;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

5 راهکار پیش بینی طلاق؛ چگونه بفهمیم که یک ازدواج به طلاق ختم می شود؟

پیش بینی طلاق: حتی ازدواج‌های طولانی‌مدت نیز ممکن است با آشفتگی مواجه شوند. اگرچه هیچ کس نمی تواند آینده ازدواج را با قطعیت پیش بینی کند، اما علائم هشدار دهنده مهمی وجود دارد که می تواند مشکلات احتمالی را نشان دهد. شناسایی زودهنگام این علائم برای رسیدگی به مسائل اساسی و اجتناب از طلاق بالقوه ضروری است. کارشناسان مطالعاتی را برای کشف این علائم حیاتی انجام داده اند که می تواند مشکلات احتمالی را نشان دهد و حتی نتایج طلاق را پیش بینی کند.

ازدواج در سن نامناسب

بهترین زمان برای ازدواج زمانی است که واقعاً احساس آمادگی کنید و کسی را پیدا کنید که باور داشته باشید می توانید تمام زندگی خود را با او بگذرانید. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که گروه های سنی خاصی در معرض خطر بالاتری برای طلاق هستند.

به عنوان مثال، زوج هایی که در سنین نوجوانی یا در اواسط 30 سالگی یا بعد از آن ازدواج می کنند، در مقایسه با کسانی که در اواخر دهه 20 یا اوایل 30 سالگی ازدواج می کنند، بیشتر در معرض طلاق هستند. زوج های نوجوان به ویژه در معرض خطر هستند. همانطور که یک مطالعه نشان داده است ، پس از 32 سالگی، شانس طلاق هر سال حدود 5 درصد افزایش می یابد.

طرز تهیه کتلت آبدار کبابی به شیوه ای آسان که یاد کتلت های مامان پز میفتی!

داشتن شوهری که پاره وقت کار می کند.

محققان دریافتند که وضعیت مالی زوجین عامل اصلی تاثیرگذار بر شانس طلاق آنها نیست. در عوض، نحوه تقسیم مسئولیت ها در رابطه شان است. بر اساس تحقیقات، زوج هایی که شوهرشان تمام وقت کار نمی کرد، 3.3 درصد شانس طلاق در سال بعد داشتند، در حالی که این شانس برای زوج هایی که شوهرشان شغل تمام وقت داشتند، کمتر بود و 2.5 درصد بود.

جالب اینجاست که آیا همسران به طور تمام وقت کار می کردند یا نه، تأثیر قابل توجهی بر احتمال طلاق نداشت. دلیل آن شاید این باشد که عقیده سنتی شوهر به عنوان تنها نان آور خانه هنوز هم در ثبات ازدواج نقش دارد.

پیش بینی طلاق

ابراز محبت بیش از حد به عنوان تازه عروس

نشان دادن محبت به عنوان تازه ازدواج کرده، مانند در آغوش گرفتن، بوسیدن و گرفتن دست ضروری است، اما زیاده روی می تواند مشکل ساز باشد. روانشناسان یک مطالعه 13 ساله را انجام دادند و 168 زوج را از روز ازدواجشان به بعد زیر نظر گرفتند.

یکی از یافته های جالب این مطالعه این بود که زوج های تازه ازدواج کرده ای که در نهایت پس از هفت سال یا بیشتر از ازدواج طلاق گرفتند، سطح فوق العاده بالایی از محبت نشان دادند. آنها حدود یک سوم بیشتر از زوج هایی که ازدواج خوشبختی داشتند، محبت نشان دادند. کارشناسان توضیح می دهند که زوج هایی که ازدواج خود را با سعادت عاشقانه شدید شروع می کنند، احتمال طلاق بیشتری دارند، زیرا حفظ چنین شدتی می تواند چالش برانگیز باشد.

ترک تحصیل در دبیرستان

تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که زمان بیشتری را صرف تحصیل می کنند، شانس کمتری برای طلاق دارند . یک مطالعه ادعا می کند که ازدواج افراد با تحصیلات بیشتر کمتر به طلاق ختم می شود. به عنوان مثال، بیش از 50 درصد از ازدواج‌هایی که حداقل یکی از زوج‌ها دبیرستان را به پایان نرسانده به طلاق منجر شده است، در حالی که تنها حدود 30 درصد از ازدواج‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با سرنوشت مشابهی روبرو شده است. این ارتباط ممکن است به این دلیل باشد که سطوح پایین تحصیلات اغلب منجر به درآمد کمتر می شود که به نوبه خود می تواند منجر به یک زندگی پر استرس تر شود.

کنار کشیدن در حین مشاجره

پیش بینی طلاق1

آیا شما یا شریک زندگیتان در هنگام مواجهه با مکالمات دشوار تمایل دارید که با هم صحبت کنید؟ اگر چنین است، نشانه مثبتی نیست. زوج‌هایی که در الگوهای «تقاضا/انصراف» شرکت می‌کنند – که در آن یکی از طرفین برای بحث و گفتگو فشار می‌آورد و دیگری با سکوت پاسخ می‌دهد – در روابط خود رضایت کمتری دارند.

شکستن این الگو چالش برانگیز است زیرا هر یک از طرفین اغلب معتقدند دیگری مقصر این مشکل است. این شامل تشخیص اینکه چگونه اقدامات خود شما در این موضوع نقش دارد و اتخاذ رویکردهای حل تعارض دقیق تر است. این بدان معنی است که درک کنید چگونه رفتار شما به مشکل کمک می کند و از راه های مهربان تر برای حل تعارض استفاده کنید.

در ژاپن، بسیاری از زوج‌های متاهل در تخت‌های جداگانه می‌خوابند، و به نظر می‌رسد که این واقعاً می‌تواند روابط آنها را تقویت کند. جالب‌تر این است که گوئینت پالترو(  بازیگر هالیوود) نیز همین دیدگاه را دارد و خواب جداگانه را عنصری ضروری برای یک ازدواج شاد و طولانی می‌داند.

مطالب جالب پیشنهادی:

ترفندهای دلبری: چطوری بعد از دعوا با عشقم آشتی کنم؟

ازدواج با دختر چاق: آیا ازدواج پسر لاغر با دختر تپل خوب است؟

8 راهکار فوق العاده برای داشتن یک ازدواج موفق

مردان و زنان کدام ماههای سال زیبا هستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =

دکمه بازگشت به بالا