;
فرهنگ و هنرسینما

بهترین فیلم های برادران روسو که می‌توانید بعد از «مرد خاکستری» ببینید

بهترین فیلم های برادران روسو: «مرد خاکستری» که یکی از پربازدیدترین فیلم‌های برادران روسو به حساب می‌آید دو هفته پیش در نتفلیکس منتشر شد و از آن زمان تاکنون توانسته به موفقیت چشمگیری دست یابد.

این فیلم داستان رایان گاسلینگ را در نقش جاسوسی به نام سیرا سیکس روایت می‌کند که پس از سرقت اطلاعات مهمی از رئیسش باید از دست یک مزدور بی‌رحم به نام لوید هانسون با بازی کریس ایوانز فرار کند.

خواندنی و عجیب: فیلم جذاب: با دیدن این فیلم ها باهوش تر می شوید!

با وجود اینکه «مرد خاکستری» توانسته به دومین فیلم پرطرفدار سال ۲۰۲۲ نتفلیکس تبدیل شود، قطعا تنها فیلم برتر برادران روسو نیست. بنابراین، اگر به دنبال فیلم‌های بیشتری از برادران روسو می‌گردید که همانند فیلم «مرد خاکستری» شما را سرگرم کنند این مطلب فرهنگ و هنر را در وب سایت گفتنی از دست ندهید.

بهترین فیلم های برادران روسو

همچنین بخوانید: 5 فیلم برتر برای طرفداران فیلم‌های فلسفی و معناگرا

برادران روسو و کریس ایوانز

 

۱. کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (Captain America: The Winter Soldier)

 

همچنین بخوانید: حمایت کریس ایوانز از آنتونی مکی: “سم ویلسون کاپیتان آمریکا است”

فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان از برادران روسو

بازیگران: کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن
تاریخ انتشار: ۲۰۱۴
امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
«کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» اولین پروژه‌ی برادر روسو در دنیای سینمایی مارول بود که توانست نام آن‌ها را در این دنیای سینمایی تثبیت نماید. اولین فیلم روسوها در دنیای سینمایی مارول چیزی بیش از یک فیلم ابرقهرمانی ساده است. در واقع این فیلم یک تریلر جاسوسی خیره کننده است که یکی از پیچیده‌ترین داستان‌های ارائه شده در این ژانر را روایت می‌کند.

این فیلم حول محور کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز جریان دارد که قصد دارد توطئه‌ای را که علیه دولت ایالات متحده در حال روی دادن است کشف کند و دوست دوران کودکی خود، باکی بارنز با بازی سباستین استنرا که تا مدت‌ها فکر می‌کرد مرده نجات دهد. «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» به دلیل داستان پیچیده، صحنه‌های مبارزه هیجان ‌انگیز و خارق‌العاده و بازی بی‌نظیر بازیگرانش، توانست به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گیرد و به تجربه‌ای به یاد ماندنی برای بینندگان تبدیل شود. علاوه‌براین، بینندگان از داستان جاسوسی و هیجان انگیز آن که با ژانر ابرقهرمانی تلفیق شده به شدت لذت بردند.

همچنین بخوانید: خبر نامزدی بازیگر هالیوود در 19 سالگی واکنش برانگیز شد!

۲. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)
فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی از برادران روسو

بازیگران: کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون، سباستین استن
تاریخ انتشار: ۲۰۱۶
امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
برادران روسو دو سال بعد با انتشار فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، سومین دنباله از مجموعه‌ی کاپیتان آمریکا، داستان سرباز زمستان را ادامه دادند. پس از کشته شدن تعداد کثیری از غیرنظامیان در طی عملیات داخلی، انتقام جویان مجبور می‌شوند تا محدودیت‌های سازمان ملل را رعایت کنند. قرارداد سوکوویا تیم انتقام جویان را به دو گروه رقیب تقسیم کرد که توسط کاپیتان آمریکا و مرد آهنین با بازی رابرت داونی جونیور رهبری می‌شدند.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» از داستان و صحنه‌های اکشنی درست همانند «سرباز زمستان» پیروی می‌کرد و مجددا توانست تحسین مردم و منتقدین را کسب کند. در حقیقت برادران روسو توانسته بودند بدون اتلاف وقت یک فیلم هیجان انگیز و اکشن دیگر بسازند که توجه مخاطبین را جلب نماید. علاوه‌براین، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» نشان می‌دهد که روسو‌ها تا چه حد در تولید فیلم‌هایی با تعداد کاراکترهای زیاد بااستعداد هستند و می‌توانند در این مسیر هر طور که می‌خواهند مانور بدهند.

۳. انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War)
فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت از برادران روسو

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون
تاریخ انتشار: ۲۰۱۸
امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۵ از ۱۰۰
پس از موفقیت بزرگ «انتقام جویان: جنگ داخلی»، دنیای سینمایی مارول از برادران روسو درخواست کرد که دو فیلم دیگر را هم کارگردانی کنند. اولین فیلم، انتقام جویان: جنگ ابدیت نام داشت. انتقام جویان باید به هر قیمتی شده تانوس را در دنباله‌ی «انتقام جویان: جنگ ابدیت» متوقف می‌کردند، زیرا اگر این تایتان دیوانه هر شش سنگ ابدی را به دست می‌آورد، می‌توانست تمام اهداف خود را محقق نماید.

اگرچه «انتقام جویان: جنگ ابدیت» فیلم بزرگی بود و باید کاراکترهای زیادی را به دور هم جمع می‌کرد و داستان‌های فرعی زیادی را که در طول سالیان متمادی در دنیای مارول روایت شده بودند در خود جای می‌داد، می‌توان آن را فیلمی عالی دانست و اعتراف کرد که این فیلم یکی از هیجان ‌انگیزترین فیلم‌هایی است که تا به حال ساخته شده است.

۴. انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame)
فیلم های برتر برادران روسو - انتقام‌جویان: پایان بازی

بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون
تاریخ انتشار: ۲۰۱۹
امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴ از ۱۰۰
پس از پیروزی تانوس در فیلم «انتقام جویان: پایان بازی»، انتقام جویان به تدریج قدرت از دست رفته‌ی خود را کسب کردند. زندگی اکثر مردم نابود شده بود، اما انتقام‌جویان استراتژی‌ای را در پیش گرفتند که به آن‌ها کمک کرد تا بتوانند تانوس را شکست دهند و جهانیان را از شر او خلاص نمایند. «انتقام جویان: پایان بازی» مهم‌ترین فیلم فاز سوم دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید زیرا توانست نقطه‌ی پایانی برای یک داستان ۱۰ ساله باشد.

در حقیقت فیلم «پایان بازی» فیلمی نوستالژیک و تکان دهنده است زیرا برادران روسو توانستند داستانی را که در ابتدا برای کودکان ساخته شده بود به چیزی فراتر از یک فیلم ابرقهرمانی تبدیل نمایند. از منظری دیگر، این فیلم برای ادای احترام به سازندگان کتاب‌های مصور، استن لی، جک کربی، استیو دیتکو و بقیه اعضای تیم آن‌ها و همچنین طرفداران کتاب‌های مصور سراسر جهان ساخته شد و توانست در سرتاسر جهان به محبوبیت زیادی دست پیدا کند.

۵. چری (cherry)
فیلم های برتر برادران روسو -چری

بازیگران: تام هالند، سی یرا براوو
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱
امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۶ ز ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۳۷ از ۱۰۰
در چری، کاراکتر تام هالند نقش اصلی را بر عهده دارد. او پس از بازگشت از جنگ متوجه تغییر شگفت انگیزی در خود می‌شود. «چری» یکی از جنجالی‌ترین پروژه‌های برادران روسو به حساب می‌آید و اولین فیلمی بود که این دو برادر پس از حضور در دنیای سینمایی مارول، آن را کارگردانی کردند.

دست برادران رو در این پروژه کاملا باز بود زیرا آن‌ها دیگر مجبور نبودند که داستان‌های خود را در قالب سفت و سخت دنیای سینمایی مارول جای دهند. همین امر باعث پیچیدگی داستان فیلم چری گردید و سبب شد تا فیلم چندان از نظر مخاطبان خوش نیاید. با این وجود، روسوها توانستند به لطف عملکرد فوق‌العاده‌ی هالند، مبارزات چری را با موفقیت به مخاطبان عرضه نمایند

۶. به کالینوود خوش آمدید (Welcome to Collinwood)
بهترین فیلم های برادران روسو - به کالینوود خوش آمدید

بازیگران: سم راکول، مایکل جیتر، جرج کلونی
تاریخ انتشار: ۲۰۰۲
امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۳ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۵۵ از ۱۰۰
«به کالینوود خوش آمدید»، یکی دیگر از فیلم‌های برادران روسو است که این دو برادر آن را در اولین سال‌های آغاز به کار خود کارگردانی کردند. این فیلم داستان گروهی متشکل از دزدان بی‌تجربه و افراد لاابالی محله‌ی کالین‌وود را به تصویر می‌کشد که در تلاش‌اند تا گاوصندوق یک جواهرسازی را به سرقت ببرند. این فیلم به دلیل لحن و سبک خاصش، با واکنش نسبتا مثبتی مواجه شد اما در عین حال می‌توان گفت که نظر تماشاگران و منتقدان در رابطه با آن ضد و نقیض بود.

به‌علاوه این فیلم توانست روسوها را به عنوان نویسندگان کاراکترهایی دوست داشتنی و در عین حال پیچیده به همگان بشناساند. سم راکول که نقش یکی از شخصیت‌های کلیدی فیلم را بازی می‌کند، بازی بی‌نظیر و جذابی را ارائه کرد و توانست این فیلم را از بسیاری دیگر از داستان‌های مشابه موجود در این ژانر متمایز نماید.

۷. استخراج (Extraction)

بهترین فیلم های برادران روسو-استخراج

بازیگران: کریس همسورث، دیوید هاربر، راندیپ هودا
تاریخ انتشار: ۲۰۲۰
امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۷ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۶۷ از ۱۰۰
فیلم «استخراج» داستان مزدوری با بازی کریس همسورث را دنبال می‌کند که توسط یک جنایتکار جهانی استخدام می‌شود تا پسر دزدیده شده‌ی این جنایتکار را پیدا کرده و به او بازگرداند. در حقیقت برادران روسو این فیلم را با اقتباس از رمان گرافیکی سیوداد خلق کرده‌اند. فیلم «استخراج» را می‌توان فیلمی در سطح متوسط دانست.

با وجود داستان نه چندان دل‌چسب فیلم، همسورث به ‌عنوان یک قهرمان توانست در فیلم خودی نشان دهد و روسو‌ها هم توانستند یک بار دیگر توانایی خود را در مدیریت یک فیلم اکشن پرتنش به همگان نشان ‌دهند. با اینکه داستان فیلم آن‌قدرها جذاب و دل‌چسب نیست اما صحنه‌های اکشن فیلم توانستند این کمبود را جبران کنند و بسیاری از مخاطبان را راضی نگاه دارند..

۸. پرورش شکست‌خورده (Arrested Development)

آثار برادران روسو- فیلم پرورش شکست‌خورده

بازیگران: چیسون بیتمن، ویل آرنت، تونی هیل
سال انتشار: ۲۰۰۳
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۷ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۷۴ از ۱۰۰
پیش از اینکه برادران روسو، به کارگردان‌هایی مشهور تبدیل شوند و کار کارگردانی یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهایی را که تاکنون ساخته شده بر عهده بگیرند، جزو دست اندرکاران سریال کمدی «پرورش شکست خورده» بودند و کار کارگردانی بسیاری از قسمت‌های آن را بر عهده داشتند. این سریال کمدی، به روایت داستان‌ها و اتفاقاتی می‌پردازد که برای یک خانواده‌ی مرفه روی می‌دهند.

بسیاری از کارگردانان ترکیب طنز فیزیکی و بصری سریال را چالش برانگیز دانسته‌اند، اما به نظر می‌رسد که روسوها باز هم از هنر خود برای هدایت سریال استفاده کردند و موفق هم شدند. علاوه‌براین، این سریال نشان می‌دهد که استعداد این دو برادر به زیر ژانرهای اکشن و هیجان ‌انگیز محدود نمی‌شود، بلکه آن‌ها در عرصه‌ی کمدی هم می‌توانند خودی نشان دهند.

۹. اجتماع (Community)

فیلم های برادران روسو- اجتماع

بازیگران: جوئل مک هال، جیلیان جیکوبز، دونالد گلاور
تاریخ انتشار: ۲۰۰۹
امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۵ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۸ از ۱۰۰
برادران روسو نه تنها چند قسمت از سریال «پرورش شکست خورده» را کارگردانی کردند، بلکه سریال کمدی «اجتماع» هم که در یک کالج محلی در شهر خیالی کلرادو گریندیل اتفاق می‌افتد به کارگردانی این دو برادر ساخته شد. اگرچه افراد برجسته‌ای در گروه بازیگران سریال «اجتماع» حضور دارند، اما روسوها موفق شدند در عین حفظ طنز داستان، به روایت داستان هر کدام از شخصیت‌ها هم بپردازند و به دنیای مارول نشان دهند که گزینه‌ی خوبی برای کارگردانی فیلم‌هایش هستند.

علاوه‌براین، شناساندن کاراکترها در عرصه‌ی کمیک می‌تواند کار دشواری باشد، اما روسو‌ها به لطف تخصصشان در طنز بصری در این عرصه موفق بودند و همین امر اثبات کرد که در پروژه‌های بزرگ‌تر هم می‌توانند خودی نشان دهند.

لینک های مرتبط:

حتما ببین: تام هنکس: بهترین فیلم های تام هنکس که باید دید

جذابیت فوق العاده پارسا پیروز فر در اکران مردمی تی تی

چرا دنیای سینمایی مارول کیفیت گذشته را ندارد و جذاب نیست؟

10 فیلم جدید و جذاب به کارگردانی زنان که باید دید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا