;
سبک زندگیمهارت های زندگی

خانه های ژاپنی که در سراسر جهان محبوب شده شبیه کپرهای سیستان و بلوچستان است!

خانه های ژاپنی: به تدریج و با گذشت زمان ، طراحی مصالح ساختمانی در نظر گرفته شده برای ساخت خانه ها بطور قابل توجهی گسترش می یابد. چندی پیش پروفیل PVC در پنجره باعث اعتماد بسیاری از افراد شد و اکنون این یک طراحی کاملا استاندارد در معماری خانه هایی با فوم مطرح شده  است. همین امر در مورد مصالح ساختمانی مورد استفاده در هنگام ساخت خانه های یک طبقه با فوم نیز صدق می کند.

شاید بپسندید: باجناق مهران غفوریان مداح از آب دراومد؛ رابطه شون چجوریه؟

کپر سیستان بلوچستان
نخستین هتل کپری جهان در قلعه گنچ استان کرمان با ایده گرفتن از کپرهای سیستان و بلوچستان

اساساً ساختارهای جدید شامل ساختمان های مسکونی با فوم است که برای اولین بار در ژاپن ظاهر شد که این طراحی و معماری اصلاً تعجب آور نیست. برای ساخت آنها از فوم پلی استایرن اکسترود شده با چگالی سی کیلوگرم بر متر مکعب استفاده می شود. در ساخت و ساز یکی از مؤثرترین مصالح ساختمانی عایق حرارتی به حساب می آید.

خانه های ژاپنی2

۱. یک مجتمع مسکونی ژاپنی ساخته شده از فوم

شرکت ژاپنی Dome House Co ، یک شرکت ساختمانی از ژاپن ، تنها چند سال پیش پیشنهادی کاملاً جدید برای ساخت و ساز ساختمان های مسکونی یک طبقه ارائه داد. علاوه بر این ، نخستین کسی شد که طراحی جدید چنین خانه هایی را انجام داد. از نظر پارامترهای بیرونی ، ساختار یا نیمکره یا گنبد بود. دیوارهای آن از یک ماده غیرمعمول – پلی استایرن ساخته شده بود که به دلیل پردازش ویژه مکانیکی ، استحکام داده می شود. در معماری داخلی و معماری بیرون ساختمان تعدادی از مزیت های فنی ، حجم و سبک رعایت شده است.

خانه های ژاپنی3

همچنین مشخص است که رویکردی نوآورانه و غیرمعمول در ساخت و ساز اعمال شده است.

ساخت و ساز کلاسیک معماری در این طراحی مشاهده نمی شود. در عوض ، این مجموعه ای از ساختار یکپارچه ماژول ها ، از جمله ماژول های پنجره و درب تشکیل شده است. بر این اساس ، هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این قاب از پلی استایرن ساخته شده بود ، و مونتاژ تا حدودی یادآور کار با یک طراح است فقط ماژول های آماده و مونتاژ ها را به هم وصل کنید.

خانه های ژاپنی4

چنین خانه ای نه تنها برای ژاپن ، بلکه برای ما نیز گرم ، به اندازه کافی جادار ، دنج و بسیار ارزان قیمت به نظر می رسد. قیمت مجموعه ای از ماژول های ساختمانی با پایه ۸ متر قطر ، ارتفاع سقف ۴ متر و دیوارها که ضخامت آن ده سانتیمتر است ، ۳۵۰۰ دلار اعلام شد.

۲. ویژگی های خانه با فوم

اولین چیزی که باید به آن توجه شود دیوارهایی با ضخامت کم هستند. از نظر فن آوری ، ضخامت با در نظر گرفتن پوشش داخل و خارج در محدوده ۱۰۰-۱۹۰ میلی متر ارائه می شود. به گفته سازنده در ژاپن ، با توجه به این شکل ساختمان ، این کافی است تا ساکنان را از باد محافظت کنند ، سرعت باد ۲۵ متر در ثانیه و یک پوشش برف از هر ضخامت است.

خانه های ژاپنی5

۳. فناوری مونتاژ

ژاپنی ها اصول و فناوری ساخت یک خانه فوم را به کوچکترین جزئیات کار کرده اند.کلیه قطعه ها بر روی دستگاههای پرس و کوره های صنعتی در قالب واحدهای آماده برای نصب ساخته می شوند. مکانی برای ساختمان آینده از قبل آماده شده است. سایت ، در اندازه مورد نیاز ، مسطح است ، که با یک پایه شمع سبک وزن ثابت شده است.

خانه های ژاپنی6

پس از آماده شدن پایه ، دیوارها و حلقه مرکزی ثابت نصب می شوند ، که به عنوان یک تقویت کننده عمل می کند. در دهانه ها و درهای پنجره ، سازه های مناسب نصب می شود ، فوم آن گذاشته شده است ، دیوارها به رنگ دلخواه رنگ می شوند ، تمام ارتباطات به هم متصل می شوند. برای سیم کشی آنها کانالهایی آماده در دیوارها وجود دارد.

خانه های ژاپنی7

در خارج ، دیوارها گچ و سپس رنگ آمیزی می شوند. سازندگان ژاپنی توصیه می کنند یک روکش رزین پلی اورتان را انتخاب کنید. از خواص محافظتی عالی در برابر اثرات نور خورشید و فرسایش در فوم برخوردار است. مساحت کل خانه با یک طبقه و پایه با قطر هفت تا هشت متر می تواند ۵۴-۶۰ متر مربع باشد. معماران بر این باورند که سه تا پنج نفر از ساکنان برای زندگی راحت در خانه از فضای کافی برخوردار خواهند بود.

خانه های ژاپنی8

به صورت اختیاری، شما می توانید یک تغییر و تحولات غرفه سازی از چنین خانه ای بسازید. در این حالت شکل آن کشیده خواهد شد که باعث می شود منطقه مفید بیشتری از سازه ساخته شود و نیازی به افزایش بار روی دیواره های آن نخواهد بود. سازندگان این اصلاح را نه برای ساختمانهای مسکونی بلکه برای محلهایی که برای دفاتر و انبارها استفاده می شوند ارائه می دهند.

خانه های ژاپنی9

در صورت تمایل، در ساختمان گنبدی، می توانید یک طبقه دیگر را تجهیز کنید ، فوم ، دکور و منطقه بندی فضای را اضافه کنید. این کار راحتی را ایجاد می کند که از آپارتمان های سطح شهر کم نیست. همچنین می توانید چندین ماژول را با انتقال به یکدیگر متصل کنید و فضای گسترده ای یا حتی یک اسکناس کوچک را بدست آورید.

خانه های ژاپنی10

۴- جوانب مثبت و منفی ساختمان با فوم

این نوع خانه ویژگی های مثبت زیادی دارد:
– مزیت اصلی عملکرد عایق حرارتی بالا از دیگر مصالح ساختمانی است. دیواره فوم که ضخامت آن صد میلی متر است ، دارای هدایت حرارتی شبیه به آجر کاری با ضخامت ۱۹۰۰ میلی متر ، چوب – ۳۵۰ میلی متر ، بتن – ۴،۸۰۰ میلی متر است.

– استحکام مصالح ساختمانی ۴۵ کیلوگرم بر متر مکعب است. برای یک سازه پشتیبان ساختمان ، این کافی نیست ، اما اگر دیوارها دویست میلی متر ضخامت داشته باشند ، از نظر استحکام آنها به یک ساختار ساخته شده از چوب شبیه می شوند ، که دیوارهای آن چهل میلی متر ضخامت دارند.

– پس از پوشاندن فوم با یک پوشش محافظ ، عمر ساختمان برای شصت سال تضمین می شود.

– میزان جذب آب بسیار کم است و به شما این امکان را می دهد که از رطوبت زیاد ، بارش شدید و مناطق باتلاقی نترسید.

اما در مورد این نوع ساختمان نیز مضراتی دارد. فوم ، حتی از این نوع ، بیش از حد مستعد گرما هستند. به سرعت مشتعل می شود ، شدید می سوزد و گاز و بخارات مضر زیادی از خود ساطع می کند.

خانه های ژاپنی12

پرتوهای خورشید بر خواص مواد تأثیر منفی می گذارد. با گذشت زمان ، این می تواند منجر به این واقعیت شود که فوم شروع به خرد شدن می کند . برای جلوگیری از این پدیده ، متخصصان توصیه می کنند گچ را در یک لایه بزرگ (از ضخامت پنج تا ده میلی متر) بکار ببرید. نوع متفاوت پوشش نیز مناسب است ، نکته اصلی این است که در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. موثرترین پوشش فلزی بر اساس آلومینیوم جواب می دهد.

خانه های ژاپنی13

۵- مصالح ساختمانی جایگزین

این فناوری که در ژاپن توسعه یافته ، به سرعت توجه اروپاییان را به خود جلب کرد. درست است ، آنها تصمیم گرفتند تا کمی ساخت و ساز مواد ساختمانی مورد استفاده برای ساخت سازه را مدرن کنند. به عنوان یک جایگزین ، کارشناسان اروپایی پیشنهاد کردند که بتن سبک پلی استایرن را به جای فوم اکسترود شده استفاده کنید. خانه بزرگتر و سنگین تر شده است. بله ، و کار افزایش یافته است ، زیرا یک سیستم زهکشی و یک پایه کم عمق مورد نیاز است.

خانه های ژاپنی14

این خانه خصوصیات خود را حفظ کرده ، اما هزینه های نیروی کار افزایش یافته است. اگر پیش از این با خانه های فومی می توانستید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید و دو نفری به راحتی از عهده این کار برمی آمدید، در صورت خرید نسخه مدرن، به تجهیزات ویژه ای نیاز خواهید داشت. بر این اساس، هزینه خانه کمی بیشتر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا