;
فرهنگ و هنرهنرمندان

همسر اردلان شجاع‌ کاوه بازیگر نقش جبرئیل در سریال یوسف پیامبر+ بیوگرافی

اردلان شجاع‌ کاوه متولد ۱۳۴۱ در بیرجند خراسان، بازیگر سینما و تلویزیون است. بازی او در نقش جبرئیل در سریال یوسف پیامبر را به احتمال زیاد به خاطر دارید.

اردلان شجاع‌ کاوه فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس می باشد که در کنار نوازندگی سنتور در دانشگاه نیز تدریس می کند. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی اردلان شجاع‌ کاوه و تصاویری از او و همسرش را مشاهده کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: پسر بانو جانگ در سن 28 سالگی + عکس و بیوگرافی

خانواده اردلان شجاع‌ کاوه

دو برادر و دو خواهر بزرگ تر از خود دارم، پدرم رئیس اداره پست و تلگرام بود و مادرم هر دو اهل بابل مازندران هستند که پس از انتقال به بیرجند آنجا بدنیا آمدم. بخاطر شغل پدر در شهرهای زيادی چون تويسرکان ، ملاير ، تنکابن ، گرگان، بابلسر و بندر انزلی زندگی کردیم اما برادر بزرگم چهل سال است ساکن ایتالیست.

اردلان شجاع کاوه2

تئاتر از ۱۰ سالگی

از ۱۰ سالگی با تشویق پدر و مادرم و حضورم برادرم در عرصه موسیقی اولین بار وارد تئاتر شد و نقش بچه ها را در تئاتر بزرگسالان ایفا می کردم.

ازدواج

اردلان شجاع‌ کاوه در سال ۱۳۷۰ وقتی ۲۱ ساله بود با الیزا اورامی (بازیگر تئاتر) که در سر صحنه یکی از نمایش ها آشنا شدند ازدواج کرد که ثمره آن یک دختر است. اليزا اورامی همچون همسرش در سال ۱۳۴۱ به دنیا آمده و تحصیلکرده لیسانس نقاشی می باشد که سال ها در تئاتر حضور داشت سپس وارد رادیو شد. ایشان پس از تجربه در دوبله حالا در عرصه نمایشنامه نویسی بصورت جدی فعال است.

اردلان شجاع کاوه و همسرش1 اردلان شجاع کاوه و زنش

اردلان شجاع‌ کاوه و همسرش

این هم جالبه: ثروتمندترین بازیگران معروف ایرانی را می شناسید؟ معرفی 9 نفر اول

در جلوی دوربین

سال ها در شهرستان کار تئاتر می کردم که يک روز متوجه شدم دارند برای فيلم بايکوت تست می گيرند بنابراين خودم را براي تست رساندم. فکر می کنم سال ۶۳ بود به هر حال تست دادم و با کمال تعجب قبول شدم و بعد مقابل دوربين محسن مخملباف ظاهر شدم.

اردلان شجاع‌ کاوه و شهرت در ۲۱ سالگی

به خاطر استقبال بی حد مردم از فيلم گذرگاه در سال ۱۳۶۵ زمانی که ۲۴ ساله بود مجبور شد از محيط شهری دور شده و به زيرزمين خانه پدری اش پناه ببرد. ایشان در سال ۱۳۸۶ هم با طنز چارخونه به کارگردانی سروش صحت در نقش فرزاد دوباره خوش درخشید.

سنتور و دخترم

به شکل حرفه ای نه اما سنتور می نواختم گرچه نتوانستم ادامه دهم شايد همين باعث شد تا مشوق دخترم در فراگيری سخت ترين آلت موسيقی يعنی ويولن شدم.

بزرگترین ترس

پس از گذشت ۳۷ سال حضور در عرصه بازیگری هنوز از حضور در مقابل دوربین و البته اظهار لطف مردم نسبت به خودم هراس دارم.

اردلان شجاع‌ کاوه و تدریس در دانشگاه

دیپلم اقتصاد و لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس دارد. در زمان تحصیل بچه زرنگی بودم و هیچگاه هم تجدید نشدم ، مدتی در دانشگاه سوره تدریس می کردم و حالا در دانشگاه آزاد هنر فعالیت می کنم.

اردلان شجاع‌ کاوه
اردلان شجاع‌ کاوه

کارگردانی تجربه می خواهد

کارگردانی تجربه زیادی می ‌خواهد، من هنوز باید خیلی چیزها بیاموزم تا پخته تر شوم چرا که معتقدم یک کار خوب بهتر از چند کار ناموفق است. من هنوز راه زیادی برای رسیدن به کارگردانی دارم.

فراغت با خانواده

اوقات فراغت من كاملا متعلق به خانواده است، به همسرم الیزا كه صبورانه دوری و غیبت ‌های من را تحمل می ‌كند و دختر هنرمندم.

فیلم شناسی اردلان شجاع‌ کاوه

لبخند در مراسم ترحیم (1391)
بن بست هوشنگ (1391)
به هدف شلیک کن (1387)
چارخونه (1386)
حضرت یوسف (1386)
پاپیتال (1385)
جوجه اردک من (1381)
آقای رئیس جمهور (1379)
دایره سرخ (1374)
پاییز بلند (1372)
بر بال فرشتگان (1371)
دادستان (1370)
عملیات کرکوک (1370)
پنجاه و سه نفر (1368)
هراس (1366)
گذرگاه (1365)
بایکوت (1364)
کلانتر
استپان (1372)
مردان آنجلس
شمارش معکوس
صاحبدلان
چارخونه (مجموعه طنز) در نقش فرزاد
یوسف پیامبر
تله فیلم «کار نشد ندارد» (1390)
سریال هشت بهشت 1367

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا