;
سبک زندگیمهارت های زندگی

اگه چند روز تو آینه نگاه نکنی چه اتفاقی برات می افته؟

مزایای نگاه نکردن به آینه: احتمالا نگاه کردن به خود در آینه یک کار غیر ارادی است و اکثرا هر روز به طور مدام آن را انجام می دهیم. در واقع ما از آینه هنگام مسواک زدن، شانه کردن مو، آرایش کردن یا حتی چک کردن بدنمان استفاده می کنیم اما برای بعضی از افراد وجودِ آینه، خود عامل ایجاد استرس و اضطراب است.

مزایای نگاه نکردن به آینه

قصد داریم به شما بگوییم که اگر چند روز به آینه نگاه نکنید، چه اتفاقی برایتان می افتد. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی با مزایای نگاه به آینه آشنا شوید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: ترفند فوری براق کردن سینک آشپزخانه + تهیه یک تمیز کننده طبیعی در منزل

مزایای نگاه نکردن به آینه1

به پایان رسیدنِ تصویر منفی از خود

مزایای نگاه نکردن به آینه، همه ما یا بهتر است بگوییم که اکثر ما عادت داریم داخل آینه به خود خیره شویم و این بخشی از یک روتین طبیعی در زندگی است که تاثیر منفی روی ما خواهد داشت.

در واقع اعتماد به نفس و تصویری که از خودمان داریم و نوع احساسات‌مان در نگاهمان داخل آینه خلاصه می شود؛ پس اگر از ظاهرتان راضی نباشید و مدام داخل آیینه به خود نگاه کنید، یک تصویر منفی از خود در ذهن تان شکل می گیرد اما اگر مدتی به آینه نگاه نکنید، این تصاویر و قضاوت های غلط پایان می یابند.

این هم جالبه: 14 تمرینات افزایش هوش که کمک می کند تا باهوش تر شوید!

پایان انتقادِ از خود

مزایای نگاه نکردن به آینه، برای افزایش سطح اعتماد به نفس باید یاد بگیریم که کم‌تر از خودمان انتقاد کنیم تا حس منفی کم تری داشته باشیم. اگر کم‌تر داخل آینه نگاه کنید، کم‌تر از خودتان انتقاد می کنید و همین باعث می‌ شود که اعتماد به نفس بیشتری هم داشته باشید.

آگاهی بیشتر نسبت به خود

مزایای نگاه نکردن به آینه، شاید فکر کنید که اگر در آیینه نگاه نکنید، نسبت به خودتان آگاه نیستید اما این موضوع کاملاً برعکس است‌. اگر می خواهید سطح آگاهی از خودتان، وجودتان و درونتان را افزایش دهید، باید مدتی از ظواهر و آینه دور باشید.

مزایای نگاه نکردن به آینه2

این هم جالبه: آموزش ساخت دستبند دیزی در خانه | ساده و آسان

نگرانی کم‌تر در مورد نظر دیگران

مزایای نگاه نکردن به آینه، نگاه نکردن داخل آینه باعث می شود که به نظر و عقاید دیگران کاری نداشته باشید. اگر این نگرانی را در مورد تفکرات دیگران احساس نکنید، در نتیجه از هر لحاظ حال تان بهتر خواهد بود.

کاهش سطح استرس و اضطراب

مزایای نگاه نکردن به آینه، نگاه کردن بیش از حد به آینه باعث می شود که شما بسیار زیاد مضطرب شوید. مطالعات نشان می دهند که نگاه کردن به آینه؛ تقریباً 10 دقیقه در روز نگرانی در مورد ظاهر را افزایش می دهد و باعث می شود که شما مثلِ قبل؛ احساس شادی و خوشحالی نداشته باشید.

آگاهی بیشتر در مورد نوع استفاده از آینه

مزایای نگاه نکردن به آینه، زمانی که کم‌تر به آینه نگاه کنید؛ به مرورِ زمان متوجه می شوید که تا به حال چگونه با خودتان رفتار می کرده اید و چه نگرانی‌ هایی داشته اید. همین باعث می ‌شود که آگاهی بیشتری از رفتار خودتان پیدا کنید و بفهمید که چه عادات غلطی را قبلا انجام می دادید که یکی از آن ها استفاده بیش از حد از آینه بوده است.

سخت نگرفتن به خود

مزایای نگاه نکردن به آینه، این که بخواهید به داخل آینه نگاه نکنید؛ عامل بسیار مهمی برای حس خوب در شماست و باعث می شود کم‌تر به خودتان سخت بگیرید، کم‌تر نگرانی داشته باشید و احساس جذابیت بیشتری پیدا کنید.

حس خوب مثل رفتن به تعطیلات

مزایای نگاه نکردن به آینه، دور بودن از آینه به مدت چند روز باعث می شود که شما مدام درگیر ظاهرتان نباشید و همین هم باعث ایجاد حس خوبی خواهد شد. انگار که به تعطیلات رفته اید و از نگرانی ها فارغ هستید و یک حس ریلکسی و آرامش به شما دست داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا