;
فرهنگ و هنرهنرمندان

عیسی یوسفی پور بازیگر النگ و دولنگ بعد 32 سال+ عکس و زندگی شخصی

عیسی یوسفی پور متولد ۲ دی ۱۳۴۸ در تهران، بازیگر است. النگ و دولنگ نام برنامه‌ای از گروه کودک و نوجوان است که در دهه ۷۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شد. بازی عیسی یوسفی پور در نقش النگ در یادها مانده است. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی عیسی یوسفی پور و تصاویر جدیدش را مشاهده کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: حسن پورشیرازی بازیگر نقش شوکت با همسر و فرزندش+ عکس و بیوگرافی

بیوگرافی عیسی یوسفی پور

عیسی یوسفی پور متولد ۲ دی ۱۳۴۸ در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل رشته بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات می باشد در کنار بازیگری؛ کارگردان و نویسنده است، با نقش النگ به شهرت رسید و عروسک گردان می باشد.

عیسی یوسفی پور4

از کوچه آذری تا علاقه

متولد محله امامزاده حسن، خیابان فروردین، کوچ آذری می باشد، از ۱۱ سالگی از فرط علاقه به هنر بازیگری در خانه به اجرای برنامه های نمایشی من درآوردی می پرداخت.

این هم جالبه: بازیگر دختری با کفش‌های کتانی بعد از 24 سال با شوهر خواننده اش در آلمان+ عکس

شروع فعالیت

در سال ۱۳۶۴ وقتی ۱۶ ساله بود از طریق مدرسه هنر و ادبیات به برنامه زنگ بیداری شبکه یک معرفی شد و اولین تجربه خود را بدست آورد، یکسال بعد شروع به فعالیت در عرصه تئاتر کرد.

عیسی یوسفی پور1

این هم جالبه: بازیگر نقش ابن ملجم ملعون بعد از 24 سال + عکس و بیوگرافی

شهرت با النگ

در سال ۱۳۷۰ در ۲۲ سالگی با ایفا نقش النگ در برنامه ای بنام النگ و دولنگ که همبازی خسرو احمدی بود بسیار به شهرت رسید تا جایی که می گوید هنوزم گاهی النگ صدایم می کنند.

النگ و دولنگ

این هم جالبه: سرنوشت تلخ و دردناک هودونگ پسر موهیول و یئون در جومونگ 3

ورود به سینما

از سال ۱۳۷۲ در کنار بازیگری دستیاری کارگردانی را با برنامه صندوق پستی تجربه کرد، و در سال ۷۳ با فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسر خاله وارد سینما شد.

نویسنده و کارگردانی

از سال ۸۷ بعنوان نویسنده و کارگردان شروع به کارهای حرفه ای برای کودکان کرد، کارگردانی و عروسک گردانی برنامه یه کوچه یه خونه در سال ۸۸ و برنامه مکتب خانه غیرانتفاعی در سال ۹۲ از جمله این برنامه هاست.

عیسی یوسفی پور2

عروسک گردانی جیگر

عیسی یوسفی پور که از سال ۱۳۷۰ با ایرج طهماسب از برنامه النگ و دولنگ و سپس صندوق پستی و کلاه قرمزی سابقه همکاری موفقی دارد، او حالا عروسک گردان جیگر می باشد.

بازیگری تا موسیقی

آقای یوسفی پور حالا جسته و گریخته در سریال های مختلف حضور موفقی دارد و گهگاهی با نواختن پیانو صدای زیبای خود را نیز تمرین می دهد.

عیسی یوسفی پور 6

 

این مطالب هم جالبن:

5 سریال کره ای جذاب مرتبط با دونگی که بعد از اتمام دونگی باید ببینید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا