;
سبک زندگیگردش و سفر

آماده شدن برای ماه عسل + چگونه خود را برای ماه عسل آماده کنیم؟

آماده شدن برای ماه عسل می تواند طاقت فرسا باشد، به خصوص زمانی که برنامه ریزی عروسی بیشتر وقت و توجه شما را می طلبد. یک ماه عسل با برنامه ریزی ضعیف می تواند جشن عروسی شما را مختل کند، اما با کمی تلاش و سازماندهی، شما و همسرتان می توانید یک ماه عسل فراموش نشدنی و بدون استرس داشته باشید که باعث مستحکم تر شدن رابطه و ازدواج گردد.

حتما بخوانید: چرا زنان مهربان عاشق مردان بدجنس می شوند؟

آماده شدن برای ماه عسل

پیدا کردن مکان مناسب:

برای آماده شدن برای ماه عسل مکانی را پیدا کنید که هر دو دوست دارید. شاید هر دوی شما به پیاده روی یا پارک های تفریحی علاقه دارید، یا شاید یکی از شما ساحل را دوست داشته باشد و دیگری کوهستان را ترجیح دهد. جایی را پیدا کنید که چیزی برای هر دوی شما داشته باشد، به خصوص اگر سلیقه شما متفاوت باشد. انتخاب مقصدی که همسر جدیدتان دوست دارد می تواند یک حرکت شیرین باشد، اما اگر چیزی برای علاقه‌مندی شما وجود نداشته باشد، برای هر دوی شما لذت زیادی نخواهد داشت.

حتما ببینید: شخصیت شناسی مردان از روی لباس، از این به بعد مردان را بشناسید

در آماده شدن برای ماه عسل فصل را در نظر بگیرید.

مهم نیست که چقدر احساس خوشبختی می کنید، اگر آب و هوا باعث بدبختی شما شده باشد، فقدان کارهایی که باید انجام دهید شما را خسته می کند یا ازدحام گردشگران غیرقابل تحمل است، با این اوصاف لذت بردن از تعطیلات سخت است.
آب و هوا را ارزیابی کنید. اگر در یک ماه گرما یا سرمای شدید ازدواج می کنید، ممکن است بخواهید جایی معتدل تر برای مهمانی پیدا کنید. وب سایت‌های داده های آب و هوا را بررسی کنید تا ببینید میانگین دما برای زمانی از سال که قصد بازدید از آن را دارید چقدر است.

در دسترس بودن مکان و ساعات کار را بررسی کنید.

اگر در فصل کم بازدیدتری سفر کنید، برخی از مقاصد گردشگری ممکن است ساعات محدودی داشته باشند یا کلا بسته باشند. آخرین کاری که میتوانید انجام دهید این است که در یک شهر تعطیل شده ظاهر شوید. با وب‌سایت‌های جاذبه‌ گردشگری مشورت کنید تا فهرستی از ساعات کاری آن‌ها در تاریخ سفر خود پیدا کنید.

پرواز خود را زودتر رزرو کنید

آماده شدن برای ماه عسل- رزرو هواپیما

در حالی که پیش‌بینی قیمت بلیت هواپیما می‌تواند دشوار باشد، اکثر کارشناسان موافق هستند که خرید بلیط‌های خود از حدود 60 روز قبل، ارزان‌ترین معاملات را به شما ارائه می‌دهد. کارشناسان همچنین پیشنهاد می‌کنند که قیمت بلیط در حال حاضر در آخر هفته‌ها پایین‌ترین قیمت است، بنابراین باید سعی کنید در روزهای شنبه یا یکشنبه خرید کنید.
برای آماده شدن برای ماه عسل مقایسه بلیط هواپیما را چند ماه قبل از زمانی که قصد خرید دارید شروع کنید تا بتوانید نوسانات هزینه پروازهایی را که می خواهید انجام دهید احساس کنید. هرچه بیشتر به میانگین هزینه پرواز مورد نظر خود توجه کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مقدار زیادی را تشخیص دهید و به آن دست بزنید.
با گزینه های پرواز بازی کنید. شاید پروازهای داخل یا خارج از شهر مقصد شما در روزهای مختلف ارزان‌تر باشد یا پرواز با یک یا چند توقف به طور قابل توجهی ارزان‌تر از نسخه بدون توقف باشد. بسیاری از وب سایت های خطوط هوایی به شما این امکان را می دهند که به تقویم قیمت ها نگاه کنید تا ببینید چه روزهایی در ماهی که قصد سفر دارید ارزان تر هستند.
از یک وب سایت یا برنامه تجمیع کننده پرواز برای بررسی قیمت ها و گزینه های پرواز در یک جستجوی آسان استفاده کنید. این سایت‌ها فراتر از آنچه سایت‌های مسافرتی هواپیمایی بزرگ‌تر ارائه می‌دهند، نگاه می‌کنند، و اغلب هزینه‌ای برای راحتی دریافت نمی‌کنند، در نتیجه فهرست کامل‌تری از انتخاب‌های ارزان‌تر ارائه می‌شود. با این حال، مراقب باشید که برخی از خطوط هوایی لیستی را در جمع‌آوری‌کننده‌های پرواز فهرست نمی‌کنند و ممکن است گزینه ارزان‌تری را به کسانی که مستقیماً از طریق آنها خرید می‌کنند، ارائه دهند.

هتل خود را رزرو کنید

آماده شدن برای ماه عسل- رزرو هتل

با رزرو اتاق خود از قبل، از تعطیل شدن در شهرهای رزرو شده خودداری کنید. هیچ چیز سرگرم کننده یا عاشقانه ای در مورد رانندگی در اطراف وجود ندارد، زیرا با دور شدن از هتل های کامل، ناامیدتر و ناامیدتر می شوید.
هنگام انتخاب هتل چه چیزی برای شما مهم است را وزن کنید. یک اتاق زیبا یک الزام است، اما تحقیق در مورد مکان، حمل و نقل، ایمنی، و محل اقامت خارج از اتاق مهمان نیز مهم است. پارکینگ هتل، اینترنت، ترانسفر فرودگاهی، نزدیکی به جاذبه ها و صبحانه از جمله مواردی هستند که هنگام انتخاب هتل باید به آنها توجه کنید.
برای آماده شدن برای ماه عسل به دنبال هتل هایی باشید که در مرکز قرار دارند و می خواهید بیشتر وقت خود را در آن بگذرانید. رفت و آمدهای کوتاهتر می تواند به معنای زمان بیشتری برای سرگرمی باشد!
رویدادهای جمعیت بزرگ را بررسی کنید. حتی یک همایش کوچک، یک بازی ورزشی یا یک رژه می تواند یک شهر را رزرو کند. اگر می‌خواهید تجربه‌ای آرام و رمانتیک داشته باشید، مطمئن شوید که هتل شما میزبان مراسم جشن‌های مجلسی یا محلی برای لشگری از مهمان‌های هولناک همایش نیست.

حمل و نقل خود را انتخاب کنید

 حمل و نقل

رسیدن به آنجا از همه مهمتر است، اما باید در حین حضور در آنجا نحوه رفت و آمد را نیز در نظر بگیرید. شما نمی خواهید وقت خود را برای فهمیدن نحوه عملکرد مترو یک شهر تلف کنید یا در یک هتل دور از جاده منتظر تاکسی باشید.
یک ماشین کرایه رزرو کنید. اگر بودجه شما اجازه کمی پول نقد اضافی را می دهد، اتومبیل های اجاره ای راحت تر هستند و آزادی و انعطاف بسیار بیشتری نسبت به حمل و نقل عمومی برای شما فراهم می کنند. مانند هتل‌ها، شما می‌خواهید برای خرید خودروی اجاره‌ای تحقیق و رزرو کنید تا ارزان‌ترین و راحت‌ترین گزینه را دریافت کنید.
اگر حمل‌ونقل عمومی را انتخاب می‌کنید، قبل از حرکت، کمی زمان را صرف مطالعه نقشه‌های مترو و برنامه اتوبوس‌ها کنید تا قبل از رسیدن به آنجا ایده‌ای داشته باشید که کجا می‌روید. حتی می‌توانید هزینه‌های کرایه پیش‌بینی‌شده خود را محاسبه کنید و قبل از رفتن، کارت‌های کرایه مترو و اتوبوس را به‌صورت آنلاین خریداری کنید. برای کمک به بودجه سفر خود، نرخ کرایه تاکسی فعلی را در شهر مقصد خود جستجو کنید.

سرگرمی خود را رزرو کنید

برای جلوگیری از انتظار در صف های طولانی بلیط و صرفه جویی در هزینه‌ها با تخفیف های خرید آنلاین، هر زمان که ممکن است، پذیرش تور و بلیط های خود را از قبل رزرو کنید.

غذا رزرو کنید.

 رزرو غذا

 

چند رستوران محلی زیباتر را که می‌خواهید از آن بازدید کنید، انتخاب کنید، سپس تماس بگیرید یا آنلاین شوید تا ببینید آیا آنها رزرو را می‌پذیرند. اگر این کار را نکردند، بپرسید که آیا صندلی پیشاپیش دارند یا خیر.

با دربان هتل خود تماس بگیرید تا ببینید چه غذاخوری و رزروهای تفریحی را می توانند برای شما تضمین کنند. اگر نمی‌توانند از قبل به شما کمک کنند، در اولین روز اقامت در هتل، کنار میز آن‌ها بروید.

از اقامت طولانی در ماه عسل خودداری کنید.

اگرچه یک تعطیلات مجلل و مجلل ممکن است فریبنده به نظر برسد، به یاد داشته باشید که وقتی تمام شد باید به دنیای واقعی بازگردید.برای آماده شدن برای ماه عسل شما نمی خواهید زندگی جدید خود را با بدهی های غیر ضروری شروع کنید.

یک بودجه واقع بینانه تنظیم کنید.

برخی از کارشناسان توصیه می کنند که در تعطیلات معین، بیش از یک هفته حقوق نپردازید. تحقیق، رزرو زود هنگام و برنامه ریزی از قبل به شما کمک می کند بودجه خود را حفظ کنید.
به یاد داشته باشید که هزینه های غیرمنتظره مانند داروی سرماخوردگی، مراجعه به یک مرکز مراقبت فوری یا وسایل جایگزین به دلیل گم شدن چمدان را در نظر بگیرید.
هنگامی که ماشین کرایه می‌کنید، به خاطر داشته باشید که برای پارکینگ، کرایه مترو و بنزین بودجه در نظر بگیرید. اگر هتل شما هزینه ای برای پارکینگ دریافت می کند، برای آن نیز بودجه اختصاص دهید.
اگر قصد دارید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، برای کرایه تاکسی، کرایه اتوبوس یا مترو بودجه اختصاص دهید. بودجه برای راهنمایی را فراموش نکنید!

به یک یا دو آژانس مسافرتی مراجعه کنید.

آنها ممکن است بتوانند بسته‌های مسافرتی ارزان‌تری نسبت به آنچه که خودتان پیدا می‌کنید ارائه دهند. در مورد محدودیت های مخارج خود با آنها صحبت کنید تا در مورد چیزی که نمی توانید از عهده آن بر بیایید صحبت نکنید.

نرخ های ارزان تر را بخواهید اگر به نظر می رسد هتل رویایی شما هیچ رزرو آنلاینی ندارد، یا اگر نرخ های رک خیلی بالاست، با هتل تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانند به شما کمک کنند. کارمندان میز پذیرش اغلب از تخفیف هایی که می توانند ارائه دهند می دانند که در لیست آنلاین نیست.

گزینه های غیر هتلی را کاوش کنید.در آماده شدن برای ماه عسل راه های ارزان تری برای اقامت وجود دارد. در مورد تمام گزینه های موجود در منطقه مقصد خود تحقیق کنید، از جمله خوابگاه، اجاره تعطیلات یا حتی تعویض خانه. ممکن است فقط یک نقطه جذاب پیدا کنید که برای سفر رمانتیک شما مناسب باشد.

به دنبال اجاره ماشین در خارج از فرودگاه باشید. فرودگاه ها هزینه ها و مالیات های فوق العاده بالایی دریافت می کنند. همین شرکت اجاره خودرو در حومه اطراف ممکن است هزینه کمتری برای شما داشته باشد.

مجوزهای تخفیف را بررسی کنید. ببینید آیا شهر مقصد شما دارای گذرنامه ترکیبی است که شامل پذیرش با تخفیف به جاذبه‌های محلی می‌شود یا خیر، و کوپن‌ها یا کدهای تبلیغاتی را به صورت آنلاین جستجو کنید. خرید بلیط آنلاین با قیمت های تخفیف.

مدت اقامت خود را مشخص کنید.

دانشمندان یک دانشگاه فنلاند مطالعه ای انجام دادند و دریافتند که شادی در تعطیلات در 8 روز به اوج خود می رسد. هنگام تصمیم گیری برای مدت اقامت، حتماً نیازهای کاری، نیازهای خانواده گسترده و تعطیلات را برآورده کنید.

پیدا کردن فردی برای مراقبت از منزل

اگر خانه یا آپارتمان خالی را پشت سر می گذارید، کسی را پیدا کنید که در زمانی که شما نیستید از وسایل شما مراقبت کند. از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده مورد اعتماد خود (شاید بهترین مرد یا خدمتکارتان) دعوت کنید تا نامه شما را تحویل بگیرد، چراغ های شما را روشن و خاموش کند، به گیاهان شما آبیاری کند و به حیوانات خانگی شما غذا بدهد. شما نمی خواهید در زمانی که دور هستید نگران آنچه در خانه می گذرد باشید.

تحقیق در مورد الزامات سفر

اگر در حال پرواز هستید، به الزامات TSA و همچنین الزامات گمرکی برای ورود و خروج از کشورهای خارجی که ممکن است از آنها بازدید کنید، توجه ویژه ای داشته باشید.

برای آماده شدن برای ماه عسل اگر به خارج از کشور سفر می کنید، به برنامه اطلاعات کنسولی مراجعه کنید، که شما را در مورد هشدارهای مربوط به سفر،نگرانی های مربوط به سلامت عمومی به روز نگه می دارد و اطلاعاتی در مورد گذرنامه، ویزای توریستی، واکسیناسیون و سایر جزئیاتی که باید در مورد آنها بدانید.
به اخبار و گزارش های هواشناسی توجه کنید. بلایای طبیعی اخیر مانند زلزله، گردباد یا آتش‌سوزی می‌تواند مقصد شما را به یک انتخاب بد برای توریست تبدیل کند، همانطور که می‌تواند رویدادهای آب و هوایی مانند طوفان، کولاک یا کاهش ناگهانی دما را پیش‌بینی کند. علاوه بر این، یک رویداد وحشتناک اخیر در نزدیکی مقصد شما یا در یک فرودگاه یا جاذبه گردشگری در برنامه شما می تواند برنامه های سفر شما را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

جزئیات سفر خود را زودتر جمع بندی کنید. برنامه های خود را چندین هفته قبل از روز موعود در دستور کار قرار دهید. شما نمی خواهید در روز – یا حتی هفته – عروسی، سردرد ترتیبات سفر را تحمل کنید.

چند روز قبل از عروسی چند لحظه را برای بسته بندی وسایل اولیه در نظر بگیرید.  به خصوص اگر قصد دارید به جایی سفر کنید که در فصلی بر خلاف محل زندگی شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا