آنها را با سرعت تند بخوانید و کودک‌تان را امتحان کنید.

بعد از مدرسه و یا اگر یک روز سختی را کودک‌تان گذرانده است و دنبال فعالیتی هستید که مغز و جسم او استراحت کند، چیستان یک گزینه عالی هست.

چیستان برای کودکان استرس را کاهش می‌دهد و احساس بهتری می‌کنند. در حالیکه مغز در حال کار کردن است، یک زنگ تفریحی برای روز و استراحتی برای مغز هست.

مشکل عدم تمرکز و دقت در کودکان این روزها یکی از معضلات آموزش و یادگیری هست و چیستان منجر به بهبود تمرکز روی گفتار فرد راوی و تقویت فرایند گوش دادن خواهد شد.

مطالب پیشنهادی ما:

چیستان این خرس چه رنگی است؛با توجه به چیستان این خرس چه رنگی هست؟!!!

عجایب ژاپن: چرا ژاپنی‌ها لبخند زدن را از یاد برده‌اند؟

آزمون هوش شناخت زن ورشکسته؛ کدوم زن در کسب و کار خود شکست خورده و الان فقیر شده است؟

چیستان: هنگام لباس عوض کردن صدای بلندی ایجاد می کنم،ناگهان بزرگتر شده ولی وزنم کمتر می شود، من چیستم؟

بازی هوش اتصال نقاط؛ آیا می توانید 9 نقطه را با 4 خط مستقیم در عرض 10 ثانیه به هم وصل کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا