;
فرهنگ و هنرموسیقی

کی پاپ چیست؟ چرا کی پاپ در میان نوجوانان و جوانان محبوب شده است؟

کی پاپ چیست؟ شاید نام این اصطلاح را شنیده باشید و بخواهید در مورد دلیل محبوبیت این اصطلاح بیشتر بدانید، یا شاید در مورد کره جنوبی کنجکاو باشید و بخواهید درباره موسیقی بیشتر بدانید. این مقاله به این سوال پاسخ خواهد داد که کی پاپ چیست؟
علاوه بر توضیح هر آنچه که باید در مورد این پدیده موسیقی بدانید.کی-پاپ یا پاپ کره‌ای یک ژانر از موسیقی عامه‌پسند و خاستگاه آن کرهٔ جنوبی است. این ژانر تحت تأثیر سبک‌ها و ژانرهای مختلفی از سراسر جهان بوده‌است؛ از آن جمله می‌توان به اکسپریمنتال، راک، جاز، گاسپل، هیپ هاپ، آراندبی، رگی، رقص الکترونیک، فولک، کانتری و کلاسیک، علاوه‌بر ریشه‌های موسیقی سنتی کره‌ای آن اشاره کرد.
با بخش فرهنگ و هنر مجله گفتنی همراه باشید.
اگر میخواهید بیشتر درباره کی پاپ بدانید، این مطلب را هم بخوانید:” معرفی سریع گروه توایس: طرفدار حرفه ای کی پاپ شوید!”

کی پاپ1

خبر عجیب: خیانت نامزد جدید پیکه: کوه به کوه نمی رسه ولی آدم به آدم می رسه!

کی پاپ چیست؟

کی پاپ یک موسیقی محبوب کره ای است. این موسیقی جریان اصلی است که از کره جنوبی سرچشمه گرفته است. کی پاپ در کره را می توان مشابه موسیقی پاپ تیلور سویفت در آمریکا دانست.

ممکن است موسیقی کی پاپ را ببینید که به صورت کی پاپ، کی پاپ، کی پاپ، کی پاپ و کیپاپ نوشته شده است.

شاید جالب باشد: 6 سلبریتی مشهور که از خالکوبی خود پشیمان هستند!!!

موسیقی کی پاپ چیست؟

اصطلاح کی پاپ شامل بسیاری از ژانرهای مختلف موسیقی زیر چتر خود می شود. علاوه بر کی پاپ، می تواند شامل موسیقی راک، هیپ هاپ و الکترونیک نیز باشد. کی پاپ نوع جدیدی از موسیقی است. نوع موسیقی کی پاپ که امروزه به آن گوش می دهید در دهه 90 سرچشمه گرفته است. کی پاپ ریشه در دهه 1950 دارد و از آن زمان تا حد زیادی تحت تأثیر ژانرهای مختلف موسیقی غربی و گروه های پاپ قرار گرفته است. فرهنگ پاپ آمریکا به ویژه بر کی پاپ تأثیر گذاشته است – و هنوز هم هست.

اولین گروه کی پاپ چیست؟

برخلاف سایر ژانرهای موسیقی، شروع کی پاپ معاصر را می توان به تاریخ خاصی ردیابی کرد: 11 آوریل 1992، زمانی که Seo Taiji و The Boys برای اولین بار موسیقی خود را در تلویزیون اجرا کردند. این نیروی محرکه ای بود که منجر به تشکیل همه گروه های بت مورد علاقه شما شد، زیرا SM Entertainment در سال 1995، JYP Entertainment در سال 1997، و YG Entertainment در سال 1998 تاسیس شد. اولین گروه K-Pop idol که وجود داشت HOT بود. اولین بار در سال 1996 ظاهر شد.

بت کی پاپ چیست؟

اگر هنوز در موسیقی Kpop کاملاً تازه کار هستید، گروه های پاپ مانند One Direction، Little Mix و Fifth Harmony را در غرب در نظر بگیرید: آنها به مفهوم idols نزدیک هستند!

بت‌های کی‌پاپ گروه‌ها و هنرمندانی هستند که توسط شرکت‌های سرگرمی مختلف تشکیل شده‌اند که موسیقی جذاب کی‌پاپ خلق می‌کنند و مخاطبان جوان‌تر را هدف قرار می‌دهند. گروه های موسیقی متشکل از گروهی از افرادی است که حداقل در یکی از موارد زیر استعداد ویژه ای دارند: آواز خواندن، رپ و رقص. این بت ها اغلب در نوجوانی وارد شرکت سرگرمی می شوند و سپس سال ها در زمینه هایی مانند آواز خواندن، موسیقی رپ، رقص و زبان های خارجی به سختی تمرین می کنند. سپس اگر خوش شانس و استعداد کافی باشند، در پایان سال های نوجوانی برای گروه بت انتخاب می شوند.

سپس گروه های کی پاپ به طور دوره ای تک آهنگ ها و آلبوم هایی پر از آهنگ های جذاب منتشر می کنند. هر هفته به مدت یک تا دو ماه به چندین برنامه موسیقی می رفتند تا آهنگ اصلی خود را اجرا کنند. علیرغم اهمیت آهنگ، همیشه به رقص اعضای گروه، رقص هماهنگ و موزیک ویدیو با کیفیت بالا توجه و توجه ویژه ای می شود.

این ترکیب داستان مفهوم سبک انتخاب شده برای هر دوره را بیان می کند. برخی می توانند بگویند که این شرکت های سرگرمی مانند تولید کنندگان در مونتاژ و ترویج ظاهر و احساس عالی یک گروه بت برای هر چرخه اجرای موسیقی عمل می کنند.

 موفق ترین گروه های دخترانه  و پسرانه کی پاپ چه کسانی هستند؟

گروه‌های کی‌پاپ جدیدی هر ماه شروع به کار می‌کنند و نظر مردم درباره اینکه کدام گروه بهترین است، بر این اساس تغییر می‌کند. همچنین برای گروه‌های بت معمول است که موسیقی بسازند و تا 10 سال با هم تبلیغ کنند، و سپس به مشاغل دیگری مانند تبدیل شدن به یک هنرمند یا بازیگر انفرادی بپردازند.

با این حال، برخی از گروه های بت موفق تر و طولانی تر بوده اند. برخی از گروه ها آنقدر معروف هستند که نسل های مختلف شنوندگان Kpop آنها را می شناسند!

اگر می خواهید بیشتر بدانید  این مقاله را هم ببینید: “معروف ترین گروه های موسیقی در دنیا که هر جوان امروزی باید بشناسد!”

1.معروفترین گروه های دخترانه کی پاپ: 

کی پاپ2: معروفترین گروه های دخترانه کی پاپ

 

Girls’ Generation یک مثال عالی برای این موضوع است. آنها یک حرفه طولانی به عنوان بهترین گروه دختر در Kpop، با آهنگ ها و مفاهیم فوق العاده جذاب داشته اند. به عنوان مثال، اگر در حال گوش دادن به آهنگ “Gee!” حداقل یک روز کامل آن را در ذهن خود تکرار خواهید کرد!

یکی دیگر از گروه های دختر بزرگ Wonder Girls است. آنها به اندازه Girls’ Generation فعال نبودند و آهنگ های محبوب زیادی ندارند، اما آهنگ موفق آنها “Nobody” یکی از بزرگترین آهنگ های Kpop در تمام دوران است.

2.محبوب‌ترین گروه های کی پاپ پسرانه:

کی پاپ: محبوب‌ترین گروه های کی پاپ پسرانه

 

در بین گروه های پسر، محبوب ترین گروه ها در کره همیشه دونگ بنگ شین کی (همچنین به عنوان TVXQ شناخته می شود) و بیگ بنگ بوده اند. دانگ بانگ شین کی زمانی بزرگترین باشگاه هواداران در جهان بود و در اینترنت به خوبی شناخته شده است.

گروه کی پاپ بیگ بنگ سبک منحصر به فردی دارد که به راحتی قابل دستیابی است، موسیقی آنها با هر آلبوم به چیزی جدید تبدیل می شود. آنها اکنون راه را برای گروه های بت جدید هموار کرده اند، اما سبک و موسیقی آنها برای مدت طولانی فراموش نخواهد شد.

سپس یکی از محبوب ترین گروه های تمام دوران، BTS وجود دارد. این گروه بت در آمریکا و سایر کشورها موفقیت بیشتری نسبت به کره کسب کرده است.

چگونه کی پاپ به یک پدیده جهانی تبدیل شد؟

تلاش های مختلفی توسط شرکت های مختلف موسیقی در کره برای ورود به بازارهای موسیقی جهانی به ویژه در ایالات متحده صورت گرفته است. برخی از گروه های معروف گروه های موسیقی BoA و Wonder Girls هستند. جهان تنها زمانی با کی پاپ آشنا شد که “Gangnam Style” از Psy در تابستان 2012 در رادیوهای سراسر جهان پخش شد. برای چند سال که این اتفاق هم به نظر می رسید، اما اکنون که دنیا دیوانه BTS است، بالاخره می‌توانیم کی پاپ را یک پدیده جهانی بدانیم!

چندین سال پیش، اگر خوش شانس بودید، اگر در آسیا، اروپا یا برزیل زندگی می کردید، می توانستید در کنسرت کوچک هنرمند کی پاپ مورد علاقه خود شرکت کنید. اما اکنون می توانید گروه هایی مانند بلک پینک را نیز تماشا کنید که موسیقی خود را در Coachella اجرا می کنند!

کی پاپ در تلویزیون

برخی از برنامه های تلویزیونی و فیلم های آمریکایی نیز شروع به استفاده از آهنگ های کره ای در صحنه های خود کرده اند. به عنوان مثال، برنامه تلویزیونی Lucifer از آهنگ محبوب SHINee به نام “Lucifer” در یکی از قسمت های خود استفاده کرد. صحنه ای در لیگ عدالت پرفروش دی سی کامیکس وجود دارد که در آن موسیقی بلک پینک پخش می شود.

چرا کی پاپ اینقدر منحصر به فرد است؟

در حالی که کی پاپ و گروه‌های بت آن بسیار متفاوت از موسیقی غربی هستند، اما به راحتی می‌توان فهمید که چرا بسیاری از مردم اکنون به آن معتاد شده‌اند. ملودی‌ها جذاب، طراحی‌های رقص چشمگیر و اعضای گروه چشم‌نواز هستند. گرفتن همچنین تلاش زیادی برای ساختن موزیک ویدیوهای عالی و با کیفیت انجام می شود، حتی زمانی که اعضای گروه فقط در حال رقصیدن هستند. گروه ها روش های خاصی برای کمک به برجسته شدن دارند.

باران ستاره کی پاپ یک اصطلاح عامیانه کره ای به نام 칼 (kalgunmu) وجود دارد که به معنای “رقص کاملاً هماهنگ” است. می توانید از این برای توصیف هنرمندان کی پاپ مورد علاقه خود استفاده کنید.

کلمه 칼 (kalgunmu) به زبان هانگول،از الفبای کره ای نوشته شده است.

موج هالیو چیست و چه ارتباطی با کی پاپ دارد؟

موج هالیو که موج کره ای نیز نامیده می شود، به معنای افزایش محبوبیت فرهنگ کره جنوبی در سطح جهانی، به ویژه در هنر و لوازم آرایشی است که از اوایل دهه 1990 آغاز شد.

کی پاپ به عنوان بخشی از موج هیلو گنجانده شده است، اما درام ها، فیلم ها و اخیراً لوازم آرایشی کره ای را نیز شامل می شود. موج هالیو ابتدا در شرق آسیا رایج شد، اما امروزه می‌توانید شاهد تأثیرگذاری آن بر فرهنگ‌های کنونی، موسیقی، فیلم و تلویزیون و علایق و عادات رفتاری مردم در سراسر جهان باشید.

مطالبی که دیگران در حال دیدن هستند:

12 فیلم برتر کره ای که با دیدنشان عاشق سینمای کره خواهید شد!

داکوتا جانسون: بیوگرافی+همه چیز درباره بازیگر پنجاه طیف خاکستری

معروف ترین گروه های موسیقی در دنیا که هر جوان امروزی باید بشناسد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا