;
سرگرمی

موزه بدن انسان در هلند نوجوانان را حیرت زده می کند+ عکس ها

موزه بدن انسان در هلند: چه کسی گفته که تنها در افسانه ها یا در فیلم های علمی تخیلی، یک فرد می تواند داخل بدن یک غول شود و از آن خارج شود؟ به عنوان مثال، در هلند، این امر با تکنولوژی تبدیل به واقعیت و کاملا امکان پذیر شده !!بله. به همین سادگی! دیدنی عجیب و غریب . تنها در جهان، یک موزه بدن انسان وجود دارد، فضایی گردشگری،این چنین واقع گرایانه که برای بازدید کننده ها بسیار نفس گیر است. درست از در ورودی موزه شما وارد بدن انسان می شوید و می توانید در تمام قسمت های یک موجود زنده بزرگ حرکت کنید. عجایب امروز مجله گفتنی را از دست ندهید.

موزه بدن انسان در شهر لیدن واقع در نزدیکی پایتخت هلند (حدود ۴۰ دقیقه از طریق آمستردام و یک ساعت با اتوبوس) قرار دارد. حتی از دور، شما می توانید سازه غول پیکر این موزه را در قالب یک فرد نشسته ببینید، به نظر می رسد در یک ساختمان بلند مرتبه مدرن تعبیه شده است. ورودی موزه در زانوی این مجسمه غول پیکر واقع شده است، که شما باید با یک پله برقی ویژه به بالا صعود کنید.

موزه بدن انسان در هلند
ورودی موزه در زانوی این مجسمه غول پیکر واقع شده است

موزه بدن انسان در هلند

در واقع داخل موزه، متشکل از بخش های مختلف بدن انسان است،در صورتی که اعصاب قوی داشته باشید می توانید برای لذت بردن راه خود را از استخوان ران و مغز استخوان شروع کنید، مسافران به تدریج در بدن انسان حرکت می کنند. در کل، در طول سفر خود، هفت طبقه را بازدید می کنند. کل زمان بازدید شما یک ساعت طول می کشد و در این زمان می توانید با کار اندام ها و سیستم های بدن انسان آشنا شوید.

تماشای جزئیات بدن در موزه بدن انسان در هلند:

هر عضو به گونه ای کاملا واقع گرایانه ساخته شده است. بازدید کننده با حرکت در امتداد “راهرو” یک انسان غول پیکر مصنوعی به تماشای گردش خون، چگونگی کار دستگاه گوارش و قلب . سیستم های شنوایی و عضلانی، طناب های صوتی، استخوان ها، دندانها و …. همه اینها را می تواند با جزئیات ببیند.

موزه بدن انسان در هلند2
بچه ها در قسمت فضای داخل دهان

موزه بدن انسان در هلند چگونه است؟

کار هر عضو بر روی مانیتور پخش می شود و با صداهای واقعی همراه است.در بعضی موارد، کار ارگان ها نه تنها بصری بلکه بصورت بویایی نیز ارائه می شود (به عنوان مثال، بو از بعضی از سوراخ ). با استفاده از عینک های ویژه که به بازدید کنندگان داده می شود، حالت بی وزنی و غوطه وری واقعی و کامل در فرآیند آشنایی با اندام ها و سیستم ها به دست می آید، بنابراین در اصل این سفر در قالب ۵D است.

در موزه انسان، حتی می توانید جنین در حال رشد را ببینید و این که یک زندگی در رحم چگونه شکل می گیرد. در طی این سفر یک ساعته یک بازدید جالب و شگفت انگیز درباره ساختار بدن یک انسان و آنچه که در بدن ما در یک وضعیت خاص اتفاق می افتد، به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود.

موزه بدن انسان در هلند

به هر حال، هنگام سفر در اطراف بدن، بازدید کنندگان به وضوح می توانند ببینند که عادت های بد چه تاثیر منفی بر کار اندام ها و سیستم ها دارند و درک می کنند که در واقع این مکانیسم ظاهرا قوی بسیار شکننده و ضعیف است.

پس از بازدید از موزه بدن انسان، بازدیدکنندگان بیشتر متوجه می شوند که بدن ما بسیار شکننده است و باید محافظت شود. نقطه نهایی سفر از طریق یک ارگانیسم عظیم مصنوعی، مغز انسان با نورون های بسیار واقعی است. مغز این انسان غول پیکر، مانند دیگر بخش های بدن او ، عجیب و غریب است و می توانید آن را لمس کنید.

موزه بدن انسان در هلند3
بخش کلیه ها و روده ها

بلیط موزه بدن انسان در هلند: ورود کودکان زیر 6 سال ممنوع

ساخت پروژه موزه ۱۴ سال طول کشیده و تحقق این ایده باور نکردنی بیش از ۳۰ میلیون دلار هزینه داشته ، ارتفاع ساختمان حدود ۳۵ متر است.
ارتفاع موزه بدن انسان در هلند
بلیط های این موزه ی باور نکردنی از بدن انسان را می توان از طریق اینترنت سفارش داد یا در دفتر موزه خریداری کرد، اما مسئولان این موزه توصیه می کنند قبل از خرید با شرکت هماهنگ کنند زیرا تعداد زیادی از مردم می خواهند وارد این دنیای شگفت انگیز شوند.

کودکان زیر شش سال مجاز به ورود به موزه نیستند، البته منطقی است زیرا بعید بنظر می رسد که کودک زیر شش سال چنین جای عجیبی را دوست داشته باشند. برای بچه ها زیر شش سال ممکن فضای موزه ترسناک باشد، اما برای بچه ها بزرگتر بسیار جالب است.

نوشته های مشابه

14 دیدگاه

 1. سلام
  پیشنهاد میکنم با همکاری
  وزارت بهداشت و درمان
  وزارت گردشگری
  وزارت علوم
  وزارت آموزش و پرورش
  و دیگر سازمان های مربوط
  موزه بدن انسان را در ایران هم بسازید. هم آموزش و هم درآمد و هم گردشگری رونق می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا