;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

استروبینگ تکنیک جدید آرایشی که درخشش پوست را چند برابر می کند!

استروبینگ یک تکنیک آرایشی است که بر پایه خلق درخشش بیشتر پوست ارائه می‌شود. در این تکنیک، از محصولات مانند هایلایتر یا پنکیک‌های با درخشندگی بالا استفاده می‌شود تا نور به نقاط استراتژیکی از چهره بیفتد و پوست براق‌تر به نظر آید.

استروبینگ در عین حال که باعث ایجاد درخشش و روشنایی بیشتر پوست می‌شود، چهره‌ را طبیعی نگه می‌دارد و ابعاد صورت را تغییر نمی‌دهد. با این تکنیک می‌توان زیبایی‌های چهره را برجسته‌تر کرد و احتمالاً نواقص ریز پوست را کمی پنهان کرد، اما تغییرات آن از نوعی برجستگی مؤقتی استفاده می‌کند و به‌طور کلی چهره را تغییر نمی‌دهد.

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ تکنیکی آرایشی است که به منظور اصلاح زوایای مختلف صورت اجرا می‌شود. این تکنیک به کمک رنگ‌های تیره و روشن، نقاط مختلف صورت را تاکید یا تضعیف می‌کند. از لوازم آرایشی مانند کانسیلر، پودر‌های رنگی و آفتاب‌سوزان استفاده می‌شود تا اجزای صورت بهینه‌تر به نظر بیایند.
با کانتورینگ می‌توان ظاهر و ابعاد اجزای صورت را به‌طور موقت تغییر داد. به عنوان مثال، می‌توان با استفاده از رنگ‌های تیره، سایه‌ها را در نقاط معینی از صورت ایجاد کرده و نقاط برجسته را بیشتر به‌نظر آورد. این کار باعث می‌شود چهره شما به ظاهر باریک‌تر یا چاق‌تر به نظر بیاید، اما تغییرات متناوب و مؤقتی است و با شستشوی آرایش، دوباره به حالت اصلی باز می‌گردد.

اگرچه هر دو تکنیک کانتورینگ و استروبینگ در آرایش چهره موثر هستند، اما هدف آنها و شیوه اجرا متفاوت است. کانتورینگ به‌طور عمده به تغییر ابعاد و ظاهر صورت می‌پردازد، در حالی که استروبینگ بیشتر بر روی روشنایی و درخشندگی پوست تمرکز دارد و هدفش حفظ طبیعیت چهره است. انتخاب بین این دو تکنیک بستگی به موقعیت و مد نظر شما دارد.

مراحل آموزش استروبینگ صورت به شرح زیر است:

زیرسازی پوست

مرحله نخست برای اجرای تکنیک استروبینگ، زیرسازی آرایش صورت است. ابتدا از یک کرم مرطوب‌کننده سبک استفاده کنید و به کمک آن، پوست صورتتان را به خوبی ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود محصولات آرایشی به خوبی روی پوست نشسته و ثابت بمانند. حتی اگر پوست شما چرب است، نیاز به استفاده از کرم مرطوب‌کننده دارید. این مرحله برای تمام انواع پوست، حتی پوست‌های چرب و مستعد جوش و لکه‌ها، ضروری است.

استفاده از هایلایتر برای درخشان کردن پوست

پس از زیرسازی پوست، نوبت به استفاده از هایلایتر می‌رسد. اگر می‌خواهید پوستتان حالتی یخ زده و درخشان پیدا کند، از هایلایتر با درخشش کم‌تر استفاده کنید. اکنون می‌توانید هایلایتر را به نقاطی از پوست بزنید که به طور طبیعی ممکن است آن قسمت‌ها با تابش نور روشن‌تر دیده شوند. نقاطی مانند شقیقه، بینی، گونه و بالای لب، جزو قسمت‌هایی هستند که با تابش نور روشن‌تر به نظر می‌آیند و از این رو می‌توانید آنها را با هایلایتر برجسته نمایید. هنگام استفاده از هایلایتر، به این نکته توجه کنید که برای حفظ ظاهر طبیعی و جلوه‌ای که استروبینگ به پوست می‌دهد، نباید زیاده‌روی کنید. با این کار می‌تواند صورت شما حالت روغنی و چرب پیدا کند و نور را بیشتر منعکس کند.

محو کردن هایلایتر

مرحله مهم‌ترین و اصلی‌ترین از همه مراحل استروبینگ، محو کردن هایلایتر است. در این مرحله، باید خطوط و مرزهای هایلایتر را به‌طوری محو کنید که جلوه‌ی طبیعی و نازک‌تری داشته باشد. برای این کار از یک پد یا براش آرایش استفاده کنید و تمام نقاطی که با هایلایتر روشن کرده‌اید را پخش کنید و مرزها را از بین ببرید. این کار را به‌طور آرام و با حرکت‌های کوچک و دایره‌ای انجام دهید تا صورت به طور طبیعی نمایان شود. در نظر داشته باشید که هدف این مرحله حذف حاشیه‌های روشن و تبدیل کردن هایلایتر به جلوه‌ی طبیعی و نرم‌تر است.

استفاده از رژگونه

مرحله آخر مربوط به زدن رژگونه می‌شود. در این تکنیک باید از رژگونه‌های غیر براق و مات استفاده کنید، زیرا استروبینگ خود یک مدل آرایش روشن و براق است و استفاده از رژگونه‌های براق ممکن است چهره را بیشتر از حد براق کند. با انتخاب رژگونه‌های مات، می‌توانید جلوه‌ی طبیعی در چهره خود ایجاد کنید.

آموزش روش دیگر برای استروبینگ صورت با پوست چرب

پوست چرب: اگر پوست شما چرب است، از کرم مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید. این کرم باعث آبرسانی به پوست می‌شود و زیرسازی آرایشتان را آماده می‌کند.
پوست خشک: اگر پوست شما خشک است، از آبرسان‌های قوی‌تر استفاده کنید تا پوستتان به خوبی نرم و آماده آرایش شود.

انتخاب رنگ هایلایتر

هنگام انتخاب هایلایتر، رنگی را انتخاب کنید که با پوستتان همخوانی داشته باشد و ظاهری طبیعی به آرایشتان ببخشد. بیش از حد درخشان نباشد تا آرایش به نظر غیر طبیعی نیاید.

تن رنگ هایلایت مناسب با رنگ پوست شما

پوست رنگ پریده: اگر پوست شما رنگ پریده دارد، بهتر است از هایلایت با تن شامپاینی استفاده کنید. این تن هایلایتر، روشنی طبیعی به پوستتان می‌دهد و جلوه‌ی طبیعی‌تری به آرایش می‌بخشد.

پوست سفید معمولی: برای پوست سفید معمولی، می‌توانید از تن هایلایترهای شامپاینی یا صورتی استفاده کنید. هایلایترهای صورتی، جلوه‌ی دلپذیری به پوست سفید می‌بخشند و هایلایترهای شامپاینی نیز به خوبی با پوست سفید همخوانی دارند.

پوست سبزه و گندمی: برای پوست سبزه و گندمی، تن هایلایتر طلایی مناسب است. این تن هایلایتر، دلپذیری طبیعی را به پوست می‌بخشد و جلوه‌ی دل‌انگیزی به آرایش می‌دهد.

پوست تیره: اگر پوست شما تیره است، از تن هایلایترهای مسی یا آجری استفاده کنید. این تن هایلایترها، جلوه‌ی ویژه‌ای به پوست تیره می‌دهند و به زیبایی پوست شما کمک می‌کنند.

شیوه استفاده از هایلایتر

استفاده از هایلایتر را به حداقل برسانید و تنها در نقاطی که نور بیشتری در آن‌ها منعکس می‌شود، از آن استفاده کنید. این نقاط شامل امتداد استخوان گونه تا شقیقه‌ها، پایین پل بینی، زیر استخوان ابرو، گوشه‌های داخلی چشم و قسمت وی شکل بالای وسط لب‌ها می‌شوند.

ترفندهای استفاده از هایلایتر

برای پوست چرب: اگر پوستتان چرب است، بهتر است در نقاطی که معمولاً درخشان تر هستند، مثل پیشانی و چانه، از هایلایتر استفاده نکنید. به جای آن، از هایلایتری که کمی درخشش دارد، استفاده کنید تا پوست شما بیش از حد روغنی نشود.
محو کردن هایلایتر: برای ایجاد آرایش یکدست، می‌توانید لبه‌های هایلایت شده را با انگشت یا برس آرایشی محو کنید تا جلوه‌ی طبیعی‌تری به آرایش ببخشید.

برنزر و رژگونه

اگر پوست شما چرب است، از محصولات مات برای آرایش استفاده کنید و تنها هایلایتر را براق نگه دارید. از پرایمر، کرم پودر، برنز کننده یا پودر صورت مات استفاده کنید تا آرایش شما براق و عرق کرده به نظر نیاید.
در نهایت، توصیه می‌شود در استفاده از هایلایتر و محصولات استروبینگ، میزان استفاده را با دقت کنترل کنید تا آرایش شما ظاهر طبیعی و جذابی داشته باشد. این تکنیک‌ها به شما اجازه می‌دهند ظاهری براق و زنده به آرایشتان ببخشید و در عین حال از زیبایی طبیعی پوستتان استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا