;
سبک زندگیمهارت های زندگی

چطور پتوی سنگین را در ماشین لباسشویی بشوییم و خشک کنیم؟

شستن پتو در ماشین لباسشویی: پتوها با عرق، روغن‌های طبیعی بدن و گاهی مواد غذایی یا نوشیدنی‌هایی که روی آنها می‌ریزند، کثیف می‌شوند. بنابراین مهم است که پتوهای خود را هر چند وقت یکبار شستشو دهید. شستن پتو با ماشین لباسشویی می‌تواند اولین چیزی باشد که به فکرتان خطور کند. انواع مختلف پتوها برای مراقبت مناسب به روش‌های مختلفی برای تمیز کردن نیاز دارند. در سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی یاد می‌گیرید که چطور با ماشین لباسشویی بتوانید پتوهای خود را تمیز کنید. با گفتنی همراه باشید.

این هم بدردت می خوره: 6 نکته طلایی شناخت ذات آدم ها | رفتار افراد همه چی را نشان می دهد!

شستن پتو در ماشین لباسشویی4

آیا می‌توان هر پتویی را در ماشین لباسشویی شست؟

شستن پتو در ماشین لباسشویی؛ شما می‌توانید پتوها را در ماشین لباسشویی بشویید تا زمانی که برچسب مراقبت از پارچه آن نشان دهد که انجام آن بی‌خطر است. برخی از مواد را نباید در ماشین شست و به جای آن باید به صورت دستی شستشو داد. اگر مطمئن نیستید که کدام پتوها را باید با ماشین لباسشویی بشویید، قبل از شستن پتو دستورالعمل‌های مربوط به برند ماشین لباسشویی خود را بخوانید (دفترچه راهنما). ناگفته نماند، شما باید پتوهایی را که مستقیماً با پوست تماس دارند، حداقل یک تا دو بار در ماه بشویید، اما ترجیحاً یک بار در هفته بهترین گزینه خواهد بود. اگر روی پتو چیزی ریخته‌ اید، باید کثیفی را در لحظه تمیز کنید.

نکات مهم قبل از شستن پتو در ماشین لباسشویی

در ادامه به برخی نکات مهم در شستن پتو در ماشین لباسشویی اشاره می‌کنیم:

مطمئن شوید که پتوها در مخزن لباسشویی جای می‌گیرند. هرگز پتوها را به زور وارد دستگاه نکنید، زیرا ممکن است آسیب ببیند و یا در حین کار فشار زیادی به دستگاه وارد شود.
نوع پتو را با نوع ماشین لباسشویی تطبیق دهید. به این معنا که آیا ابعاد و وزن ماشین لباسشویی توان شستن پتو را دارد یا خیر. ماشین‌های لباسشویی با ظرفیت‌های ۵ و ۶، ۷ و ۹ کیلویی مناسب هستند.
پتو را قبل از شستن پتو به خوبی تکان دهید تا هرگونه آلودگی و گرد و غبار از بین برود.
به رنگ پس دادن پتو توجه کنید. برای تست کردن قسمت رنگی پتو را چند دقیقه در آب خنک قرار دهید. سپس با یک تکه پارچه سفید یا حوله تمیز روی پتو بمالید. اگر مقدار قابل توجهی رنگ روی پارچه ایجاد شد، پتو را دستی بشویید.
هنگام شستن پتو در ماشین لباسشویی از آب خنک یا ولرم استفاده کنید.
اضافه کردن توپ‌های خشک کن به همراه پتوها می‌تواند به جلوگیری از جمع شدن آنها در طول چرخه خشک کردن کمک کند.

شستن پتو در ماشین لباسشویی1

این هم جالبه: معنی نقاشی و خط خطی کودکان را یاد بگیرید+ عکس

نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی

شما می‌توانید از دستورالعمل‌های زیر برای شستن پتو با ماشین لباسشویی استفاده کنید:

برای شستن پتو با ماشین لباسشویی به برچسب مراقبت از لباسشویی پتو را بخوانید
قبل از شروع شستن پتو با ماشین لباسشویی، برچسب مراقبت از لباسشویی را بررسی کنید. دستورالعمل‌های روی برچسب مراقبت، چرخه‌های خاص شستشو و دمای آب را که باید هنگام تمیز کردن پتو استفاده کنید، به شما می‌گوید تا بتوانید از آسیب رساندن به پتوها جلوگیری کنید. برخی از مواد مانند پشم و پارچه‌های بافتنی خاص، دستورالعمل‌های خاصی برای شستشو و خشک کردن دارند.

لکه‌ها را از قبل تمیز کرده و پارگی را بررسی کنید

هنگام شستن پتو با ماشین لباسشویی هر لکه‌ ای را با مواد شوینده یا محلول لباسشویی تمیز کنید و سپس داخل ماشین بیندازید. همیشه پتو خود را برای هرگونه آسیب بررسی کنید و هر گونه سوراخ یا پارگی را قبل از شستن ترمیم کنید. این کار به جلوگیری از آسیب بیشتر به پتو در هنگام شستشو کمک می‌کند.

