;
تازه هاعلم و فناوری

درختان اژدها هرگونه خونریزی را متوقف می کنند!

درختان اژدها: سوکوترا Socotra یک جزیره متعلق به یمن است که در اقیانوس هند و در سواحل سومالی واقع شده است. این یکی از منزوی ترین جزایر منشأ قاره (غیر آتشفشانی) است.

میلیون ها سال پیش از سرزمین اصلی جدا شد و این رویداد ، طبیعت بی نظیر جزیره را حفظ کرد. به نظر می رسد گیاهان و جانوران آن از هرگونه تأثیر خارجی “مصون” هستند. جزیره سوکوترا به عنوان قطعه ای ازکره زمین به نظر نمی رسد ، بلکه به عنوان قطعه ای از یک سیاره بیگانه به نظر می رسد. هر آنچه در آنجا دیده می شود ، اصلاً شبیه مناظر معمول زمینی نیست. این نوعی پارک ژوراسیک است.

اینم جالبه: زشت ترین مرد جهان در ایران پیدا شد!

جزیره سوکوترا منحصر به فرد است

درختان اژدها2
درخت بطری شکوفا، جزیره سوکوترا را به یک افسانه شبیه می کند.

زندگی در این جزیره به روش خاص خود توسعه یافته است. با گذشت زمان، به چیزی کاملاً منحصر به فرد و شگفت انگیز تبدیل شده است. ویژگی های آب و هوایی: گرمای وحشی ، خشکسالی ، موسمی طوفانی در تمام تابستان و در زمستان گرم و مرطوب. همه اینها ، همراه با شرایط خاص آب و هوایی در مناطق کوهستانی ، به شکل گیری یک گیاه و جانور کاملا منحصر به فرد از جزیره کمک کرد. بیهوده نیست که جزیره سوکوترا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار می گیرد. این تپه های شنی یک کیلومتری در سواحل نیلگون اقیانوس هند ، درختان فوگو و تنه های بطری مانند که مانند ساکورا( مردم ژاپن به شکوفه درخت گیلاس) شکوفا شده اند – به نظر می رسد یک افسانه زنده شده است.

درختان اژدها:

درختان اژدها3
دراسینا سیناباری، دراسنا: نماد سوکوترا درخت اژدها یا درخت خون اژدها است. بعد از زخمی شدن تنه آن یا بریدن چوب درخت اژدها ، از آن خون ، مایع قرمز رنگ بیرون می‌آید.

نماد سوکوترا Dracaena cinnabari (درخت اژدها) است. این درخت مانند یک چتر عظیم یا یک قارچ غول آسا به نظر می رسد. اگر پوست را از آن جدا کنید، در این صورت آب قرمز رنگ شروع به جریان می کند که خیلی سریع جامد می شود. از زمان های بسیار قدیم ، ساکنان محلی از این داروی جادویی برای اهداف دارویی و آرایشی استفاده می کردند. بومی ها می گویند آب سیناباری dracaena می تواند هرگونه خونریزی را متوقف کند. در دوره های قاعدگی دردناک و طولانی مدت در زنان بسیار کمک می کند.

حیوانات محلی علاقه زیادی به خوردن شاخه های جوان این گیاهان دارند. بنابرای ، دستیابی به درخت جوان معروف اژدها بسیار دشوار است. اغلب اینها درختان بالغ و چند صد ساله هستند. این گیاه نه تنها یک نماد است ، بلکه اصلی ترین جاذبه گردشگری و مشخصه اصلی این جزیره غیر معمول است. این درخت اژدها است که به منظره چشم انداز کوهستانی افسانه خاصی می بخشد. هر گردشگری که از این جزیره بازدید کرده باشد مطمئنا در برابر این زمینه جادویی بیگانه مبهوت می شود.

درختان اژدها:

درختان اژدها4
درختان اژدها به چشم انداز جزیره سوکوترا نوعی بیگانگی می بخشند.

به یاد آوردن حداقل یک مورد که مداخله انسان به نفع طبیعت باشد دشوار است و نه برعکس. خاصیت این دوپا ی هوشمند این است که کاملاً همه چیزهایی را که لمس می کند خراب کند.جزیره سوکوترا خوشبختانه که تأثیر انسان در اینجا کم است. با نگاهی به این زیبایی بیگانه ، تنها می توان خوشحال شد که پدیده ای مانند گردشگری جمعی ، آن را تهدید نمی کند. در غیر این صورت این جزیره زیبا را نابود می کرد.

عمده ترین تهدیدها برای طبیعت بی نظیر جزیره سوکوترا گونه های بیگانه ، تغییرات آب و هوا و تأثیرات انسانی است. علاوه بر این ها ، وقتی است که بزها شاخه های جوان درخت بطری Brachychiton و درختان اژدها را می خورند ، که به جزیره سوکوترا آسیب می رساند ، بقیه می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

مداخله انسان در اینجا به موقع متوقف شد. اکنون مکان شگفت انگیز یک منطقه طبیعی تحت کنترل ویژه مقامات است. در اینجا بودن ، مقاومت در برابر وسوسه عکاسی را دشوار می کند.

درختان اژدها:

درختان اژدها5

درختان اژدها:

این جزیره محل زندگی حدود چهل هزار نفر است. ساکنان محلی زبان خاص خود را دارند. علی رغم این واقعیت که بومی ها زبان نوشتاری ندارند ، فولکلور محلی فوق العاده غنی از شعر و نثر است. جزیره سوکوترا به گروه زبانهای سامی تعلق دارد. متأسفانه زبان جزایر به تدریج در حال از بین رفتن است و جای خود را به عربی می دهد.

می توانید نقاشی های غیرمعمول را روی سنگ های جزیره مشاهده کنید. این نقاشی ها چیست ، چه معنایی دارند و از کجا آمده اند – هیچ کس نمی داند. هیچ تحقیقی در این باره انجام نشده است. جالب ترین نکته این است که فقط در صورت تبخیر بخشی از آب و باز شدن روی سنگ ها ، می توان آنها را مشاهده کرد.

گردشگران باید به خاطر داشته باشند که در Socotra عملا هیچ هتل وجود ندارد. مسافران با خود چادر می برند. از طریق پایتخت یمن، صنعا، می توانید فقط با هواپیما وارد این جزیره افسانه ای شوید. این سفر باید از طریق یک آژانس مسافرتی محلی انجام شود. آنها شما را مستقیماً به مکانهای شاخص می رسانند و در آنجا می توانید همانطور که دوست دارید ، منطقه را گشت بزنید.

کوه های فوق العاده زیبایی در اینجا وجود دارد. تپه های شنی سفید یک افق لاجوردی بی پایان را قاب می کنند. غارهای مرموز می توانند عاشقانه و خنکی به مسافر خسته بدهند. و چه ستاره هایی در آسمان شب هست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا