;
سبک زندگیگردش و سفر

تصاویر عجیب اما واقعی از فروش عروس در پارک بلغارستان!

فروش عروس در پارک بلغارستان: فرهنگ و آداب و رسوم بلغارستان دستخوش تحولات تاریخی و بسیاری بوده است و نقش قوم‌ها و مردم مختلف در شکل‌گیری آن بی‌تاثیر نبوده است، سالانه حدود 7 میلیون گردشگر از انگلیس، ایرلند، آلمان و اسکاندیناوی تور بلغارستان را انتخاب می کنند تا از دیدن این کشور شگفت‌انگیز لذت ببرند، گذشته از لذت‌های فرهنگی پایتخت بلغارستان، صوفیه، این کشور دارای اماکن شگفت‌انگیزی تاریخی دیگری است که قدمت بعضی از آنها به 3500 سال قبل از میلاد باز می‌گردد.

بنابراین بلغاری‌ها به میراث فرهنگی خود بسیار افتخار می‌کنند، در سبک زندگی از سری مطالب گردش و سفر با مطلب فروش عروس در بازار بلغارستان همراه مجله گفتنی باشید.

فروش عروس در پارک بلغارستان1

فروش عروس در پارک بلغارستان

کشور بلغارستان با نام رسمی جمهوری بلغارستان، کشوری در جنوب شرقی اروپا است. این کشور تمام قسمت شرقی بالکان را در اختیار خود دارد و از شمال با رومانی، از غرب با صربستان و مقدونیه شمالی، از جنوب با یونان و ترکیه و از شرق با دریای سیاه همسایه است. بلغارستان 110994 کیلومتر مربع مساحت دارد و شانزدهمین کشور بزرگ اروپا است. صوفیه پایتخت و بزرگترین شهر کشور است. همچنین شهرهای بزرگ دیگر این کشور پلوودیو، وارنا و بورگاس هستند.

 

 

نحوه فروش عروس در پارک بلغارستان

دختران بلغارستانی در پارکی گرد هم می ایند و همسران خود را در ان پیدا میکنند و جشن عروسی شان در انجا برگزار میشود .گروهی از دختران دم بخت در سال چندین بار در گردهمایی “کالادژی”ها که در پارک موسوم به “بازار عروس” بلغارستان برای یافتن همسر برگزار می‌شود حضور می‌یابند تا از میان پسرانی که آنها هم به دنبال همسر هستند زوج مناسب خود را پیدا کنند.

فروش عروس در پارک بلغارستان4

پسرانی که به گردهمایی”کالادژی” می‌آیند معمولا به کسانی که همسر آینده‌شان را به آنها معرفی می‌کنند رقمی نزدیک به ۷ هزار دلار پرداخت می‌کنند که این مبلغ بسته به سن و مطلقه بودن یا نبودن دختر تغییر می‌کند.مردم این منطقه از شهروندان رومانی الاصل و مسیحیان ارتودوکسی هستند که روابط دختر و پسر پیش از ازدواج را محدود می‌کنند.

فروش عروس در پارک بلغارستان3

“کلادژی”ها از قدیم مسگر بوده اند. آنها اجازه نمی دهند دخترانشان بعد از ۱۵ سالگی به مدرسه بروند و آنها را خیلی زود به خانه بخت می‌فرستند.“یوردانوف دینکو” 23 ساله یکی از کسانی است که در یک روز سرد و ابری در بلغارستان به گردهمایی “کالای دژی”ها می‌رود. اگر همه چیز خوب پیش برود، او با پدر دختر بر سر مخارج صحبت خواهد کرد.

فروش عروس در پارک بلغارستان2

“دینکو” با تلفن با “واسلینا پتروفا” صحبت کرده است. او می‌گوید: “ما با تلفن آشنا شدیم و او می‌داند که من به او علاقه دارم. ما دنبال یک رابطه جدی هستیم.” میتکو کوستادینوف هم ۳۳ سال دارد. او پس از ازدواج ناموفق خود به دنبال همسر می‌گردد اما از این گردهمایی سالانه چندان راضی نیست.

او می‌گوید: “من این سنت را دوست ندارم. چرا باید برای همسرم هزینه‌ای بپردازم؟ این احمقانه است. او که حیوان نیست.” با این حال او حاضر است ۱۴۰۰ دلار هزینه کند. عکاس شبکه خبری فرانسه از این گردهمایی عکاسی کرده است.

فروش عروس در پارک بلغارستان5

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =

دکمه بازگشت به بالا