;
مد روزمد و زیبایی

استایل آبی و زرد در حمایت از اوکراین!: از هفته مد پاریس تا بلا حدید

در فوریه 2022، با مشکلات پیش آمده در اوکراین، حتی افراد مشهور برای حمایت بیشتر از اوکراین اقدام کرده اند. این مورد در صنعت مد هم نفوذ کرده است، همانطور که بسیاری از مدل ها و افراد مشهور مد از پلتفرم های آنلاین خود برای تشویق طرفداران و دنبال کنندگان خود برای نشان دادن حمایت خود استفاده کرده اند؛ کل صنعت مد به راهی برای نشان دادن همبستگی با اوکراین در این مد تبدیل شده است.

در این بخش از مد و زیبایی، وب سایت گفتنی به ایده های استایل هفته مد پاریس می پردازد که با الهام از پرچم اوکراین طراحی شده اند.

پرچم اوکراین

یکی از قابل مشاهده ترین راه ها برای دیدن اینکه چگونه صنعت مد با الهام از رنگ پرچم اوکراین از این کشور حمایت می کند، بررسی صفحه رسمی اینستاگرام این کشور، ukraine.ua@  است. این اکانت بیش از 700000 دنبال کننده دارد و جامعه آنلاین خود را با نحوه گردهمایی افراد مختلف برای تقویت تلاش های اوکراینی به روز نگه می دارد.

همچنین در طول هفته مد شهر پاریس،یک حساب کاربری دیگر، تصویری از دو مدل را نشان می‌دهد که به رنگ‌های آبی و زرد مانند پرچم اوکراین تزئین شده‌اند، به همراه نقل قولی از طراح گرجستانی دمنا گواسالیا، که همچنین مدیر خلاق Balenciaga است.

بخوانید: لباس هایی که فورا شما را لاغرتر می کند!!!

گواسالیا گفت:« جنگ در اوکراین درد ناشی از آسیب گذشته را که در سال 1993 متحمل شدم، زمانی که همان اتفاق در کشورم رخ داد، در من بیدار کرد. این چیزی است که برای همیشه با شما می ماند.».

این پست بیش از چند ده هزار لایک خورد و کامنت های زیادی نشان دهنده حمایت بود. برخی از نظرات عبارتند از:«از اینکه با ما هستید متشکرم»و یا نظر دیگری می گوید: “از حمایت و همدلی شما بسیار متشکرم!”

امتحان کنید: از بین بردن جوش صورت و بدن با صابون زردچوبه: این ماده را آماده کنید و عفونت ها را بیرون بکشید!

پرچم اوکراین- دمنا گواسالیاپرچم اوکراین-استایل زرد و آبی

یکی دیگر از افراد مشهوری که از اوکراین حمایت می کند و لباسی مانند پرچم اوکراین می پوشد، مدل محبوب بلا حدید است. او در پستی تصویری از خود را با پیراهنی مد روز به رنگ آبی و زرد نشان داد. تیتراژ صمیمانه او نمایش همبستگی با همه مردم اوکراین و دوستان و همکاران اوکراینی او بود. در این متن آمده است: «نظاره کردن دوستان و همکاران اوکراینی من که به سختی در اینجا در اروپا کار می‌کنند، بسیار نزدیک اما بسیار دور از خانواده‌ها/دوستان/خانه‌هایشان در اوکراین که یکی از بسیاری از اشغال‌ها و تهاجم‌های بی‌رحمانه‌ای را که در حال حاضر در جهان اتفاق می‌افتد، تجربه می‌کنند. تجربه احساسی و فروتنانه برای من ما به ندرت برنامه کاری خود را کنترل می کنیم و این هفته واقعاً قدرت و پشتکار افرادی که در اطرافم هستند را به من نشان داده است که وحشت خالص را پشت سر می گذارند.”

حمایت بلا حدید از اوکراین
بلا ادامه داد که از شنیدن تمام داستان‌های مربوط به تهاجم روسیه احساس ناراحتی می‌کند و از آن حمایت می‌کند. من در کنار همه کسانی هستم که تحت تأثیر این جنگ قرار گرفته اند و زندگی مردم بی گناهی که برای همیشه از دست «قدرت» تغییر کرده است.»

حمایت جیجی حدید از اوکراین

او ادامه داد که خواهر و مدل همکارش جیجی حدید نیز از اوکراین حمایت می‌کنند، زیرا هر دو تمام درآمد خود را از هفته مد به سازمان‌هایی که به اوکراین کمک می‌کنند اهدا می‌کنند. او افکار خواهرش را در مورد تهاجم روسیه به اوکراین نقل کرد: چشم و قلب ما باید به روی همه بی عدالتی های انسانی باز باشد. باشد که همه ما یکدیگر را برادر و خواهر ببینیم، فراتر از سیاست، فراتر از نژاد، فراتر از مذهب. جیجی حدید می‌گوید در پایان روز، زندگی بی‌گناهان هزینه جنگ را می‌پردازد نه رهبران!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا