;
سبک زندگیمهارت های زندگی

پیاز استرالیایی که اشک شما را در نمی آورد!

پیاز استرالیایی: محققان، پیازی تولید کرده‌اند که محتوای مواد شیمیایی دردسرساز آنها کم است و اینکه این نوع مواد شیمیایی پس از برداشت پیازها، کمتر هم می‌شود تا جایی‌که در آینده این پیازها که نام «هپی چاپ؛ Happy Chop» روی آنها گذاشته شده است، هیچ اشکی را درنمی‌آورند.

به‌تازگی در استرالیا پیازی تولید شده است که موقع خرد کردن آن، چشم‌ها نمی‌سوزد و اشکی هم ریخته نمی‌شود. با سبک زندگی مجله گفتنی همراه باشید.

خرد کردن پیاز، به علت سوزاندن چشم‌ها و به دنبال آن جاری شدن اشک، یکی از آزاردهنده‌ترین کارهاست. اما اخیرا استرالیایی‌ها پیازی تولید کرده‌اند که آن دسته از مواد شیمیایی که موجب سوزش و اشک چشم‌ها می‌شود را در خود کم دارد و درضمن از مکانیسم دفاعی پیاز هم کاسته شده است.

بنابه گفته محققانی که این نوع پیاز را تولید کرده‌اند، «مکانیسم دفاعی پیاز موجب آزاد شدن یکسری مواد شیمیایی طبیعی و آنزیم‌ها (یا ترکیبات فرار) می‌شود که این اتفاق موقع خرد کردن آن رخ می‌دهد. سپس مواد شیمیایی آزادشده، چشم‌ها را می‌سوزاند و در نهایت آنها پرآب می‌شوند.»

اما اکنون این محققان، پیازی تولید کرده‌اند که محتوای مواد شیمیایی دردسرساز آنها کم است و اینکه این نوع مواد شیمیایی پس از برداشت پیازها، کمتر هم می‌شود تا جایی‌که در آینده این پیازها که نام «هپی چاپ؛ Happy Chop» روی آنها گذاشته شده است، هیچ اشکی را درنمی‌آورند.

این پیازی که در نوع خود انقلابی است، پس از چندین دهه آزمون‌ و خطا تولید شده است و به‌زودی راه خود را ابتدا به بازارهای استرالیا، سپس دنیا باز خواهد کرد. قیمت این پیاز در استرالیا در هر ۵۰۰ گرم، ۲دلار و ۵۰ سنت خواهد بود.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا