;
سبک زندگیمهارت های زندگی

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا که کودکان را می کشد(عکس)

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا: کاغذ دیواری به اندازه گذشته محبوب نیست و شاید دلیل سقوط آن از مد، توانایی آن در کشتن باشد! در عصر ویکتوریا، رنگدانه سبز درخشان در رنگ های دیوار محبوبیت پیدا کرد، اما سمیت آن برای بسیاری، به ویژه کودکان و افراد مسن، کشنده بود.

در سال 1778، کارل شیل، شیمیدان سوئدی، رنگدانه سبز درخشانی به نام “Scheele’s Green” را ایجاد کرد که از آرسنیت مس تشکیل شده بود . همانطور که از نام آن پیداست، آرسنیت مس حاوی عنصر مرگبار آرسنیک است. همه رنگ‌های سبز موجود در بازار حاوی آرسنیک نیستند، اما بسیاری از رنگ‌های برجسته مانند زمرد سبز، سبز پاریس و گرین شواینفورت حاوی آرسنیک بودند.

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا1

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا: اگرچه خطرات مربوط به بلع آرسنیک به خوبی شناخته شده بود، مردم قرن نوزدهم باور نداشتند که پوشش دیوارهای مملو از آرسنیک به آنها آسیب برساند. اما بسیاری از خانواده ها در این زمان بدون هیچ دلیل مشخصی به طور مرموزی بیمار شدند. منابع آب آلوده نبود، و خانه‌ها تمیز بودند، اما یک عامل مشترک باقی ماند: کاغذ دیواری سبز.

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا2

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا: در سال 1850، دکتر لثبی، شیمیدان مشهوری که در بیمارستان لندن کار می کرد، تأیید کرد که علت مرگ دختری مسمومیت با آرسنیک بوده است. روزنامه ها به سرعت نظریه دکتر را منتشر کردند: رنگ های پر از آرسنیک که در کاغذ دیواری خانه خانواده استفاده می شد، یک کودک را کشته است.

نظریه او همه را قانع نکرد. نامه‌هایی برای نزدیک به یک دهه در روزنامه‌های محلی منتشر می‌شد که ادعا می‌کرد این نظریه غیرممکن است و هیچ‌کس را نمی‌توان با کاغذ دیواری کشت. با توجه به محبوبیت رنگ، کسب و کارها نیز تمایلی به چشم پوشی از چنین منبع درآمد زیادی نداشتند. بنابراین، آنها همچنان ادعا می کردند که هیچ مشکلی با رنگدانه وجود ندارد.

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا3

خطرناک ترین کاغذ دیواری دنیا: با این حال، در سال 1879، ملکه ویکتوریا پس از مریض شدن یکی از مقامات عالی‌رتبه کاخ باکینگهام، تمام کاغذ دیواری سبز رنگ را پاره کرد. در دهه های بعد، رنگدانه سمی به آرامی اما مطمئناً پشت سر گذاشته شد.

این مطالب هم جالب هستند:

کارهایی که مردان جذاب بعد از ازدواج انجام نمی دهند

ترکیب چهره دختر ایرانی با کشورهای دیگه: ویدئو رو از دست نده!

(عکس) معبد غذا در هند که هیچ فقیری از اینجا گرسنه نمی رود

معمولا چه رنگ لباسی را بیشتر می پوشید و انتخاب می کنید؟ نتیجه رو حتما ببین

انجیر خشک برای یبوست بهتر است! چطوری مصرف کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا