تازه هاپزشکی

آیا شکلات شما را خوشحال می کند؟

شکلات و خوشحالی: بسیاری از ما به صورت روزانه شکلات می خوریم و اگر جلوی ما باشد نمی توانیم در مقابل آن مقاومت کنیم، زیرا برخی از خوردن شکلات خوشحال می شوند. اما این واقعا درست است؟ آیا شکلات شما را خوشحال می کند؟ در بخش تازه ها به شما خواهیم گفت که علت این خوشحالی چیست. پس تا پایان مقاله با وب سایت گفتنی همراه باشید.

آیا شکلات شما را خوشحال می کند؟

در سال 1996 مطالعه ای نشان داد که شکلات باعث ترشح اندورفین در مغز زنان می شود و آن ها را خوشحال می کند.

همچنین بخوانید: سانا مارین نخست وزیر فنلاند در حال رقص و پایکوبی خبر ساز شد

جالب است: آیا فکر کردن به کاهش وزن کمک می کند؟ چرا در امتحانات لاغر می شویم؟

شکلات شما را خوشحال می کند

شکلات حاوی تعدادی ترکیبات مرتبط با مواد شیمیایی بهبود دهنده خلق و خو در مغز است. اغلب اوقات، فنیل اتیل آمین، یکی از مواد شیمیایی ضد افسردگی که به طور طبیعی وجود دارد، زمانی در مغز ترشح می شود که فرد احساس می کند که دوستش دارند.

شکلات همچنین حاوی مقادیر کمی اسید آمینه به نام تریپتوفان است که با سروتونین، یک انتقال دهنده عصبی که باعث ایجاد احساس شادی می شود، مرتبط است. تعداد انگشت شماری از مواد دیگر برای تقویت احساس شادی در شکلات وجود دارد، به عنوان مثال، تئوبرومین ضربان قلب را افزایش می دهد، کافئین یک داروی محرک در نظر گرفته می شود.

عشق ما به غذا

اما بیشتر این ترکیبات به مقدار کم در شکلات یافت می شود و برخی از دانشمندان می گویند قبل از رسیدن به مغز هضم می شوند. این نشان می دهد که به جای تجربه شکلات، عشق ما به غذا به طور خودکار اندورفین و احساس شادی را بیشتر از خود محتوای شکلات آزاد می کند.

لینک های مرتبط:

سازمان سنجش: از این به بعد به کنکوری ها پول می دهیم

فداکاری پیکه برای بارسا: مجانی و بدون دستمزد بازی می کنم

تحقیقات جدید می گوید: مردان متاهل یا تحصیلکرده بیشتر از زنان عمر می‌کنند

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا