;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

چرا عوارض مژه مصنوعی وحشتناکه؟ به جاش چیکار کنیم؟

عوارض مژه مصنوعی: استفاده از مژه مصنوعی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره می گذارد و باعث زیبایی چشم ها می شود اما این زیبایی موقت عاملی برای ایجاد مشکلات چشمی و از بین بردن زیبایی دائم چشم ها و مژه ها می شود و به سلامت چشم ها آسیب وارد می کند.

اکثر خانم ها در میهمانی ها و عروسی ها از مژه مصنوعی استفاده می کنند. اگر استفاده از این وسیله زیبایی را به همین میهمانی ها محدود کنید، جای نگرانی نیست اما اگر عادت به استفاده زیاد و حتی روزمره از مژه مصنوعی دارید، بهتر است بدانید استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها و مژه ها خالی از خطر نیست.

عوارض مژه مصنوعی چیست؟

آسیب رساندن به مژه های طبیعی از مهمترین عوارض مژه های مصنوعی است زیرا خونرسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده کم می کند و سبب کم پشتی مژه های طبیعی خواهد شد . فشار ناشی از نصب مژه مصنوعی سبب ریزش مژه خواهد شد. اگر به علت فشار ناشی از نصب مژه مصنوعی به پیاز مژه، آسیب وارد شود ، فرد مژه های خود را از دست میدهد.

اگزما و حساسیت به چسب

عوارض مژه مصنوعی: از عوارض دیگر نصب مژه های مصنوعی اگزما و حساسیت به چسب آن است. به علت نازک بودن پوست پلک ، خطر حساسیت وجود دارد بنابراین احتمال به وجود آمدن التهاب، خارش و قرمزی دور چشم زیاد است.

تاری دید

یکی از عوارض مژه مصنوعی و چسب آن ایجاد عفونت، زخم در قرنیه و کم بینایی و حتی نابینایی است.

عوارض مژه مصنوعی عکس 1

گل مژه

استفاده از مژه مصنوعی سبب ابتلا به عفونت و گل مژه در افرادی که استعداد ابتلا به گل مژه را دارند می شود. افرادی که از مژه های مصنوعی استفاده می کنند بیشتر به گل مژه مبتلا می شوند.

خشک شدن چشم ها

طول مژه های مصنوعی بلندتر از مژه های طبیعی بلند تر است بنابراین جریان هوای رسیده به سطح چشم ها را افزایش می دهد و و باعث خشک شدن سریع چشم ها می شود. همچنین سبب قرار گرفتن چشم ها در معرض مواد ریز موجد در هوا می شود و منجر به سندرم خشکی چشم می شود.

التهاب و عفونت چشم

استفاده چند باره از مژه مصنوعی و مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی سبب می شود رشد باکتری های مضر بر روی چشم ایجاد شود و چشم دچار عفونت گردد. استفاده از ریمل چشم و خط چشم بر روی مژه هایی که به باکتری آلوده شده است، نیز می تواند برای افراد دیگر مضر باشد. موارد زیر سبب می شود به هنگام استفاده از مژه مصنوعی دچار عفونت چشم نشویم :

1. از مژه ها باید به صورت یک بار مصرف استفاده کنید زیرا با هر بار کندن و چسباندن مژه ها دچار آلودگی می شود و به چشم آسیب وارد می کند.

2. با مژه مصنوعی لنز استفاده نکنید زیرا این کار احتمال عفونت چشم را تا چند برابر زیاد می کند.

3. روی مژه مصنوعی ریمل نزنید چون احتمال ابتلا به عفونت و التهاب شدید چشم بالا می رود.

4. از مژه مصنوعی بلند مدت استفاده نکنید زیرا هر چه مژه مصنوعی بیشتر روی چشم بماند، به همان میزان مشکلات ناشی از آن بیشتر می شود.

5. اگر با علائمی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدید باید هر چه سریع تر مژه مصنوعی را بردارید.

6. مژه مصنوعی مانند لوازم آرایشی شخصی است؛ پس هیچگاه مژه مصنوعی که کسی استفاده نموده ، مصرف نکنید و به هیچ وجه مژه های مصنوعی خودتان را هم به کسی قرض ندهید.

نواری و دانه ای هر دو عارضه دارند

استفاده از نوع نواری مژه مصنوعی نیز می تواند مشکلات مربوط به مژه مصنوعی نواری ایجاد کند و هیچ تفاوتی بین این مژه ها وجود ندارد.پ

به جاش چیکار کنیم؟

به جای استفاده از مژه مصنوعی ، مژه های طبیعی خود را تقویت کنید. برخی از داروهای خانگی ، غذاها سبب تقویت مژه های می شود .

روغن زیتون و روغن کرچک دو روغن عالی برای تقویت و رشد مژه ها هستند.

شب ها قبل از خواب، آرایش خود را کاملا پاک کنید و سپس با پوشش نازکی ازروغن انتخابی خود، تمام سطح مژه ها را بپوشانید و صبح، مژه های خود را با آب گرم بشویید.

همیشه به آرامی مژه های خود را شانه کنید تا مژه های شما رشد کند و بلند شود.

غذاهایی با پروتیین بالا مانند ماهی، تخم مرغ، پنیر سویا، جگر و گوشت و مواد غذایی مانند دانه های سویا، آواکادو، انواع حبوبات و روغن زیتون که حاوی مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب هستند مصرف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =

دکمه بازگشت به بالا