پتوها را در ماشین لباسشویی قرار دهید

نحوه قرار دادن پتوها در داخل ماشین لباسشویی به جنس پتو بستگی دارد. از آنجایی که پتوهای بافتنی و قلاب بافی می‌توانند در طول چرخه شستشو کشیده شوند، توصیه می‌شود قبل از قرار دادن آنها در داخل ماشین لباسشویی، این مواد را داخل یک کیسه لباسشویی ظریف قرار دهید. اگر از واشر در جلو استفاده می‌کنید، پتو را به طور مساوی در داخل ماشین بگذارید. همچنین توصیه می‌شود که پتوها را فقط در ماشین لباسشویی با ظرفیت بزرگ بشویید، زیرا دستگاه بزرگ تر فضای کافی برای قرار دادن وسایل حجیم مانند پتوهای بزرگ، ملحفه‌ها، حوله‌ها، روتختی‌ها و روتختی‌های استاندارد دارد.

شستن پتو در ماشین لباسشویی2

این هم بدردت می خوره: کاشت سبزه فوری برای عید نوروز

چرخه شستشو را انتخاب کنید و شروع را فشار دهید

هنگامی که پتوهای شما به طور یکنواخت در ماشین لباسشویی شما قرار می‌گیرند، مواد شوینده را به ظرف شوینده ماشین یا محل قرار دادن آن طبق دفترچه راهنمای مالک خود اضافه کنید. چرخه شستشو و دمای آب نشان داده شده در برچسب مراقبت پارچه را انتخاب کنید. پتوهای ساخته شده از پشم، بافتنی، قلاب بافی یا خز مصنوعی معمولاً باید در یک چرخه ملایم با آب سرد شسته شوند.

نحوه خشک کردن پتو

پس از اتمام چرخه شستشو، می‌توانید پتوها را به خشک کن منتقل کنید یا آنها را روی قفسه خشک کن آویزان کنید تا در هوای آزاد خشک شوند. فقط پتوها را طبق برچسب مراقبتی داخل خشک کن قرار دهید. اگر پتو شما برای خشک کن ایمن است، آن را به طور مساوی در خشک کن قرار دهید و در را ببندید. معمولاً توصیه می‌شود که پتوها با استفاده از تنظیمات کم یا بدون حرارت خشک شوند تا از آسیب حرارتی به الیاف پارچه جلوگیری شود.

چطور پتوی سنگین را بشوییم و خشک کنیم؟

هنگام تمیز کردن یک پتوی سنگین و شستن پتو با ماشین لباسشویی باید به چند نکته توجه داشت. اولین مورد این است که واقعاً پتو چقدر به تمیز کردن نیاز دارد. اگر پتو فقط نیاز به تمیز کردن نقطه‌ ای دارد (برخی از نواحی)، برای تمیز کردن آن لکه‌ها از یک صابون ملایم، شوینده یا لکه بر استفاده کنید. پتو را با آب سرد یا گرم بشویید و اجازه دهید پتو در هوا خشک شود. برای پتوهایی که روکش لحاف دارند، به جای کل پتو فقط روکش را بردارید و بشویید. اغلب، لحاف را می‌توان با ماشین شست و خشک کرد.

هنگامی که پتوی سنگین شما برای تمیز کردن کامل آماده است، می‌توانید آن را در ماشین لباسشویی یا با دست در وان حمام یا سینک بشویید. در هر صورت، یک شوینده ملایم بدون سفید کننده انتخاب کنید و پتو را با آب سرد یا گرم بشویید، زیرا بسیاری از پتوهای سنگین نمی‌توانند آب گرم را تحمل کنند. حتماً پتو را کاملاً بشویید. به طور کلی، بهتر است یک پتوی سنگین را با هوا خشک کنید و آن را صاف بگذارید و هر چند وقت یکبار آن را تکان دهید تا پتو خشک شود. اگر می‌خواهید پتو را در خشک کن قرار دهید، از حالت کم یا متوسط استفاده کنید و بلافاصله پس از خشک شدن آن را بردارید.

یک پتوی دو نفره را با لباسشویی چند کیلویی بشوییم؟

برای شستشوی یک پتوی دو نفره ۵ یا ۶ کیلویی، از ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت بیش از ۹ کیلوگرم استفاده کنید. همچنین به تعداد افزایش نفرات می‌توانید ظرفیت را بیشتر کنید تا مشکلی برای دستگاه رخ ندهد.

برای شستن پتو در ماشین لباسشویی از چه شوینده ای استفاده کنیم؟

شما باید برای شستن پتو با ماشین لباسشویی پودر یا مایع شستشو مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که همه آنها می‌توانند برای شستشوی پتو در ماشین لباسشویی عالی باشند.

اگر هر شب هنگام خواب از پتو استفاده می‌کنید، آن را هر چند هفته یک بار بشویید تا از تجمع عرق و چربی بدن جلوگیری شود. اگر فقط گاهی از پتو استفاده می‌کنید، تمیز کردن پتوی سه تا چهار بار در سال کافی است. شستن مکرر یک پتو می‌تواند بر کیفیت و دوام آن تأثیر بگذارد. بهتر است یک روکش برای پتو خریداری کنید تا به جای شستشوی پتو، روکش را بشویید. به طور کلی، یک پتو باید هر پنج سال یکبار تعویض شود.

 

این مطالب هم جالبن:

خوشمزه شدن کباب تابه ای با این ترفند ساده!

اگر این 6 دردسر را دارید پس قطعا باهوش هستید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا