;
فرهنگ و هنرسینما

پشت پرده ترسناک نتفلیکس: اخراج 150 کارمند تنها در یک روز!

همه ما احتمالا با دنیای نتفلیکس آشنا هستیم. بیش تر ما تولیدات این شرکت پخش فیلم و سریال را دیده ایم و یا راجع به آن شنیده ایم.

ما خبری بد برای طرفداران شرکت نتفلیکس داریم؛ بخشی تاریک که کم تری کسی راجع به آن حرف می زند. این بخش از فرهنگ و هنر در وب سایت گفتنی، به خبر داغ این روز ها می پردازد و آن اخراج 150 کارمند است!

حتما ببین: تام هنکس: بهترین فیلم های تام هنکس که باید دید

شرکت نتفلیکس

شرکت نتفلیکس 150 کارمند در ایالات متحده را در پی اخبار از دست دادن مشترکین و کاهش قیمت سهام اخراج کرده است

سرویس استریم نتفلیکس 150 کارمند خود را در پی کاهش مشترک اخیرشان اخراج کرده است. زمانی که نتفلیکس در دوره طلایی خود قرار داشت، کل صنعت را با الگوی انتشار سریال و فیلم، تغییر داد و دیگر استودیوهای بزرگ را مجبور کرد تا خدمات پخش خود را ایجاد کنند. اکنون نتفلیکس با رقابت گسترده ای از دیزنی پلاس، HBO مکس، پارامونت پلاس و آمازون پرایم روبرو است و به نظر می رسد که این صورتحساب برای آنها به سر رسیده است.

شاید جالب باشد: آیشواریا رای و دخترش در مت گالای هندی: دخترش به خودش رفته یا آبیشک؟

سرویس استریم در ماه گذشته با خبرهای بدی مواجه شده است

اولین خبر بد برای این سرویس این بود که آنها اولین ضرر خود را در مشترکین گزارش کردند، یعنی برای اولین بار در ده سال گذشته. نتفلیکس اعلام کرد که به اشتراک گذاری رمز عبور را متوقف خواهد کرد و اکنون یک سرویس تبلیغاتی کم هزینه برای مبارزه با این مشکل اضافه می کند. به نظر می رسد که حباب ترکیده است زیرا نتفلیکس چندین برنامه اصلی را لغو کرد و توسعه اقتباس از سریال کمیک Bone را پس از سال ها صرف آزادانه پول متوقف کرد.

اخبار بد همچنان به گوش می رسد: ددلاین گزارش می دهد که شرکت نتفلیکس 150 کارمند از 1100 نیروی کار خود را اخراج کرده است. به نظر می رسد که بیشتر مشاغل از دست رفته مربوط به ایالات متحده است، و تعدادی از آنها رتبه های اجرایی در قسمت اصلی محتوای اصلی دارند، اما هنوز هیچ تفکیک رسمی فاش نشده است. سخنگوی نتفلیکس بیانیه ای را در رابطه با اخراج کارکنان به Deadline منتشر کرد که در زیر می توانید بخوانید:

همانطور که در مورد درآمد توضیح دادیم، کاهش رشد درآمد ما به این معنی است که ما همچنین باید رشد هزینه خود را به عنوان یک شرکت کاهش دهیم. بنابراین، متأسفانه، ما امروز حدود 150 کارمند را آزاد می کنیم که عمدتاً در ایالات متحده مستقر هستند. این تغییرات عمدتاً ناشی از نیازهای تجاری است تا عملکرد فردی، که این کار را سخت می کند، زیرا هیچ یک از ما نمی خواهیم با چنین همکاران بزرگی خداحافظی کنیم. ما سخت کار می کنیم تا از آنها در این انتقال بسیار دشوار حمایت کنیم.

این خبر اخراج کارکنان تنها چند روز پس از آن منتشر شد که نتفلیکس یادداشتی را برای کارمندان خود منتشر کرد و به آنها اطلاع داد که اگر محتوایی را که ایجاد می کنند دوست ندارند، از کار کناره گیری کنند. در حالی که نتفلیکس هنوز برخی از هزینه ها را کاهش می دهد، این سرویس پخش همچنان به دنبال جذب بینندگان با سریال های مطرحی مانند Stranger Things فصل 4، اقتباسی از کتاب کمیک Sandman و فصل جدید Cobra Kai است. این سرویس استریم هنوز سرمایه‌گذاری زیادی روی فیلم‌های اصلی نتفلیکس از کارگردانان پرتقاضا مانند مرد خاکستری جو و آنتونی روسو، پینوکیو گیرمو دل تورو و چاقوهای ریان جانسون دارد .انتظار می‌رود همه این موارد برای نتفلیکس هزینه کمی داشته باشد که به معنای کاهش هزینه‌ها در سایر زمینه‌ها است.

اخراج نتفلیکس همچنین به اعلام اخیر بسیاری از سریال های CW که لغو شده اند نزدیک است و بسیاری را در صنعت سرگرمی بیکار می کند. تغییر مدیریت در برادران وارنر به دنبال ادغام دیسکاوری، منجر به رها شدن بسیاری از افراد و ادغام مشاغل شده است. اکنون گزارش‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه مدیران Dinsey امیدوارند که باب چاپک، مدیرعامل جدید را جایگزین کنند . همه اینها نشان دهنده یک تغییر عظیم در صنعت سرگرمی است و متأسفانه، بسیاری از افرادی که زیر خط کار می کنند احتمالاً بیشترین آسیب را می بینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا