;
سبک زندگیمهارت های زندگی

رازهای بدن انسان: خبر بد برای افرادی که مویرگ‌های چشمشان پهن‌تر از حد طبیعی است!

رازهای بدن انسان: گروهی از دانشمندان دریافته‌اند که برخی می‌توانند از جنس صدای شخص، قد او را حدس بزنند؛ این مسئله وامدار رابطه قد و شُش انسان یا همان محل تولید صدا است. آیا بدن رازهای دیگری برای برملا کردن دارد؟ با مجله گفتنی همراه باشید تا با شگفتی های بدن انسان بیشتر آشنا شوید.

میزان سلامت مغز با چشم‌ها

شاید باورتان نشود اما چشم‌ها می‌توانند از میزان سلامت مغز پرده‌برداری کنند. افرادی که مویرگ‌های چشمشان پهن‌تر از حد طبیعی است، در آزمون هوش نمره کمتری کسب خواهند کرد. این مویرگ‌ها حتی از احتمال ابتلای فرد به بیماری‌های قلبی سخن می‌گویند.

آپنه خواب

همچنین کسانی که با آپنه خواب (عبارت است از وقفه تنفسی بیش از ۱۰ ثانیه ضمن خواب) رنج می‌برند به احتمال فراوان با آب‌سیاه یا گلوکوما (نوعی اختلال چشمی) نیز مواجه خواهند شد. در واقع احتمال ابتلا به گلوکوما در این افراد دو برابر افراد معمولی است. گفتنی است گلوکوما می‌تواند منجر به نابینایی شود. آپنه خواب با قطع اکسیژن مورد نیاز و آسیب به عصب‌های بینایی، موجب آسیب دیدن بینایی شخص می‌شود.

رازهای بدن انسان:

رازهای بدن انسان1

نحوه پیر شدن پوست

نحوه پیر شدن پوست با احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز در ارتباط است. گفته می‌شود که میزان بالای چروک‌های پوستی در فرد با افزایش احتمال ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های مربوط به آن در ارتباط است.

رازهای بدن انسان:

رازهای بدن انسان2

بوی ترس

همچنین برخی‌ها بوی ترس را حس می‌کنند؛ بدان معنا که بدن فرد هنگام ترس نوعی ترکیبات شیمیایی تولید می‌کند که متمایز از بوی عادی بدن است. در واقع، ترکیبات شیمیایی تولید شده توسط بدن هنگام تعریق با ترکیبات شیمیایی تولید شده هنگام ترس متفاوت است.

رابطه بین سلامت قلب و گوش

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که بین سلامت قلب و گوش رابطه‌ای برقرار است. زمانی که یک چین قطری بر روی لاله گوش ظاهر می‌شود، احتمال ابتلای فرد به بیماری سرخرگ‌های قلبی بیشتر می‌شود. پژوهشگران البته هنوز علت دقیق آن را تشخیص نداده‌اند.

رازهای بدن انسان:

رازهای بدن انسان3

ارتباط بین تاول‌ تبخالى‌ و زوال‌ عقل‌

همچنین ارتباطی بین تاول‌ تبخالى‌ و زوال‌ عقل‌ (دیمنشیا) وجود دارد، گرچه علت آن نامشخص است. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که به دفعات تاول تبخالی را تجربه می‌کنند، احتمالا در آینده با اختلال در مهارت‌های ادراکی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

تنظیم دمای مغز

خمیازه کشیدن هم که حداقل به صورت تجربی اثبات شده کاملا مسری است، اما جالب اینجا است که خمیازه در تابستان کمتر از زمستان اتفاق می‌افتد. خمیازه از نظر جسمانی بسیار مفید است، زیرا مغز به هنگام انجام فعالیت‌های سنگین می‌تواند دمای خود را از طریق آن تنظیم کند.

این مطالب هم جالبه:

راهکارهای خفن برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

راز لاغری مردم ژاپن: چرا ژاپنی ها بر عکس ایرانی ها با خوردن برنج چاق نمی شوند؟

عکاسی از مردگان یک روش درمانی عجیب برای کمک به خانواده‌ها

گنج های پنهان ایران: گوی طلایی شاه عباس کجاست؟

کاربردهای ژل سیلیکا: بسته های ژل سیلیکا را دور نیندازید چرا؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا