;
سبک زندگیمهارت های زندگی

گرانترین اسب دنیا با قیمت 2.5 میلیون دلار متعلق به این خانم آمریکایی است!

گرانترین اسب دنیا: اسب نژاد آخال تکه ترکمن به عنوان گرانترین اسب دنیا معرفی شد، این اسب با قیمت 2/5 میلیون دلار در اختیار صاحبش که یک خانم میلیاردر است قرار گرفته است.
اسب نژاد آخال تکه ترکمن نه تنها زیبا و خیره کننده است، بلکه در سرعت و استقامت نیز بی نظیر است. تنها حدود 3500 اسب از این نژاد در کشورهای؛ ترکمنستان، روسیه، اروپا، استرالیا و آمریکای شمالی شناخته شده است.

اسب هایی که نه تنها در نوع رنگ بینظیر هستند، بلکه بسیار پر جنب و جوش و دارای اندامی قوی و هوشی فوق العاده در همکاری با سوارکار خود هستند. آخال تک از گران ترین و قدیمی ترین نژادهای اسب نیز به حساب می آید. گفته می شود این اسب باقی مانده از نژاد اسب های دوران فراعنه در آسیای مرکزی، یعنی حدود 2000 سال پیش است.

گرانترین اسب دنیا

گرانترین اسب دنیا1

آخال تک اسبی طلایی متالیک و چشم نواز و بسیار زیبا است. گفته می شود این اسب گران ترین اسب دنیا به ارزش 2.5 میلیون دلار امریکا است که در اختیار یک خانم میلیاردر امریکایی است.

این اسب رنگی شبیه گوزن طلایی و درخششی شبیه فلز دارد. از سایر مشخصات ظاهری این اسب می توان گفت که؛ بلند بالا، پوشش موی صاف به رنگ طلایی متالیک، چشمانی بادامی شکل روشن، عضلات شانه ای به سمت بالا ،عقب و بسیار قوی، قفسه سینه دارای فرو رفتگی قوی و زیبا، پاهای کشیده و باریک مناسب برای دو و پرش با مانع، یال و دم نازک و خوش فرم، چربی بدن بسیار اندک و سرتاسر بدن همانگونه که مشاهده می کنید، عضلانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سه =

دکمه بازگشت به بالا