;
تازه هااخبار روز

تنها بازمانده دوران باستانی زمین را می شناسید؟

خفاش سرچکشی، موجودی شگفت‌انگیز که با آناتومی منحصر به فرد و قابل توجه خود توانسته رشد کند. این گونه با سر چکشی شکل، بینی بسیار بلند، گوش‌های نوک تیز و چشم‌هایی که در کناره‌های سرش قرار دارد، به یکی از موفق‌ترین گونه‌ها در زیستگاه خود تبدیل شده‌است. با بخش تازه ها مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

ساختار بدنی غیرمعمول خفاش سر چکشی، مزایای مختلفی را برای آن فراهم می کند که به آن اجازه می دهد در محیط خود رشد کند. طول بال‌های پهن و شکل ساده آن به آن امکان می‌دهد با سرعت‌های بالا پرواز کند و به راحتی مانور دهد و آن را به یک شکارچی مهیب تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، پوزه بلند آن برای شناسایی و گرفتن طعمه با استفاده از بو مناسب است، در حالی که گوش های بسیار حساس آن می توانند حتی ضعیف ترین صداها را تشخیص دهند. خفاش سر چکشی همراه با الگوی خز خود که به آن کمک می کند با محیط خود ترکیب شود و از شکارچیان فرار کند، گواهی قابل توجهی از قدرت سازگاری طبیعت است.

خفاش سرچکشی 1

آناتومی منحصر به فرد خفاش سر چکشی همچنین به آن اجازه می‌دهد تا در محدوده‌ای از زیستگاه‌ها زندگی کند که سایر گونه‌ها نمی‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند. پهنای بال‌های وسیع آن به آن امکان می‌دهد در فضاهای تنگ مانند غارها و شکاف‌ها حرکت کند، در حالی که پاهای قوی آن به این معنی است که در صورت لزوم می‌تواند به سطوح عمودی مانند درختان یا صخره‌ها بچسبد. علاوه بر این، چشم‌های خفاش سر چکشی در دو طرف سر آن قرار دارد و دید محیطی بسیار خوبی برای شکار طعمه یا اجتناب از شکارچیان در تاریکی برای آن‌ها فراهم می‌کند.

منبع: خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا