;
سرگرمی

ممنوعیت استفاده از موهای رنگ شده توسط کارفرما باعث شد که زن کارمند از کلاه گیس استفاده کند.

ممنوعیت استفاده از موهای رنگ شده: در دنیای امروزی، ممکن است تصور شود که رنگ موی فرد هیچ تاثیری بر اشتغال آنها ندارد. با این حال، امیلی بنشوتر، یک زن 29 ساله، مجبور شده است در محل کار خود کلاه گیس بپوشد تا موهای صورتی خود را پنهان کند.

بنشوتر گفت: «رنگ کردن موهایم برای شغلی که 40 ساعت در هفته کار می‌کنم، گزینه‌ای نبود. من کسی هستم که برای ابراز وجود ارزش قائل هستم و با موهای صورتی اعتماد به نفس باورنکردنی دارم. بنابراین، من راه حلی ابداع کردم تا هم شغل و هم موهای زیبایم را حفظ کنم.»

بنشوتر فاش کرد که بدون مصاحبه حضوری و فقط با مصاحبه آنلاین توانسته موقعیتی را در صنعت مهمانداری به دست آورد. در نتیجه، مدیر جدید او هیچ شناختی از ظاهر او نداشت. با این وجود، او تصمیم گرفت تا قبل از اولین شیفت کاری به موضوع موهایش بپردازد تا مشخص کند که آیا این کار مجاز است یا خیر. معلوم شد که موهای صورتی وی برای کارکنان قابل قبول نیست، و باعث شد بنشوتر پیشنهاد پوشیدن کلاه گیس را بدهد.

حتما ببینید: آیا در این بازی فکری مشاهده ای می توانید قلب را در کمتر از 10 ثانیه در میان گل ها ببینید؟

ممنوعیت استفاده از موهای رنگ شده صورتی

از آن زمان، بنشوتر، اهل جورجیا، ویدیوهای TikTok را به اشتراک می گذارد که مجموعه کلاه گیس های خود را به نمایش می گذارد. یک ویدیوی خاص وی بیش از 574000 بازدید و 40000 لایک را به خود اختصاص داد و متن روی صفحه به صورت طنز بیان می کرد: “وقتی موهای شما صورتی است، اما شرکت ها آن را تایید نمی کنند، بنابراین کلاه گیس های وحشتناکی می پوشید.”

او  ضمن ابراز تاسف گفت «این که من را به خاطر رنگ موهایم آنطور که هستم قبول نمی کنند، غیرانسانی است. این فوق‌العاده سطحی است که رنگ موی من مانعی ایجاد می‌کند.»

من موهای صورتی ام را ترجیح می دهم. این بخشی جدایی ناپذیر از هویت من است. به همین دلیل است که من عمدا کلاه گیس های عجیب و غریب را انتخاب می کنم که بسیار سرگرم کننده است. «هرچه کلاه گیس ظالمانه تر باشد، بهتر است. این به عنوان شروع کننده مکالمه با مشتریانی است که به نظرشان این امر بیهوده است که باید موهای صورتی ام را پنهان کنم.»

نظر قانون در مورد ممنوعیت استفاده از موهای رنگ شده

درگیری‌های مربوط به رنگ و مدل مو در محل کار سال‌ها است که موضوعی داغ بوده است، که بیشتر افراد سیاه‌پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در سال 2019، قانون CROWN (ایجاد جهانی محترمانه و باز برای موهای طبیعی) در کالیفرنیا برای مبارزه با «تبعیض بر اساس مدل موی نژادی با گسترش حفاظت قانونی از بافت مو و سبک‌های محافظتی مانند قیطان‌ها، پیچ‌شدن مو و گره ها در محل کار و مدارس دولتی به تصویب رسید. با این حال، از آنجایی که رنگ موی بنشوتر طبیعی نیست، مفاد این قانون شامل حال وی نمی شود.

ممنوعیت استفاده از موهای رنگ شده و استفاده از کلاه گیس

گنا کاکس، روانشناس سازمانی دولتی که به عنوان یک مربی اجرایی خدمت می‌کند، چنین می گوید: «شرکت‌ها به طور نامتناسبی بر ویژگی‌های ظاهری کارکنان تمرکز می‌کنند، زمانی که تصورات پیش‌فرض‌شده‌ای در مورد اینکه یک «کارمند ایده‌آل» چگونه باید باشد، دارند و معتقدند که مشتریان آن‌ها سوگیری‌های مشابهی دارند.

کاکس، نویسنده برنده جایزه «شامل پیشرو»، نتیجه گیری میکند: «در نهایت، رد کردن موهای رنگ شده یک کارمند منعکس کننده تعصب است و نشان دهنده عدم مشارکت در محیط کار است».

کاربران TikTok از اینکه محل کار بنشوتر اجازه استفاده از کلاه گیس های عجیب و غریب را می دهد اما موهای صورتی را ممنوع می کند ابراز شگفتی کردند.

یکی از کاربران پرسید: “آنها فکر می کنند این بهتر است؟” دیگری نظر داد: «تطبیق بدخواهانه».

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا