;
سرگرمی

چیستان: کدام میوه است که پوست ندارد؟

چیستان میوه1 برای کسانی است که به حل انواع معماها علاقه دارند. اگر فکر می کنید باهوش هستید کافیست به ما بگویید کدام میوه است که پوست ندارد؟ پس با یک مطلب دیگر از بخش سرگرمی مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان میوه1 همراه باشید. شما در چیستان میوه1 از سری مطالب بخش سرگرمی گفتنی به این سوال پاسخ دهید: کدام میوه است که پوست ندارد؟

این بازی هم جالبه: بازی حدس کلمات: با حدس این کلمه نشون بده یه فارسی زبان اصیل و دو آتیشه ای!

چیستان میوه1

چیستان: کدام میوه است که پوست ندارد!؟

چیستان میوه1

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان میوه1

چیستان میوه2

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند. این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی گفتنی مطالب متنوعی از انوال پازل ها و معماها را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند ایسنتاگرام و فیس بوک گفتنی ما را دنبال کنید.

 

برایتان جالب خواهد بود

بازگشت شکوهمندانه بازی شاهزاده ایرانی بعد از 15 سال + عکس های جذاب

تست شخصیت: آیا شما فردی شهودی هستید یا منطقی؟ اولین چیزی که می بینید آن را آشکار می کند!

افسانه فنلاندی جالب: 3 جوان کشاورز و دختر زیبا

ضریب هوشی بالای خود را با پیدا کردن عدد گمشده در 8 ثانیه ثابت کنید!

تست شخصیت ژاکت زمستونی: یک ژاکت را انتخاب کن تا شخصیتت رو بگم!

یکی از این دو عروس تصمیم داره دومادو رو از بین ببره، به نظرتون کدوم یکی هست!؟

نوشته های مشابه

18 دیدگاه

  1. در جواب کدام میوه است که پوست ندارد؟ باید بگم عکس همین خانم که گذاشتید باید جوابش باشد که پوست ندارد یعنی حجاب ندارد زن بی حجاب مانند همان که گفتید میوه بدون پوست است و آسیب پذیر!🎉🎉🎉

  2. حجاب باید درون فکر ونگاه تو باشه اگر اینچنین نبود مادر و خواهرت هم به تونامحرم میشدند

  3. خاک تو سرت یعنی چی زن بی حجاب…. تو منحرفی که بجای فک کردن به چیستان به بدن مردم نگا میکنی

  4. آفرین آقا احمد کلا جدا از چیستان هر چی ما خانمها پوشیده تر مث مروارید با ارزشتر میشیم خدایش منکه تو حجاب اینقد قشنگی و زیبایی دیدم ک واسه همه عمرم حجاب و پوشش رو انتخاب کردم و خدا کنه تا ته این انتخاب وایسیم

  5. جایزه چرترین مثال سال میرسه ب برادر احمد 🤣اگ اینطوریه منم میتونم بگم ی سیم داریم ک اگ اون رویش رو برداریم نمیتونیم ب سیم دست بزنیم چون برق میگرتمون باید بگم اگ با این عکس تحریک شدی جای خود احمقت تو جهنمه

  6. یه سوال..مگه این کاراکتر زنه واقعیه که هی میگید حجاب؟ اخه چه ربطی به حجاب داره! این کاراکتر فوتوشاپیه ها! واقعی نیست! در ضمن این مجله چیستانه ها نه جایی واسه ی بحث های ساسی یا حجابی دوونه ها😂

  7. واقعن اونهایی که پاسخ رو حجاب دانسته اند آخر حماقت و بلاهت را انتخاب کرده اند. بی فکر های بی سواد نوشته کدوم میوه است؟؟ انسان میوه است؟ ضمنن درود بر فهم و سواد دوستانی که مخالف این دسته افرادند و بویژه عزیزی که نوشته اگر اینطوری بود مادر و خواهرت هم بهت… بودند!
    من فکر میکنم الو باشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =

دکمه بازگشت به بالا