;
مهارت های زندگی

نکات خانه داری و مراقبت؛چگونه بدون اتو ملحفه و روبالشی را سریع اتو کنیم؟

نکات خانه داری و مراقبت از وسایل منزل

 

زمانی است ممکن است شما به اتو شویی دسترسی ندارید یا به دنبال روشی زیست محیطی تر برای اتو کردن ملحفه و روبالشی خود هستید؟

ما راه حل را داریم! در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه ملحفه و روبالشی خود را در خانه اتو کنید.

ما نکاتی را در مورد خانه با شما در میان می گذاریم تا مطمئن شوید لباس های شما بدون عیب و نقص اتو می شوند، بدون اینکه یک ساعت وقت صرف انجام آن کنید. بنابراین، آماده برای یادگیری؟ بیا بریم !

نکات خانه داری و مراقبت از وسایل منزل

 

مرحله 1: ملحفه و روبالشی را آماده کنید

تهیه جنس پارچه کتان برای به دست آوردن یک نتیجه عالی بسیار مهم است. برای این کار حتما نوع کتان مناسب را با توجه به جنس و اندازه برای اتو انتخاب کنید. ملحفه و روبالشی را با مواد شوینده مناسب کاملاً تمیز کنید.

سپس قبل از اتو کردن آنها را کاملا خشک کنید. می‌توانید آن‌ها را آویزان کنید یا به طناب آویزان کنید، اما مراقب باشید که  به‌طور یکنواخت خشک شوند. پس از خشک شدن، بررسی کنید که آیا لباس‌ها تمیز هستند و یا لکه‌هایی وجود نداشته باشد.

مرحله 2: لباس های شسته شده را با دقت تا کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک سطح صاف و ثابت مانند تخت یا میز پیدا کنید تا به درستی روی آن کار کنید. استفاده از محیطی با نور و تهویه مناسب ضروری است.

هنگامی که تمام لباس ها و ملحفه ها روی سطح آماده شده قرار می گیرند، باید آنها را در بسته های کوچک جدا کنید. هر قطعه باید با توجه به شکل و اندازه آن رول یا تا شود. حوله ها و ملحفه ها باید صاف شوند تا از چروک شدن در حین نگهداری جلوگیری شود.

روبالشی ها را باید قبل از قرار دادن ملحفه ها از وسط تا کنید. لباس ها باید با احتیاط زیاد تا شوند تا انبوهی یکنواخت ایجاد شود که به راحتی قابل نگهداری باشد. هنگامی که همه اقلام تا شوند، می توان آنها را در جعبه یا کشو ذخیره کرد. مهم است که چیزها را مرتب نگه دارید تا بعداً به راحتی جستجو کنید.

مرحله 3: از چاپستیک یا جوراب استفاده کنید

چوب یا جوراب کمک بسیار خوبی برای اتو کردن است. آن‌ها به لباس‌های شسته‌شده شما کمک می‌کنند ظاهری صاف و عالی داشته باشند.

شما می توانید آنها را در اکثر فروشگاه هایی که لوازم خانگی می فروشند خریداری کنید. با این حال، قبل از استفاده از آنها، باید آنها را گرم کنید. می توانید این کار را با قرار دادن آنها روی اتوی داغ به مدت چند دقیقه انجام دهید.

سپس باید چاپستیک یا جوراب خود را روی لباس‌هایی که می‌خواهید اتو کنید قرار دهید. مطمئن شوید که در جای خود محکم هستند و حرکت نمی کنند. سپس باید لباس های خود را با اتو شروع کنید. به طور مرتب چک کنید تا مطمئن شوید که میله ها یا جوراب ها هنوز سر جای خود هستند و در طول فرآیند اتو حرکت نکرده اند.

در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که به شما کمک می کند به نتیجه عالی برسید:

همیشه از دمای مناسب استفاده کنید، زیرا دمای بیش از حد می تواند به پارچه آسیب برساند.
برای مدت طولانی در همان قسمت نمانید، زیرا می تواند به پارچه آسیب برساند و حلقه ها ایجاد کند.
سعی کنید زیاد به پارچه دست نزنید، زیرا باعث ایجاد چین و چروک می شود.
با رعایت این نکات، باید بتوانید با اتو کردن خود به نتیجه عالی برسید.

مرحله 4: اتو کردن بدون اتو بخار را یاد بگیرید

قبل از یادگیری نحوه اتو کردن بدون اتو بخار، مهم است که لباس های شسته شده را آماده کنید و از چاپستیک یا جوراب استفاده کنید. با این حال، به همان اندازه مهم است که بدانید چگونه باید عمل کنید تا هیچ علامت یا چین و چروکی روی لباس وجود نداشته باشد.

ابتدا باید دمای مناسب اتو را برای پارچه انتخاب کنید و اتو را به آرامی و بدون فشار زیاد حرکت دهید. همچنین مهم است که درزها، چین ها و برگردان هایی که نیاز به حرکات آهسته و دقیق دارند را فراموش نکنید.

پس از اتو کشیدن لباس ها باید فورا آویزان شوند تا در حین نگهداری آسیبی نبینند.

علاوه بر این، می‌توانید از اتو بخار برای اتوکشی سریع‌تر و آسان‌تر استفاده کنید. برای رفع چین و چروک، کافی است روی لباس ها آب بپاشید.

روش های مختلفی برای اتو کردن ملحفه و روبالشی بدون اتو وجود دارد. ما در اینجا رایج ترین آنها را مورد بحث قرار داده ایم. تهویه خوب، خشک کن، اتو بخار و روش های دستی روش های ساده و موثری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا