;
سرگرمی

چیستان این کیه: پسر مادربزرگ و پدربزرگ شماست، اما عموی شما نیست!

چیستان این کیه: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان این کیه همراه باشید. شما در این چیستان این کیه باید پاسخ دهید که: پسر مادربزرگ و پدربزرگ شماست، اما عموی شما نیست؟!

چیستان این کیه

پسر مادربزرگ و پدربزرگ شماست، اما عموی شما نیست؟!

چیستان این کیه

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید بفهمید که پاسخ این چیستان این کیه چیست؟ اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، بهتر است بیشتر تمرکز و فکر کنید. ما اطمینان داریم به پاسخ دست پیدا خواهید کرد.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان این کیه: پاسخ ” پدر” است.

چیستان این کیه2

برایتان جالب خواهد بود

کلیپ تمسخر آهنگ جدید ساسی مانکن؛ اینو گوش بدین

شخصیت شناسی قفل گوشی: تو معمولن کدوم یکی هستی؟

چیستان خیس: آن چیست که هنگام خشک کردن خیس می‌شود!؟

داستان حلال و حرام از منظر شیخ؛ جالب و خواندنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا