;
سبک زندگیگردش و سفر

جاذبه های گردشگری ترکیه: 15 جای برتر ترکیه برای گشتن 2022-بخش اول

ترکیه مملو از بناهای باستانی به جا مانده از رژه امپراطوری ها، و دارای مناظر ویترینی است که هرگز تحت تاثیر قرار نمی دهد، ترکیه مقصدی خیره کننده است که در آسیا و اروپا قرار دارد.

فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای معروف، و تاریخ گسترده آن، همه کسانی را که به اینجا سفر می کنند شگفت زده می کند، در حالی که مناظر باشکوه آن، از دریای مدیترانه غرق آفتاب گرفته تا کوه های قدرتمند و استپ های خشک، به خودی خود جاذبه های گردشگری ترکیه هستند.

این کشور چه بخواهید در شهر استانبول شکوه بیزانس و عثمانی را تجربه کنید، در ساحل تنبلی کنید، در ویرانه هایی مانند افسوس در تاریخ جستجو کنید یا برخی از سورئال ترین مناظر جهان را در پاموکاله و کاپادوکیا ببینید، ارائه می دهد.

برای ایده‌هایی در مورد بهترین مکان‌ها برای بازدید، فهرست گفتنی از برترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه را بخوانید. با گردش و سفر همراه باشید.

حتما بخوانید: چرا زنان مهربان عاشق مردان بدجنس می شوند؟

1. مسجد ایاصوفیه

جاذبه های گردشگری ترکیه-مسجد ایاصوفیه

مسجد ایاصوفیه (آیا صوفیه) که به عنوان یکی از زیباترین ساختمان‌های جهان شناخته می‌شود، نه تنها یکی از بهترین کارهای استانبول، بلکه یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه نیز هست.

این کلیسا که توسط امپراتور بیزانس، جاستینیانوس در سال 537 پس از میلاد ساخته شد، به عنوان بزرگترین دستاورد معماری امپراتوری بیزانس شناخته می شود و برای 1000 سال بزرگترین کلیسای جهان باقی مانده است.

بخش حیرت‌انگیز نمای بیرونی آن توسط مناره‌های ظریفی که پس از فتح عثمانی‌ها اضافه شده‌اند، احاطه شده است، در حالی که فضای داخلی مجلل و غاردار دیوارنگاری‌شده یادآوری بزرگ از قدرت و قدرت قسطنطنیه قدیمی است.

این بنای تاریخی معروف برای هر گردشگری که به این کشور سفر می کند، ضروری است.

حتما ببینید: شخصیت شناسی مردان از روی لباس، از این به بعد مردان را بشناسید

2. افسوس

جاذبه های گردشگری ترکیه-افسوس
از دیگر جاذبه‌های گردشگری ترکیه که نباید از دست داد، ویرانه عظیم افسوس شهری با بناهای تاریخی عظیم و جاده‌های ستون‌دار مرمر است.

یکی از کامل‌ترین و ماندگارترین شهرهای معروف دوران باستان در منطقه مدیترانه، این مکانی است که می‌توانید تجربه کنید که زندگی در دوران طلایی امپراتوری روم چگونه بوده است.

تاریخ این شهر به قرن 10 قبل از میلاد برمی گردد، اما بناهای تاریخی مهمی که امروزه می بینید، همگی مربوط به دوران رومی آن هستند، زمانی که این شهر یک مرکز تجاری پر رونق بود.

به طور خاص، کتابخانه سلسوس، مجموعه خانه‌های پلکانی نقاشی‌شده، و تئاتر بزرگ، همگی به ثروت و اهمیت افسوس در دوره روم اشاره می‌کنند.

یک سفر گشت و گذار در اینجا حداقل نیم روز طول می کشد تا نکات مهم را پوشش دهد و اگر واقعاً می خواهید کاوش کنید، بیشتر طول می کشد، بنابراین مطمئن شوید که بازدید خود را برنامه ریزی کرده اید تا احساس عجله نکنید.

3. کاپادوکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه-کاپادوکیه
دره‌های صخره‌ای سورئال و مواج کاپادوکیا رویای هر عکاسی است.

برآمدگی‌های صخره‌ها و تاج تپه‌ها خانه مناظر موج‌دار صخره‌های موج‌مانند یا قله‌های حواس‌انگیز هستند که در اثر هزاره‌ها حرکت باد و آب شکل گرفته‌اند.

و اگر علاقه ای به پیاده روی برای دیدن مناظر ندارید، این یکی از مقاصد برتر جهان برای بالون سواری است.

در این چشم‌انداز منحصربه‌فرد ماه‌مانند، کلیساهای نقاشی‌شده با سنگ‌تراشی و معماری غارشده دوران بیزانس، زمانی که این منطقه محل زندگی جوامع مسیحی رهبانی بود، قرار دارد.

به طور خاص، غار-کلیساهای متعدد موزه فضای باز گورمه و دره ایهلارا خانه برخی از بهترین نمونه‌های بازمانده از هنر مذهبی اواسط دوره بیزانس در جهان است.

دهکده های کاپادوکیه، نیمه تراشیده شده در دامنه تپه ها، جایی که مسافران خود را برای کاوش در حومه اطراف قرار می دهند، با هتل های بوتیک خود که به شما امکان می دهند در غاری با امکانات رفاهی کامل معاصر بخوابید، به خودی خود یک جاذبه هستند.

4. کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی
کاخ توپکاپی استانبول که فراتر از باور است، شما را به دنیای خارق العاده و مجلل سلاطین می برد.

از اینجا بود، در طول قرن‌های 15 و 16، که سلاطین دوره عثمانی امپراتوری را ایجاد کردند که تا اروپا و خاور میانه و آفریقا گسترش می‌یافت.

فضای داخلی، با کاشی کاری‌های پر زرق و برق و دکورهای مجلل جواهرات، نگاهی فراموش نشدنی به پایگاه قدرت عثمانی است.

به ویژه، ساختمان شورای امپراتوری را از دست ندهید، جایی که تجارت امپراتوری توسط وزیر بزرگ انجام می شد. مجموعه اسلحه نمایش داده شده در خزانه داری امپراتوری؛ مجموعه جهانی نقاشی های مینیاتوری؛ و اتاق های خیره کننده حرم که توسط معمار مشهور عثمانی سینان طراحی شده است.

باغ‌های عمومی اطراف زمانی تنها حوزه دربار سلطنتی بود، اما اکنون به روی عموم باز است و فضای سبز و آرامی را از خیابان‌های شهر فراهم می‌کند.

5. پاموکاله

پاموکاله
یکی از معروف‌ترین شگفتی‌های طبیعی ترکیه، تراس‌های تراورتن سفید خالص پاموکاله (به انگلیسی «قلعه پنبه‌ای») از سراشیبی آبشاری می‌کنند که شبیه به یک برف‌زار بی‌موقع در میان چشم‌انداز سبز است.

اگرچه سنگ‌های تراورتن خود نقطه برجسته سفر به ترکیه هستند، اما خرابه‌های وسیع و پرتحرک هیراپولیس یونانی-رومی، یک شهر آبگرم باستانی، در سراسر قله این تپه کلسیتی پراکنده شده است.

پس از کاوش در تئاتر باستانی، با مناظر آن در سراسر حومه شهر، و بقایای آگورا، سالن ورزشی، گورستان و دروازه های بزرگ شهر، می توانید در آب های غنی از مواد معدنی که این شهر آبگرم باستانی را معروف کرده است، در استخر عتیقه شنا کنید. .

پس از آن، از تپه سنگ تراورتن پایین بروید و از میان حوضچه های آب در تراس های بالایی عبور کنید و به روستای مدرن کوچک پاموکاله در پایین بروید.

برای بهترین عکس‌ها، هنگام غروب، زمانی که سنگ‌های تراورتن می‌درخشند و خورشید در زیر افق فرو می‌رود، بیایید.

6. جاذبه های گردشگری ترکیه: آنتالیا

آنتالیا
این هم یکی دیگر برترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه! این مرکز شلوغ مدیترانه ای برای همه چیزهایی دارد.

دو سواحل اصلی خارج از شهر، بهشت ​​آفتاب‌گیر در تابستان هستند و گردشگران را از سراسر اروپا جذب می‌کنند. در حالی که منطقه قدیمی شهر، درست در مرکز شهر، با کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده‌اش که با عمارت‌های دوران عثمانی‌های ترسناک حاشیه‌اند، مکانی فوق‌العاده برای کاوش است.

موزه آنتالیا با مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از مجسمه‌های سنگ مرمر هلنیستی و رومی به عنوان یکی از بهترین‌های این کشور مشهور است و برای مسافرانی که می‌خواهند از آنتالیا به عنوان پایگاه استفاده کنند، در خارج از شهر نیز جاذبه‌هایی وجود دارد.

به طور خاص، آنتالیا پایگاهی آسان برای سفرهای یک روزه به برخی از معروف‌ترین ویرانه‌های یونانی-رومی ترکیه، از جمله Aspendos و Perge، که درست خارج از شهر هستند، و شهر Side، با ویرانه‌های فراوان است.

7.جاذبه های گردشگری ترکیه: کشتی در دریای مدیترانه

کشتی در دریای مدیترانه
قایق های تفریحی در نزدیکی فتحیه لنگر انداخته اند
خط ساحلی مدیترانه ترکیه دارای ویرانه های فراوان و کارهای زیادی برای انجام است، اما برای بسیاری از مردم، همه چیز در مورد غوطه ور شدن از خورشید و لذت بردن از مناظر زیبای ساحلی است.

کروز با قایق تفریحی برای بازدیدکنندگان بدروم و فتحیه به دلایل خوبی فعالیت شماره یک است. دامنه های شیب دار پوشیده از جنگل، خلیج های مخفی با سواحل کوچک با ماسه سفید، و صدها جزیره پراکنده مکان مناسبی برای کاوش از طریق دریا هستند. حتی کشاورزان سرسخت نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

یکی از معروف‌ترین سفرها به نام کروز آبی شناخته می‌شود و از فتحیه در جنوب ساحل تا پیاده شدن در نزدیکی المپوس ، خانه پدیده طبیعی معروف Chimaera، سفر می‌کند.

8. کوه نمرود

کوه نمرود
تپه خاکسپاری قله کوه نمروت، برترین نقشه بازدید از مناظر شرق ترکیه، با بقایای شکسته مجسمه‌های ماموت‌هایی که زمانی از آن محافظت می‌کردند، پراکنده است.

این مکان عجیب و غریب و تنها باید یکی از عجیب ترین مکان های باستان شناسی و از جاذبه های گردشگری ترکیه باشد. سرهای سنگی غول پیکر خدایان فراموش شده از قله به بیرون خیره می شوند و فضایی ترسناک را بر فراز قله کوه بی ثمر می اندازند.

آثار ساختمانی قله کار آنتیوخوس اول، فرمانروای پادشاهی کوماگنه است که در اینجا در منطقه حائل بین امپراتوری روم و اشکانی قرار داشت.

آنتیوخوس اول این تپه بزرگ تدفین را به عنوان نمایشی از اهمیت خود به خود تقدیم کرد و یک قله مصنوعی به ارتفاع 50 متر را بر روی قله کوه نمرود برافراشت و سپس آن را با مجسمه های خود و خدایان مختلف تزئین کرد.

محبوب ترین زمان برای بازدید هنگام طلوع خورشید است، بنابراین می توانید مجسمه ها را در حالی که از تاریکی بیرون می آیند تماشا کنید.

ادامه این مطلب را به زودی منتشر خواهیم کرد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا