;
تازه ها

گروه دوستان قلم به ساکنان خانه سالمندان مبتلا به زوال عقل کمک می کند تا دوران کودکی خود را دوباره زنده کنند!

گروه دوستان قلم که نام یک موسسه خیریه است بین دانش آموزان دبستانی و ساکنان مبتلا به زوال عقل در خانه مراقبت به آنها کمک کرده تا دوران کودکی خود را دوباره زنده کنند و پیوندهای محکمی ایجاد کنند.

این گروه متشکل از کودکان 8 تا 11 ساله از مدرسه ابتدایی و مهد کودک هولگیت و ساکنان ران وود هومز در نابس لین، هاکنال، ناتینگهام، در فعالیت هایی مانند نامه نگاری و جلسات یک ساعته که شامل خواندن، بازی، هنر و صنایع دستی است شرکت می کنند. 

دبورا میلز، رئیس بخش رفاه در ران‌وود هومز، بیان کرد: «وقتی این نقش را بر عهده گرفتم، به مدرسه نامه نوشتم و از آنها خواستم که برای ما نامه بنویسند، و ما پاسخ فوق‌العاده‌ای دریافت کردیم. پیوندهای محکمی شکل گرفت و در یک مناسبت، ساکنان مشغول نقاشی روی سنگ‌ها بودند و در کمال تعجب، بچه‌ها با سنگ‌های رنگ‌شده خودشان آمدند تا در باغ ساکنان ما بکارند.»

دورهمی گروه دوستان قلم

بچه‌ها دائماً از ساکنان یاد می‌گیرند، و اگرچه آنها فقط سه بار در سال به این شهر می‌آیند، اما این ارتباطات شکل می‌گیرد تا احساس کنند که مدت طولانی‌تری همدیگر را می‌شناسند. یکی از ساکنان، ملوین کلاف، 82 ساله، ارتباط بسیار خوبی با پسری از مدرسه ایجاد کرده است و شخصیت آنها کاملاً هماهنگ است.

ملوین همیشه در مورد “پسر” خود می پرسد حتی زمانی که او حضور ندارد. این پروژه برای او به معنای جهان است، زیرا او می تواند دوران کودکی خود را دوباره زنده کند و با کودکان در سطح آنها ارتباط برقرار کند.

پیوند بین نسل ها دلگرم کننده است، زیرا ملوین کودکان را با شوخی سرگرم می کند و به آهنربایی برای توجه آنها تبدیل می شود. شادی و خنده ای که در طول تعامل آنها اتاق را پر می کند واقعاً قیمتی ندارد.

ساکنان نیز چندین بار از مدرسه بازدید کرده اند که با استفاده از مینی بوس این کار تسهیل شده است. آنها در رویدادهای مدرسه، مانند کنسرت کریسمس و روز ورزش شرکت می کنند و ارتباط متقابلی ایجاد می کنند.

گروه دوستان قلم و ارتباط کودکان با سالمندان

این جلسات یک منحنی یادگیری برای کودکان بوده است که در ابتدا با نگرانی هایی روبرو شد. با این حال، آنها اکنون راحت تر هستند و درک بهتری از روند پیری به دست آورده اند.

مشارکت والدینی که در خانه‌های مراقبت کار می‌کنند یا والدین سالخورده‌ای دارند که در مراقبت‌های فرزندخوانده هستند، ارتباطات درون گروه دوستان قلم را بیشتر تقویت کرده است.

دانش آموزان هولگیت لذت خود را از گروه به اشتراک گذاشته اند و هیجان خود را از شنیدن داستان هایی در مورد گذشته ساکنان و درگیر شدن در گفتگوهای بی وقفه ابراز کرده اند. آنها تعاملات را خنده دار می دانند و فرصت گذراندن وقت با هم را گرامی می دارند.

گروه دوستان قلم به افراد مسن اجازه می دهد تا هنگام بازدید از کودکان گفتگوهای معناداری داشته باشند و تبادل تجربیات و دیدگاه های ارزشمندی ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا