;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

کدوم لوازم آرایشی در یخچال باید نگهداری بشه؟ اگه می خوای عمریه استفاده شون کنی یاد بگیر

لوازم آرایشی در یخچال: بسیاری از افراد اصلا نمی‌دانند که برخی از لوازم آرایش به منظور ماندگاری و فاسد نشدن باید در یخچال نگهداری شوند. لوازم آرایشی که حاوی مواد نگهدارنده هستند، نسبت به نور و گرما حساس‌تر بوده و زودتر فاسد می‌شوند.

نگهداری از لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست در یخچال به حفظ یکپارچگی مواد فعال در این فرآورده‌ها کمک کرده و در نتیجه بعد از استفاده طراوت و شادابی پوست شما بهتر حفظ خواهد شد. ” لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند ” موضوعی است که این مقاله را به آن اختصاص داده‌ایم.

با این بخش از مد و زیبایی در مجله گفتنی همراه باشید.

چرا باید لوازم آرایش را در یخچال قرار دهیم؟

لوازم آرایشی در یخچال: بعضی از لوازم آرایش در دمای ۳۷ درجه سانتیگراد در معرض ذوب شدن قرار می‌گیرند. مسلما اگر این نوع مواد آرایشی را زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید، به سرعت از حالت نیمه جامد به مایع تبدیل شده، بافت خود را از دست داده و روغن‌ها و دیگر ترکیبات فعال موجود در آنها از هم جدا می‌شوند.

متوسط درجه دمای یخچال حدود ۱.۶ سانتیگراد است و با این دما لوازم آرایشی به خوبی می‌توانند بافت خود را عالی و دست‌نخورده حفظ نمایند. پس لازم است بدانید که کدام لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست برای ماندگاری بیشتر نیاز به نگهداری در یخچال دارند؟

لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند

لوازم آرایشی در یخچال1

لوازم آرایشی در یخچال: به جز لوازم آرایش بسیاری از محصولات مراقبت از پوست نیز وجود دارند که باید در یخچال و دمای مناسب از آنها حفاظت کرد. لیست این لوازم به شرح زیر است:

کلیه سرم‌های پوستی

لوازم آرایشی در یخچال: مهم ترین لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند، سرم‌های پوستی هستند. سرم‌های پوست معمولا در غلظت بالا تهیه می‌شوند.

برای محافظت از یکپارچگی ترکیبات مغذی فعال در این محصولات توصیه می‌شود که آنها را در یخچال نگهداری کنید. در این حالت سرم پوست دوام بیشتری خواهد داشت و ترکیبات موجود در آن برای مدت زمان بیشتری فعال خواهند بود.

این مورد بیشتر در رابطه با کرم روشن کننده که حاوی ویتامین C باشد صدق می‌کند. زیرا ویتامین سی سریع‌تر از سایر مواد مغذی فعال تمایل به اکسید شدن و قهوه‌ای شدن دارد. بنابراین اگر در روتین پوستی خود از سرم ویتامین سی استفاده می‌کنید، حتما آن را در یخچال بگذارید.

کرم دور چشم

لوازم آرایشی در یخچال: پوست اطراف چشم، نازک‌ترین قسمت پوست بدن شما است. به همین دلیل بیش از سایر قسمت‌ها مستعد چروک شدن، حلقه‌های تیره و پف کردن است. بعد از خرید کرم دور چشم اگر آن را در یخچال نگهداری کنید، نه تنها به ماندگاری بیشتر آن کمک می‌شود بلکه خنک بودن آن به هنگام استفاده در از بین بردن پف موثرتر بوده و طراوت بیشتری به پوست می‌بخشد.

کرم مرطوب کننده و آبرسان

لوازم آرایشی در یخچال: در کنار لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند، کرم مرطوب کننده را هم باید در یخچال بگذارید. متخصصان پوست بر این باورند که پایه و اساس روتین مراقبت از پوست، استفاده از یک کرم مرطوب کننده مناسب است که مطابق با نوع پوست تهیه می‌شود.

مرطوب کننده پوست را نرم و لطیف کرده و از بروز خطوط روی چهره پیشگیری می‌کند. ضمنا اگر در آن از SPF استفاده شده باشد، می‌تواند نقش ضد آفتاب را هم ایفا کند. نگه داشتن مرطوب کننده در یخچال به انقباض رگ‌های خونی کوچک صورت کمک کرده و قرمزی را کاهش می‌دهد.

بدترین مکان برای نگهداری از لوازم آرایش داخل حمام است. زیرا این محیط مرطوب بوده و باعث کپک زدن لوازم آرایش و از دست رفتن کیفیت آنها می‌شود. رطوبت زیاد فاسد شدن لوازم آرایش را تسریع می‌کند.

ماسک صورت

لوازم آرایشی در یخچال2

لوازم آرایشی در یخچال: از دیگر لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند می‌توان به ماسک‌های صورت اشاره کرد؛ به ویژه اگر ورقه‌ای باشند. ماسک‌ صورت ورقه‌ای مبتنی بر ژل بوده و به تسکین پوست ملتهب و تحریک شده کمک می‌کند. نگهداری از این نوع ماسک‌ها در یخچال باعث می‌شود این محصولات به هنگام استفاده نرمی و لطافت بیشتری به پوست بدهند و از قرمزی و برافروختگی جلوگیری کنند.

تونر صورت

لوازم آرایشی در یخچال: تونرها به بسته شدن منافذ پوست کمک کرده و آلودگی‌ها را از سطح پوست پاک می‌کنند. اگر از تونر در یخچال نگهداری کنید، خنک ماندن آن باعث می‌شود، اثرگذاری بهتری در کاهش قرمزی و پف داشته باشد. علاوه بر این تونر در یخچال ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

اسپری صورت یا فیس میست

لوازم آرایشی در یخچال: کیفیت اسپری‌های صورت را با نگهداری از آنها در یخچال به خوبی می‌توان حفظ کرد. اسپری‌های صورت مانند تونر حاوی مواد مغذی بسیار هستند و به پاکسازی و تقویت پوست کمک می‌کنند. اگر از اسپری صورت در یخچال نگهداری کنید، احساس خنکی در آن به هنگام استفاده به تسکین موقتی پوست‌های حساس کمک کرده و قرمزی و دیگر ناراحتی‌های پوستی را بهبود می‌بخشد.

لوازم آرایش مایع

لوازم آرایشی در یخچال: یکی دیگر از لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند، لوازم آرایش مایع هستند. معمولا لوازم آرایش مایع در بسته‌بندی‌های شیشه‌ای و شفاف ارائه می‌شوند تا شما بتوانید رنگ محصول را به خوبی مشاهده کنید.

لوازم آرایش مایع نسبت به دیگر لوازم آرایش ماندگاری کمتری دارند. متاسفانه بسته‌بندی شفاف باعث می‌شود محصول بیشتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته و در نتیجه زودتر دچار اکسیداسیون شود.

عطر و ادکلن

لوازم آرایشی در یخچال: نگهداری از عطر در مکان تاریک و خشک باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شود. همچنین مهم است که بعد از خرید عطر آن را در جای خنگ نگهدارید. عطر باید در برابر نور، آب و رطوبت محافظت شود تا ترکیبات فعال در آن حفظ شده و دچار تغییرات شیمیایی نشوند. از دیگر مزایای نگهداری از عطر در یخچال می‌توان به این مورد اشاره کرد که در این صورت رایحه عطر مثل روز اول حفظ می‌شود زیرا در دمای ثابتی نگهداری شده است.

ریمل

لوازم آرایشی در یخچال: یکی از لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شود و احتمال فاسد شدن آن زیاد به نظر می‌رسد، ریمل است. معمولا توصیه می‌شود که هر ۳ ماه یکبار ریمل خود را تعویض نمایید. علاوه بر این هنگامی که ریمل در معرض نور خورشید یا رطوبت قرار می‌گیرد، رشد باکتری‌ها در آن تسریع خواهد شد. نگهداری از ریمل در یخچال به محافظت از یکپارچگی محصول کمک کرده و از رشد باکتری‌ها ممانعت به عمل می‌آورد.

نکته: دمای محیط یا یخچال نباید آنقدر پایین باشد که لوازم آرایش دچار یخ‌‎زدگی شوند. زیرا در صورتی‌که پس از یخ‌زدگی از حالت انجماد خارج شوند، پایداری و بافت اصلی خود را از دست داده و بی‌کیفیت می‌شوند.

کرم ضد آفتاب

لوازم آرایشی در یخچال: از دیگر محصولات مراقبت از پوست که نیاز به نگهداری در یخچال دارد می‌توان کرم ضد آفتاب را نام برد. البته اگر هر روز از آن استفاده می‌کنید، کافیست آن را در جای خشک و خنک و دور از دور مستقیم خورشید قرار دهید. اما اگر دیر به دیر به سراغ آن می‌روید، ضد آفتاب را در یخچال بگذارید تا کارایی SPF کاهش پیدا نکند.

مداد چشم

لوازم آرایشی در یخچال: گرما ممکن است باعث شود، عملکرد و تاثیر مداد چشم آن طور که باید و شاید نباشد. یعنی به هنگام استفاده پشت پلک شما پخش شود. به منظور جلوگیری از این مشکل می‌توانید مداد چشم را قبل از استفاده به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

لاک ناخن

لوازم آرایشی در یخچال: وقتی درِ لاک ناخن را باز کرده و متوجه می‌شوید که محتویات داخل آن چسبناک شده است، احتمالا حس بدی به شما دست می‌دهد. نگهداری از لاک ناخن در یخچال به حفظ یکپارچگی این محصول کمک کرده و کیفیت حلال‌های درون آن را به خوبی حفظ می‌کند. بنابراین به هنگام استفاده از آن سهولت بیشتری حس خواهید کرد.

لوازم آرایشی که نباید در یخچال نگهداری شوند

لوازم آرایشی در یخچال: ۱۲ لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند را به شما معرفی کردیم. اما بعضی از لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست هرگز نباید در مکان خنک نگهداری شوند زیرا دمای پایین باعث سفت شدن آنها و غیر قابل استفاده شدن آنها خواهد شد:

روغن های پوستی

لوازم آرایشی در یخچال: روغن‌هایی مثل روغن نارگیل یا روغن مراکشی هیچ وقت نباید در یخچال قرار بگیرند زیرا به حالت جامد تبدیل شده و نمی‌توانید از آنها استفاده کنید. همچنین سرما ممکن است باعث تغییرات شیمایی در روغن‌ها شده و آنها را بی‌کیفیت کند.

سایه چشم

لوازم آرایشی در یخچال: بهتر است سایه چشم را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. اما حتما لازم نیست آن را در یخچال بگذارید. سایه چشم، رژه گونه و پن کیک باید دور از نور آفتاب قرار بگیرند تا اکسیده نشده و رنگ و کیفیت خود را از دست ندهند.

ماسک خاک رس

لوازم آرایشی در یخچال: بعضی از ماسک‌ها مثل ماسک خاک رس نیازی به نگهداری در یخچال ندارند زیرا دمای پایین آنها را سفت کرده و دیگر نمی‌توانید از آنها استفاده کنید. بنابراین لازم است روی بسته‌بندی هر محصولی را که خریداری می‌کنید، حتما مطالعه نمایید تا از نحوه نگهداری آن مطلع شوید.

رژ لب

لوازم آرایشی در یخچال: رژ لبی که هر روز از آن استفاده می‌کنید، نیاز نیست در یخچال نگهداری شود. اما اگر رژ لبی دارید که دیر به دیر به سراغ آن می‌روید، برای اینکه گرما موجب تجزیه ترکیبات فعال موجود در آن نشودف حتما در یخچال از آن نگهداری نمایید.

سخن آخر

لوازم آرایشی در یخچال: با لوازم آرایشی که باید در یخچال نگهداری شوند آشنا شدید. اگر به زیبایی و سلامت پوست خود علاقمند هستید، به کیفیت لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست حتما باید اهمیت بدهید. به این منظور باید بدانید که از هر فرآورده‌ای چگونه محافظت کنید تا ترکیبات فعال موجود در آن به خوبی حفظ شوند. همین نکات ریز گاه می‌توانند کلید حل بسیاری از مشکلات پوستی باشند.

همچنین ببینید:

درمان جای جوش صورت با 10 ماده طبیعی و دم دست

هشدار جدی: شامپو بدن را به صورت خود نزنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا