;
سرگرمی

چیستان آموزشی: آن چیست که صدا دارد اما جثه ندارد؟

چیستان آموزشی یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد. البته این چیستان آموزشی ممکن است واقعا شما را به چالش بکشد!

این هم جالبه: حکایت رمال باشی دروغی: مردی که نمی تونست زنش را به حمام ببره!

چیستان آموزشی

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان آموزشی همراه باشید. شما در چیستان پیچیده از سری مطالب بخش سرگرمی مجله اینترنتی گفتنی به این سوال پاسخ دهید: آن چیست که صدا دارد اما جثه ندارد؟

چیستان آموزشی1

این هم جالبه: تست بینایی ساعت رستوران کجاست؟ فقط افراد خونسرد پیدایش می کنند!

.

.

.

.

این هم جالبه: بازی فکری: کدوم هیزم شکن نادون و تازه کاره؟!

.

.

.

به نظر شما جواب چیه؟ فقط 7 ثانیه وقت داری!

.

.

.

.

این هم جالبه: بازی فکری: اگه زرنگی در حد هرکول پوآرو بگو 1 میلیون دلار داخل کدوم کیسه است؟!

.

.

.

پاسخ چیستان آموزشی: باد

چیستان آموزشی2

این هم جالبه: رواشناسی شخصیت: پرنده مورد علاقه ات کدومه تا بگم چجور آدمی هستی

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند. این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی گفتنی مطالب متنوعی از انواع تست شخصیت، تست بینایی، هوش تصویری، تست روانشناسی را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک گفتنی ما را دنبال کنید.

 

این مطالب هم جالبن:

چیستان: کدام کلمه است که همه به دنبالش هستند ولی از برعکسش دوری می کنند!؟

بازی فکری: اگه در حد یه کارگاه FBI باهوشی بگو این مرد چگونه مرده است؟!

بازی فکری: اگه سلطان نوابغی احتمال زنده موندن کدوم یکی بیشتره؟!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا