;
بیماری هاسلامت

چرا نباید مستقیم به قوطی نوشابه ها لب بزنیم

دلایل لب نزدن مستقیم به قوطی نوشابه: امروزه به دنبال مصرف بسیار زیاد نوشابه های گازدار و بدون گاز، تولید قوطی های مخصوص این نوشیدنی ها نیز افزایش پیدا کرده و می توان گفت میزان تولید این دو رابطه ای کاملاً مستقیم با یکدیگر دارند.این محصول دارای کیفیتی بالا می باشد و تولید اولیه آن با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام می شود، اما قوطی های آلمینیومی راه زیادی را از کارخانه تا وقتی به دست شما برسند طی میکنند و در معرض محیط های آلوده هستند. با مطالعه این مطلب در بخش سلامت گفتنی به دلایلی که نباید مستقیم لب به این قوطی ها بزنید می پردازیم.

این هم جالبه: 5 ماده غذایی مضر برای پوست و مو که باید به آنها نه بگویید!

باکتری اشریشیا کولی روی قوطی های نوشابه

پزشکان به جمع آوری قوطی های موجود در ایستگاه های گاز و فروشگاه ها پرداختند؛ گر چه این قوطی ها تمیز بودند اما در برخی از قوطی های فروشگاه ها نشانه های باکتری اشریشیا موجود بود که میتواند منجر به اسهال ، بیماری های تنفسی و سینه پهلو شود.

بیسفنول A

این ماده شیمیایی عنصر رایج در بطری های پلاستیکی میباشد اما پس از اینکه تولید کنندگان متوجه شدند این ماده می تواند منجر به بهم زدن توازن هورمونی شود از استفاده آن خودداری کردند. هر چند این ترکیب هنوز هم در قوطی های فلزی یافت می شود.

متالیک تانگ

برای افرادی که دارای حساسیت هستند،برخورد دهان با لبه آلمینیومی میتواند منجر به واکنش نامطلوب نسبت به طعم فلز شود.

دلایل لب نزدن مستقیم به قوطی نوشابه های آلومینیومی

این هم مفیده: بهترین زمان مصرف قرص ویتامین D: اینجوری بخور

جوندگان روی قوطی های نوشابه

احتمال این وجود دارد که بطری ها در معرض موش یا جوندگان دیگر قرار گرفته باشد.

مهمانی باکتری ها

در سال 2013 بررسی ای مبنی بر تحقیق روی موادی آلوده موجود روی این قوطی ها صورت گرفت و دریافتند این مواد با باکتری های استنوتروفوموناس مالتوفیلیا، سودومونا لوته اولا و انتروباکتر آلوده شده اند که میتوانند منجر به بروز بیماری و عفونت در افراد مبتلا به بیماری ایدز شود.

ابزار محیط زیستی

آلمینیوم صد در صد قابل بازیافت می باشد و تولید آن به مصرف انرژی دوبرابری نسبت به بطری را میطلبد بنابراین اگر نگران محیط زیست هستید بهتر است بطری بخرید.

نخوردن نوشابه از قوطی به دلیل حشرات

قند موجود در نوشیدنی میتواند باعث جذب حشراتی همچون مگس و زنبور شود.

این مطلب هم مفیده: ترجمه جواب آزمایش خون: اگر می خواهید از جواب آزمایش سر در بیارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا