;
اخبار روزتازه ها

راز یخ نزدن پنگوئن ها چیست؟ کلک و پرتان می ریزد!

راز یخ نزدن پنگوئن ها: جالب است بدانید پنگوئن‌ها می‌توانند به صورت مداوم دو ماه روی یخ راه بروند و در بادهای سردی که دمای کمتر از منفی ۵۹ درجه سیلسیوس دارند، دوام بیاورند. برای دانستن چگونگی یخ نزدن پنگوئن ها این بخش را مطالعه نمایید.

راز یخ نزدن پنگوئن ها چیست؟

راز یخ نزدن پنگوئن ها: بدن پنگوئن‌ها از طریق محدود کردن خون‌رسانی در هوای سرد، گرما را درون خود حفظ کرده و دمای پا را تا حدی بالا نگه می‌دارد که از یخ زدن جلوگیری کند.

در واقع پاهای پنگوئن شبیه به یک سیستم تبادل گرما عمل می‌کند. رگ‌های خونی در پای پنگوئن بسیار نازک هستند و به صورت قوسی شکل در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند و خونی را که از قسمت‌های دیگر بدن سرد شده و به آن‌ها می‌رسد گرم می‌کنند. در واقع خون از قسمت بالای بدن به پای پنگوئن می‌رود، گرم می‌شود و بالا می‌رود. بعد دوباره سرد شده و به پا می‌رسد تا گرم شود.

چرا بال پنگوئن‌ها یخ نمی‌زند؟

راز یخ نزدن پنگوئن ها1

راز یخ نزدن پنگوئن ها: آیا می‌دانستید پنگوئن‌ها در سردترین محیط‌های جهان زندگی می‌کنند، اما به‌ندرت روی پرهای‌شان یخ پیدا می‌شود؟ در واقع پر آن‌ها ویژگی ضد یخ دارد. پر پنگوئن‌ها از تارهای بسیار ریز میکرومتری در هم گره خورده تشکیل شده‌ است. این تارها، مانع از تشکیل کریستال‌های آب و یخ می‌شوند زیرا در کنار هم شبکه‌ متراکمی از فیبر را تشکیل می‌دهند که آب نمی‌تواند به آن نفوذ کند. این ساختار، سطح پر را بسیار لغزنده کرده و سبب می‌شود یخ به آن نچسبد.

پنگوئن‌ها چگونه از تخم‌هایشان در سرما حفاظت می‌کنند؟

راز یخ نزدن پنگوئن ها: پنگوئن‌های نر، یک عدد تخم را در قسمت بالای پای خود به مدت دو ماه در سرمای زمستان نگه می‌دارند. در حالی که در همان زمان پنگوئن‌های ماده در حال پیدا کردن غذا هستند. آن‌ها همچنین با پوست شکم خود یک پوشش روی تخم‌ها ایجاد می‌کنند تا آن‌ها را گرم نگه دارند.

اگر پنگوئن‌های ماده در زمان مناسب با غذا برنگردند، پنگوئن‌های نر به مدت چند روز از طریق سلول‌های خاصی که در گلوی آن‌ها شیر تولید می‌کند به فرزندانشان غذا می‌دهند.

این مطالب هم جالب هستند:

شاید بپسندید: ورژن مردانه زنان هالیوود چه شکلی می شد؟ به نظرتان کدامیک جذابتر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا