;
سبک زندگیگردش و سفر

فستیوال های عجیب در ژاپن که شبیه به کارخانه هیولاها بچه ها را می ترسانند!

فستیوال های عجیب در ژاپن: ژاپن از آن دست کشورهایی است که به دلیل فرهنگ منحصر به فردش، بسیاری را مجذوب خود کرده است و بسیاری هم علاقه دارند که دست کم یکبار به این کشور سفر کنند تا حضوری و ملوس‌تر افسانه‌هایی که از دل این کشور بیرون آماده است را مشاهده کنند.

این مطلب هم جالبه: تصاویر عجیب اما واقعی از فروش عروس در پارک بلغارستان!

همچنین از آنجایی که ژاپن در نظرسنجی سال 2020 پس از کانادا به عنوان محبوب ترین کشور و مقصد مهاجرتی جهان شناخته شد، تصمیم گرفتیم کمی بیشتر پیرامون این کشور صحبت کنیم و به طور دقیق‌تر در این مطلب نگاهی به عجیب ترین و جالب ترین آداب و رسومی که تنها در ژاپن وجود دارد بیندازیم.

با بخش سبک زندگی از مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

اگر کارتون کارخانه هیولاها را دیده باشید کاملا برایتان ملموس خواهد بود که این کارتون از یک فستیوال ژاپنی الهام گرفته است.

فستیوال های عجیب در ژاپن:

فستیوال ناکیزومو؛ گریه کن بچه!

فستیوال های عجیب در ژاپن عکس1- فستیوال ناکیزومو

فستیوال های عجیب در ژاپن: ناکی سومو یا ناکیزومو نام فستیوالی مذهبی – فرهنگی در ژاپن است که هر ساله در اواخر آوریل برگزار می‌شود. ناکی زومو روزی است که نوزادان باید اشک بریزند و بزرگسالان بخندند.

چرا که در این فستیوال کشتی گیرانی که لباس سومو بر تن دارند همانند یک مسابقه دو نوزاد را بغل می‌کنند و داور مسابقه با گذاشتن ماسکی ترسناک (معمولا ماسک اونی) به صورت کودکان زل می‌زند! نوزادی که بتواند با صدای بلند تر و مدت زمان بیشتری گریه کند برنده مسابقه می‌شود. فستیوال ناکیزومو قدمت 400 ساله داشته و گفته می‌شود برگزاری این مراسم سبب حفظ سلامتی کودکان در زندگی می‌شود.

فستیوال ستسوبون: دیو خارج شو!

فستیوال های عجیب در ژاپن عکس2- فستیوال ستسوبون

فستیوال های عجیب در ژاپن: ستسوبون (Setsubun) یکی دیگر فستوال‌های جالب ژاپنی است که در سوم ژانویه یا عبارتی یک روز مانده به شروع فصل بهار برگزار می‌شود، روزی که ژاپنی‌ها باور دارند شیاطین وارد زمین می‌شوند و آن‌ها خود را برای این اتفاق آماده می‌کنند.

در فستیوال ستسوبون، بزرگسالان با ماسک و آرایش خاصی خود را شبیه به اهریمنی مشهور به نام اونی (oni) می‌کنند و در عین حال که سویا‌های بو داده شده را به بیرون از پنجره پرتاب می‌کنند با مکثی کوتاه این عبارت را تکرار می‌کنند “Oni wa soto! Fuku wa uchi” که معنای دیو خارج شو! خوشبختی وارد شو است.

البته در این فستیوال کارهای مختلفی انجام می‌شود که یکی دیگر از آن‎ ترساندن کوکان است. زیرا افرادی که خود را شبیه به اونی کرده‌اند در مقابل کودکان ظاهر می‌شوند و آن‌ها را می‌ترسانند.

شیرینی موچی؛ لطفا مراقب باشید

فستیوال های عجیب در ژاپن عکس3- شیرینی موچی

فستیوال های عجیب در ژاپن: موچی نام مشهورترین شیرینی محلی در ژاپن است که موجب مرگ و میر یا حتی چلاق شدن آدم‌ها می‌شود!

موچی‌ یک نوع شیرینی چسبناک است که معمولا با غلاتی چون برنج ژاپنی تهیه می‌شود. موچی در طول سال توسط قنادی‌‌ها پخته و فروخته می‌شود اما اوج مصرف آن در سال نو ژاپنی شکل می‌گیرد.

اما دو عامل سبب شده تا این شیرینی در فهرست ما جای داشته باشد یک عبارت است از طرز تهیه دشوار آن که با کوچک ترین غفلتی دستان شیرینی‌پز قلم می‌شود و دیگری خاصیت چسبناک موچی است که بی‌احتیاطی در خوردن آن موجب خفگی می‌شود.

به طور دقیق تر این شیرینی در ژاپن حکم چهارشنبه سوری در ایران را دارد، با این تفاوت که افراد مسن در صدر جانباختگان قرار می‌گیرند و سال جدید را برای خانواده هایشان تلخ می‌کنند.

این مطالب هم جالب هستند:

30 دانستنی های علمی کوتاه و جالب از همه جای جهان

کدام کشورها بیشترین مصرف کننده شیر و لبنیات هستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا