;
اخبار روزتازه ها

عجیب ترین جشنواره ها در اروپای مدرن که واکنش برانگیز شده است!

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا: هر ساله در سراسر اروپا فستیوال ها و جشن های زیادی برپا می شوند که بعضی از آن ها خیلی منحصر به فرد و یا به عبارتی عجیب و غریب می باشند. مانند جشن “توماتینا” در اسپانیا یا پیکار های “فوتبال تاریخی” در ایتالیا. ما در این مقاله به 10 فستیوال و جشن عجیب دنیا خواهیم پرداخت.

1. جشن شب جادوگران در آلمان
Germany: Walpurgis Night

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا1

در آلمان منطقه ای به نام هارتس وجود دارد که هر سال در شام گاه 30 آوریل در آن جشنی به نام جشن جادوگران برگزار می شود. در این جشن همراه با آتش بر پا کردن، رقص هایی ویژه انجام می شود. قدمت این جشن به اواسط قرن هفدهم میلادی بر می گردد و یکی از جشن های عجیب اروپا محسوب میشود. جشن شب جادوگران معمولا در بیش از 20 شهر و روستای منطقه هارتس برگزار می شود. این جشن هر ساله هزاران هزار نفر تماشاچی دارد و افرادی که در این جشن شرکت می کنند لباس شیطانی و ویژه جادوگران می پوشند.

2. جشن توماتینا در اسپانیا
Spain: La Tomatina

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا2

هر ساله جشنواره ای در آخرین چهارشنبه ماه اوت که امسال مصادف با 31 اوت بود، در جنوب اسپانیا برگزار می شود که جشنواره توماتینا (گوجه بزنو) نام دارد. این جشنواره یکی از جشن های عجیب در دنیا و در شهر بونیول برپا می شود و ده ها هزار نفر از اقصا نقاط جهان دور هم در این جشنواره گرد می آیند تا نبردی خیابانی را انجام دهند و در آن با گوجه فرنگی با هم بجنگند. از جذابیت های توریستی اسپانیا جشنواره توماتینا است که بسیار محبوب می باشد.

3. جشن گیتار هوایی در فنلاند
Finland: Air Guitar World Championships

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا3

یکی از فستیوال های عجیب دنیا که هرساله در فنلاند که به گیتارهوایی یا گیتار مجازی مشهور است فستیوالی با همین نام می باشد. این فستیوال به گیتار مجازی اختصاص دارد و افرادی که در آن شرکت می کنند بدون گیتار می نوازند و در واقع ادای گیتار زدن را در می آورند. این افراد بسیار پر شور اجرا می کنند و تنها یک دقیقه برای نمایش و اجرای قابلیت های خود زمان دارند. هیات داوران علاوه بر لباس و ظاهر شرکت کنندگان به حرکت های انگشت آنان نیز توجه می کنند.

4. جشن مرکبات در فرانسه
France: La Fête du Citron

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا4

در سواحل جنوبی فرانسه شهری به نام مانتون وجود دارد که در آن لیمو و مرکبات نقشی حیاتی دارند. به همین اساس در ماه فوریه هر سال در ستایش این میوه جشنی با شکوه تدارک می بینند. در این جشن یکی از جشن های عجیب در اروپا است که بیش از یک صد تن مرکبات برای تزئین مجسمه ها و اشیایی عظیم استفاده می شود. این مجسمه ها در کاروانی طویل در شهر به نمایش گذاشته می شود و مردم برای تماشای آن می آیند. همچنین جالب است بدانید در سال 1929 شهر مانتون بزرگ ترین تولید کننده مرکبات در اروپا به شمار می رود.

5. جشن تعقیب پنیر در انگلستان
England: Cheese rolling

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا5

از مناطق تولید کننده پنیر در انگلیس می توان به گلاسترشر در جنوب غرب انگلیس اشاره کرد. هر سال در این منطقه جشنی برگزار می شود که چهار روز به طول می انجامد. در این جشن که در ماه مه انجام می شود باید توپ های پنیر توسط شرکت کنندگان شکار شود. این توپ ها از بالای تپه ها به پایین قل داده می شوند و البته به دلیل این که سرعت پنیر های قل داده شده به 110 کیلومتر در ساعت می رسد، کمتر کسی موفق به شکار آن ها می شود.

6. جشن بازی های هایلند در اسکاتلند
Scotland: Highland Games

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا6

مسابقات هایلند از عجیب ترین جشن ها در اروپا که در اصل در خود اسکاتلند شکل گرفته اند امروزه در سراسر جهان برگزار می شود و دارای رشته های گوناگونی نیز می باشد. این رشته ها از پرتاب تنه درختان را تا نواختن نی انبان اسکاتلندی شامل می شود. از معروف ترین مکان های برگزاری این مسابقات در اسکاتلند شهر بریمر است. یکی از مهمان های ویژه در این بازی ها ملکه الیزابت می باشد.

7. جشن مرسه در اسپانیا
Spain: La Mercè Festival

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا7

جشن مرسه رویدادی است که در فهرست میراث فرهنگی معنوی یونسکو ثبت گردیده است. این جشن از مهم ترین جشن های اسپانیا است و شامل جذابیت های گوناگون است. ریشه برگزاری این جشن به آداب و رسوم منطقه کاتالان برمی گردد و قدمت طولانی دارد که از قرن هجدهم میلادی تا الان پایدار مانده است. این جشن در اواخر ماه سپتامبر در شهر بارسلون برگزار می شود که از جذابیت های آن می توان به ساختن برج هایی انسانی به شکل های متفاوت اشاره کرد.

8. جشن پرتاب کیف دستی در آلمان
Germany: Handbag throwing

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا8

یکی از مسابقات عجیب دیگر جام جهانی پرتاب کیف دستی می باشد که کشور آلمان میزبان آن است. این مسابقات در شهر بوتروپ آلمان برپا شده و افراد شرکت کننده در آن نماینده کشور های مختلف جهان هستند. در این مسابقه شرکت کنندگان با استفاده از تکنیک ها و روش مختلف باید سعی کنند کیف دستی خود را به دور ترین نقطه پرتاب کنند.

9. جشن کارناوال پرتقال در ایتالیا
Italy: Battle of the Oranges

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا9

هر ساله در شهر ایورا در شمال ایتالیا جنگ پرتقال یکی از جشن های عجیب در دنیا به مناسبت کارناوال برگزار می شود. این جنگ شورش های مردمی که در شهر و در قرون وسطی برپا شده را تداعی می کند و به همین خاطر بسیار ارزش مند است. در این جشن تیم های شرکت کننده سه روز تمام به وسیله پرتقال باهم می جنگند. توریست ها در صورتی که مسئولیت زخمی شدن خود را بپذیرند می توانند در این جشن شرکت کنند.

10. جشن فوتبال همراه با کتک کاری در ایتالیا
Italy: Violent football

عجیب ترین جشنواره ها در اروپا10

یکی از میادین شهر فلورانس ایتالیا هر ساله شاهد مسابقه عجیبی است که قدمت بسیاری هم دارد و به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. این مسابقه عجیب فوتبال تاریخی می باشد که تیم های متفاوت در آن شرکت می کنند و فینال آن در 24 ژوئن برگزار می شود. در جریان این مسابقه فوتبال افراد تیم ها تلاش می کنند توپ در دروازه تیم مقابل جای دهند. تفاوت آن با فوتبال معمولی مجاز بودن مشت و لگد در طی این مسابقه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا