;
سبک زندگیمهارت های زندگی

۵ علامت که نشون میده اختلال اضطراب داری!

نشانه های اختلال اضطراب: داشتن اضطراب گاه به گاه بخشی طبیعی از زندگی است. با این حال، افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی اغلب نگرانی و ترس شدید، بیش از حد و مداوم در مورد موقعیت های روزمره دارند. اغلب، اختلالات اضطرابی شامل دوره های ناگهانی نگرانی شدید و احساس ترس یا وحشت است که در عرض چند دقیقه به اوج خود می رسد.

از دست ندهید: بهترین ترفندهای دانه کردن انار برای شب یلدا و مهمانی

این احساس اضطراب و هراس با فعالیت های روزانه تداخل دارد، کنترل آن دشوار است و می تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. برای اجتناب از این احساسات ممکن است از مکان ها یا موقعیت ها دوری کنید. علائم ممکن است در دوران کودکی یا نوجوانی شروع شود و تا بزرگسالی ادامه یابد.

حتمن ببینید: این رازها را هرگز به شوهرتان نگویید؛ جدی بگیرید!

نمونه هایی از اختلالات اضطرابی عبارتند از: اختلال اضطراب فراگیر، اختلال اضطراب اجتماعی، فوبیاهای خاص و اختلال اضطراب جدایی. ممکن است بیش از یک اختلال اضطرابی داشته باشید. گاهی اوقات اضطراب ناشی از یک بیماری پزشکی است که نیاز به درمان دارد. مهم نیست که چه نوع اضطرابی دارید، باید حتما برای درمان اقدام کنید. بنابراین در بخش سلامت، ۵ علامت فیزیکی کم تر شناخته شده اختلال اضطراب بررسی شده است. شناخت این علائم به درمان اضطراب کمک می کند.

جالب است ببینید: آیا خوشگلی مرد در رابطه زن و مرد مهم است؟

نشانه های اختلال اضطراب

نشانه های اختلال اضطراب1

۱.مشکل در خمیازه کشیدن

قطع خمیازه و احساس دائمی ناتوانی در نفس کشیدن کامل یکی از نشانه های اختلال اضطراب است. هنگامی که مضطرب هستید هیپرونتیلاسیون معمول است. هایپرونتیلاسیون این احساس است که ما نیاز به تنفس بیشتری داریم، حتی اگر اکسیژن زیادی دریافت کنیم. شما می توانید از تکنیک های تمرکز حواس برای احساس بهتر و کشیدن نفس های عمیق تر استفاده کنید.

۲.آروغ زیاد

زمانی که استرس داریم یا مضطرب هستیم، بلعیدن هوای بیشتر از حد معمول است. این باعث آروغ زدن بیش از حد می شود. هایپرونتیلاسیون همچنین باعث می شود بدن ما با آزاد کردن هوای اضافی از طریق آروغ زدن، به تعادل نیاز داشته باشد.

۳.بی حسی و گزگز دست و پا

این علامت معمولاً در افراد مبتلا به اضطراب سلامتی دیده می شود. با این حال، اضطراب و وحشت می تواند باعث گزگز و بی حسی شود.

وقتی عصبی هستیم، رگ‌های خونی منقبض می‌شوند و جریان خون به اندام‌های ما کاهش می‌یابد، که اغلب می‌تواند باعث بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن دست‌ها، پاها و صورت شود.

۴.احساس قطع ارتباط با واقعیت

این وضعیت به نام غیرواقعی شدن نیز شناخته می شود. افرادی که تجربه غیرواقعی شدن را تجربه می کنند، گزارش می دهند که دنیای اطراف خود را مه آلود، رویایی/سوررئال یا از نظر بصری تحریف شده درک می کنند.

اختلال اضطراب، این وضعیت یک نشانه رایج از اضطراب است و تا حدی به دلیل ترکیب آدرنالین است که خون را از مغز به بدن می‌برد و تهویه بیش از حد انجام می دهد.

۵.سرگیجه و سبکی سر

در هنگام اضطراب و وحشت، ترشح آدرنالین افزایش می یابد که ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش می دهد. این می تواند باعث شود ما احساس سرگیجه کنیم و احساس کنیم که در حال غش کردن هستیم. سرگیجه ممکن است به دلیل تهویه هوا نیز باشد.

برایتان جالب خواهد بود

عکس های بهترین دیزاین سفره شب یلدا برای عروس+ عکس

رابطه آلبرت انیشتین با زنش که مو به تنتان سیخ می کند+ عکس

دلایل علمی که چرا شوهرتون به شما نمی گه دوستتون داره!

نقش لباس زیر زیبا و گرم شدن رابطه زناشویی!

متولدین این ماه ها بهترین شوهرای دنیا هستند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا