;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

9 ترفند که تشخیص بدم خواستگارم خوبه یا بد؟

خواستگار خوب: طبیعی است زمانی که یک دختر بزرگ می شود، افراد مختلفی به خواستگاری او می آیند. او باید از بین خواستگارهای مختلفش فردی را که شایستگی زیادی برای ازدواج دارد، انتخاب کند.

البته ملاک انتخاب همسر برای همه خانم ها یکسان نیست اما معیارهایی وجود دارد که می توانیم با توجه به آن ها یک خواستگار خوب را از یک خواستگار بد و نامناسب تشخیص دهیم و بفهمیم که خواستگارمان، فرد شایسته و مناسبی برای یک عمر زندگی هست یا خیر؟ در بخش سبک زندگی مجله گفتنی، مهم ترین نشانه های معمول و متداول را برای تان آورده ایم که می توانید با آن تشخیص دهید خواستگارتان فرد مناسبی برای تشکیل زندگی است یا خیر؟

۹ ویژگی یک خواستگار خوب

۱.او با زن ها با احترام رفتار می کند

خواستگار خوب، برای پی بردن به شخصیت اصلی خواستگارتان به رفتار او با خانم های اطرافش مانند مادر یا خواهرش دقت کنید. در جلسه خواستگاری دقت کنید او با عقاید مادر، خواهر یا سایر وابستگان مؤنثش چگونه برخورد می کند. آیا با عقاید آنها محترمانه برخورد می کند و یا عقاید آنها را به دلیل این که از طرف یک زن ابراز می شود، رد می کند و آنها را مجبور به قبول حرف خودش می کند . اگر او برای “زنان” ارزشی قائل نیست، مناسب ازدواج با شما نمی باشد.

ببینید: ۳ ترفند طلایی برای نگهداری انار با پوست؛ به مدت طولانی در خانه

۲۱۰-copy

۲.او مسئولیت پذیر است

از مهم ترین ویژگی هایی که یک مرد لازم است داشته باشد، احساس مسئولیت پذیری است . اگر مردی بداند مورد اعتماد قرار گرفته و طرف مقابل را نا امید نکند ، فرد با ارزشی است. مردی که همه پول هایش را پس انداز نمی کند و گاهی آن را برای همسرش خرج می کند، برای ازدواج کردن قابل اعتماد است .

خواستگار خوب، مردی که از خود مایه می گذارد و از زیر کار در نمی رود وبرای آسایش شما هر کاری انجام دهد، مرد رویاهای تان است. این مرد با زمانی که در خانه پدری زندگی می کرده تفاوت دارد و چشم انداز روشنی از زندگی آینده برای شما ترسیم می کند که بسیار جذاب است.

پیشنهادی: طرز تهیه شربت انار خانگی به صورت طبیعی؛ ترش و ملس

۳.او حامی و مشوق شماست

خواستگار خوب، ازدواج یعنی حمایت زن و شوهر از یکدیگر در شرایط بحرانی و متلاطم زندگی، پس باید دقت کنید که او فقط مشغول کارها و مشغولیت های خودش است یا شما اولویت زندگی اش هستید . مردی که در شرایط بحرانی و هنگام ضعف همسرش از او حمایت می کند و راه چاره را به او نشان می دهد ، کسی است که می توانید در زندگی آینده به او تکیه کنید و به عبارتی مرد ایده آلی برای تشکیل زندگی مشترک است.

مرد حمایت کننده

۴.او صادق و وفادار است

شما باید در زندگی مردی را انتخاب کنید که وفادار باشد و در موارد مختلف مانند کار و شغل و درآمدش با شما صادق باشد و در زندگی برنامه ریزی داشته باشد به طوری که بتوانید به او اعتماد کنید. در صورت پنهان کردن چیز مهمی از گذشته خود و یا دادن یک وعده دروغ ، از ازدواج با او صرف نظر کنید. بسیاری از ما در گذشته دچار اشتباهاتی شده ایم پس فقط نباید گذشته و بعضی از اشتباهات مبنای قضاوت باشد، اما دقت و احتیاط برای تشکیل زندگی مشترک لازم است.

۵.خانواده و دوستان شما او را تصدیق می کنند

خواستگار خوب، مهر تأییدیه خانواده و دوستان تان بر انتخاب شما و نظر مثبت آنها درباره خواستگارتان می تواند باعث به وجود آمدن یک تعامل خوب و زیبا با او شود. اما اگر از سوی خانواده انتخاب تان تایید نشود ، شما باید نگران باشید زیرا خانواده زمانی فرد را برای ازدواج با شما تایید می کنند که متقاعد شوند که او یک فرد شایسته شماست.

احترام به دوستان

۶.او به شما افتخار می کند

خواستگار خوب، اگر خواستگارتان در جمع و زمانی که نزد اقوام و خانواده اش هستید خوشحال است و از شما با احترام یاد می کند، شما می توانید به فکر زندگی مشترک با او باشید .

۷.او مشتاق آینده است

هنگام صحبت کردن با یکدیگر، به حرف های خواستگارتان توجه کنید، اگر دیدید که خواستگارتان از آینده و تعداد و نحوه تربیت بچه صحبت می کند، این معنا را دارد که او تصمیم خود را گرفته است و دوست دارد مشتاقانه به سوی آینده حرکت کند.

۸.مواظب تنبلی و بی نظمی او باشید

خواستگار خوب، دقت کنید اگر بی نظمی ها و تنبلی های خواستگارتان کم است او برای زندگی مشترک مرد ایده آلی است. زیرا شما نمی توانید همیشه به دنبال او باشید و وسایل پراکنده جمع آوری کنید . اگر همسر آینده شما بتواند خود از عهده کارهایش بر آید می تواند مرد آرزوهای شما باشد چون بسیار با نظم و مسئولیت پذیر است. بی نظمی ها و تنبلی های فرد مورد نظر شما بدین معنی است که او تربیت خوبی ندارد و اگر می خواهید با او ازدواج کنید، باید روش سنجیده ای پیش گیرید.

خواستگار خوب3

۹.او با شما خوب رفتار می کند

خواستگار خوب، هنگامی در خلوت به سر می برید رفتار او با شما چگونه است آیا دائما در پی بحث و جدل و یا به دنبال گفتن حرف های نیش دار و تلخ و گزنده به شماست. یا این که شما را در چشم دیگران تحقیر می کند، اگر این طور است از این ازدواج صرف نظر کنید. زیرا مهم ترین ملاک ازدواج این است که با خود شما درست رفتارکند ، همچنین شما باید به نحوه رفتار او با دیگران نیز دقت کنید.

شاید برایتان جالب باشد

۱۰ تکنیک طلایی برای حل اختلافات زن و شوهر

۵ چیزی که در مورد پریود به دخترتان نباید بگویید!

علاقه به مرد متاهل: ۸ نشانه که زن دیگر به دنبال شوهر شما است

ترکیب سیر و عسل برای سلامت جنسی مردان+ دستور مصرف

۷ نشانه که اگر دارید؛ خانواده شاد و خوشبختی ساخته اید!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا