;
تازه ها

بوئینگ ۷۸۷ برای اولین بار با موفقیت بر روی باند یخی قطب جنوب فرود آمد

فرود بوئینگ بر روی باند یخی: بوئینگ 787 هواپیمایی نورس آتلانتیک برای اولین بار در 15 نوامبر با موفقیت در قطب جنوب فرود آمد و در ایستگاه تحقیقاتی ترول در ماد لند فرود آمد. “باند یخی آبی” این مسیر غیرمتعارف صحنه ای باشکوه را ارائه می دهد و به مسافران امکان می دهد زیبایی های مناطق قطبی را تجربه کنند.

به گزارش سی ان ان، این پرواز تاریخی حامل 45 مسافر از جمله دانشمندان نروژی و 12 تن تجهیزات تحقیقاتی بود. این هواپیما روز سیزدهم از اسلو، پایتخت نروژ به پرواز درآمد. پس از توقف در کیپ تاون آفریقای جنوبی، پرواز به سمت جنوب را آغاز کرد و در نهایت با موفقیت در سرزمین پوشیده از یخ قطب جنوب فرود آمد.

بیورن توره لارسن، مدیر عامل شرکت هواپیمایی آتلانتیک نروژی، با افتتاح فصل جدیدی برای تحقیقات علمی در قطب جنوب ، گفت که کل تیم از این لحظه مهم بسیار مفتخر و هیجان زده هستند. وی خاطرنشان کرد: این فرود موفقیت آمیز نه تنها نقطه عطف جدیدی برای هواپیمای مسافربری بوئینگ 787 بود، بلکه فرصت های جدیدی را برای تحقیقات علمی در قطب جنوب باز کرد.

ببینید: توصیه های اسکولز به آنتونی برای بستن دهان منتقدان

فرود بوئینگ بر روی باند یخی

مدیر مؤسسه قطبی نروژ گفت که ورود هواپیماهای بزرگ به قطب جنوب به کاهش انتشار کلی کربن و ردپای محیطی کمک می کند و در عین حال فرصت های بیشتری برای سفرها و تحقیقات علمی فراهم می کند. این حرکت به ترویج ادغام حفاظت از محیط زیست و اکتشاف علمی کمک می کند و فرصت های جدیدی را برای تحقیقات آینده در مناطق قطبی باز می کند.

پرواز موفق نروژی آتلانتیک ایرویز به نقطه عطفی در تاریخ هوانوردی در قطب جنوب تبدیل شد و نور جدیدی بر صنعت هوانوردی و تحقیقات علمی انداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا