;
تازه هاعلم و فناوری

روشن شدن لامپ با گوجه فرنگی: اختراع لامپ های جدید با منبع انرژی گوجه فرنگی

روشن شدن لامپ با گوجه فرنگی: با پیشرفت علم و تکنولوژی هیچ چیزی غیر ممکن نیست چراکه بشر با خلاقیت و ابداع خود این گفته را ثابت و عملی کرده است،شاید زمانی دور از تصور بود که گیاهی چون گوجه فرنگی در تامین روشنایی اتاق نقش داشته باشد اما امروز به نظر می رسد این تصور غیرممکن در قالب لامپی بسیار عجیب به واقعیت تبدیل شده است. با تازه های مجله گفتنی همراه باشید.

این لامپ در سالن “روشن/ خاموش” نمایشگاه بین المللی مبلمان میلان به نمایش درآمده است. این سالن در واقع ویترین بین المللی خلاقیت ایده پردازان زیر 35 سال است و در آن 700 ذهن جوان ایده های جالب خود را به معرض دید گذاشته اند.

این لامپ شگفت انگیز از فناوری LED(دیودهای ساطع کننده نور) برخوردار است و با جمع آوری انرژی که از یک واکنش شیمیایی میان اسیدهای گوجه فرنگی، روی و مس ایجاد می شود همانند یک لامپ معمولی روشنایی محیط را تامین می کند.

روشن شدن لامپ با گوجه فرنگی1

روشن شدن لامپ با گوجه فرنگی:

این روشنایی نیازمند حجم زیادی گوجه فرنگی است و لامپ تنها تا زمانی روشنایی خود را حفظ می کند که میوه رشد می کند و به محض آنکه گوجه فرنگی رسیده شد نور لامپ ضعیف می شود به این ترتیب گوجه فرنگی می تواند مورد مصرف خوراکی قرار گیرد.

در ابداع این لامپ شگفت انگیز و استفاده از فناوری روشنایی، مواردی از قبیل توجه به کمیت منابع طبیعی لازم حتی برای تولید کوچکترین انرژی لازم برای مصارف روزانه رعایت شده است.

این مطالب هم جالبه:

ترفندهای عضله سازی در باشگاه اگر نتیجه دلخواهتان را نمی‌گیرید!

حساسیت به پنیر: اگر این نشانه ها را دارید از این به بعد پنیر نخورید!

ماجرای انتخاب لوگوهای معروف و داستان هایی که نمی دانید!

حشرات جاسوس مجهز به حس بویایی و بینایی که متوجه آن ها نمی شوید!

چرا پسرها با عروسک‌ها بازی نمی‌کنند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + ده =

دکمه بازگشت به بالا