;
سبک زندگیمهارت های زندگی

5 دلیل اینکه چرا کولر گازی آب میده: راه حل چیه و باید چکار کنیم؟

چرا کولر گازی آب میده: احتمالا هیچ چیز به اندازه یک کولر گازیِ خیلی قوی شما را در روز های گرم تابستان خوشحال نمی‌ کند؛ اما گاهی اوقات این کولر ها نشتی دارند و آب پس می دهند و باید هرچه سریع تر علت را پیدا کرد تا آسیب شدیدی نبیند.

این هم جالبه: ۱۰ ترفند سنتی برای خنک کردن منزل بدون کولر

چرا کولر گازی آب میده؟

اول از همه باید علت این موضوع را پیدا کنید. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی توضیح مفصل خواهیم داد. قبل از اینکه دلیل آب دادن کولر را بدانید، بهتر است بدانید که این آب از کجاست و کجا می رود. با مجله گفتنی همراه باشید.

آب داخل کولر گازی از کجاست؟

چرا کولر گازی آب میده: آب داخل کولر گازی حاصل از رطوبت و بخار کویل داخل کولر است؛ یعنی یخساز یا خنک‌کننده داخل کولر که از این کویل ها عبور می‌ کند، گرمای هوا را به داخل می کشد و آن را خنک کرده و به بیرون تحویل می‌ دهد و این فرآیند بخار تولید می کند که باعث تولید آب و رطوبت می شود‌.

این آب کجا می‌ رود؟

چرا کولر گازی آب میده، داخل کولر گازی یک پمپ وکیوم طراحی شده است که آب اضافه را داخل خودش می کشد و رطوبت را جمع می کند. لوله ای هم وجود دارد که این آب از آنجا خارج می شود.

چه چیزی باعث نشت آب از کولر گازی می شود؟

چرا کولر گازی آب میده، حالا نوبت به معرفی دلایل اصلی آب دادن کولر گازی میرسد که به شرح زیر است:

1. عایق بندی آسیب‌دیده

چرا کولر گازی آب میده: چرا کولر گازی آب میده، اگر عایق بندی کویل ها دچار آسیب شوند، آب نمی تواند مسیر درست خودش را پیدا کند که همین باعث ایجاد حفره و سوراخ روی آن خواهد شد و نشتی به وجود می آورد.

2. مسدود شدن پمپ وکیوم

چرا کولر گازی آب میده: اولین و رایج ترین علت، مسدود شدن پمپ وکیوم است؛ یعنی آب نمی تواند به خوبی از قسمت مکش دستگاهِ کولر گازی خارج شود‌ و در نتیجه به بیرون می ریزد.

3. شل شدن پمپ وکیوم

چرا کولر گازی آب میده: گاهی اوقات وکیوم در سر جای خود شل می شود که در چنین حالتی آب بیرون می ریزد و نمی تواند مسیر اصلی خود را پیدا کند و همین باعث نشتی کولر گازی می شود.

4. شکستگی لوله

چرا کولر گازی آب میده: چرا کولر گازی آب میده، گاهی اوقات لوله ای که آب را به درون خودش می کشد، دچار شکستگی می‌ شود که علت می تواند گرمای بیش از حد موتور باشد و همین باعث می شود آب از کولر گازی به بیرون نشت کند.

5. کثیف بودن کویل

چرا کولر گازی آب میده: اگر کویل ها کثیف باشند و آلودگی و جرم گرفته باشند، کولر گازی نمی ‌تواند به خوبی آب را داخل آنها بریزد‌ و در نتیجه مقدار زیادی آب داخلش باقی می ماند که همگی به بیرون نشت می کنند.

 

این مطالب هم جالبن:

ترفندهای سحر خیزی: اگه بیدار شدن از خواب برات سخته حتمن بخون!

زبان بدن آدم های قوی: این 5 کار را هرگز انجام ندهید!

بهترین روش های نه گفتن بدون اینکه حس عذاب وجدان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا