;
سرگرمی

سه تا هندونه رو طوری انتخاب کن که جمع شون 30 بشه!؟

تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه: امروز هم با یک معمای ریاضی خاص با شما همراه هستیم. شما باید بتوانید در کمتر از 10 ثانیه سه هندوانه جمع کنید که حاصل جمع سه هندوانه عدد 30 شود. انجام بازی تنها برای کسانی که دارای هوش بالا و تمرکز عالی هستند، می توانند در یک نگاه و زمان بسیار محدود این معما را حل کنند. بدین ترتیب یکی دیگر از آزمون های ریاضی که تنها افراد باهوش و کسانی که ریاضیات برای آنها همیشه منشا بازی و سرگرمی است را با شما همرسانی کرده ایم. با مجله گفتنی و تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه همراه باشید.

فکر می کنید برای پیشی گرفتن از دیگران به خصوص در انجام بازی های فکری آماده هستید؟ شما با پیدا کردن اعداد درست در این بازی فکری می توانید این منوضوع را ثابت کنید! پس ذهن و مغز خود را تمرین بدهید و میزان هوش ریاضی خود را امتحان کنید و ببینید که آیا می توانید این پازل یا تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه برای نوابغ را انجام دهید و در زمان مشخص شده این تست هوش را رمزشگایی و پاسخ را پیدا کنید.

تست شخصیت:آیا بر خود متمرکز هستید یا روی دیگران! فقط یکی از این 3 بالون هوای گرم را انتخاب کنید!

تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه

همانطور که در تصویر نیز مشخص شده، 8 عدد هندوانه داریم که هر کدام با یک برچسب عددی مشخص شده اند. آیا می توانید سه تا از آنها را انتخاب نمایید بطوری که مجموع این سه هندوانه برابر 30 باشد. آیا این کار ممکن است؟

تست-هوش-ریاضی-مقدار-عددی-هندوانه-1

.

.

.

.

.

.

پاسخ تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه

حتما پیش از جواب دادن فکر کنید، جواب این سوال بسیار ساده است. برای جواب دادن به این سوال، باید زاویه دید خود را تغییر دهید. اگر لازم است زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید به پاسخ دست پیدا کنید.

.

.

.

.

.

.

.

.

از دست ندهید: داستان تاریخی سلطان محمود و کبک یک پا

از دست ندهید: داستان ضرب المثل چوب توی آستین کردن !

پاسخ تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه: مقدار عددی همه هندوانه ها، عدد فرد است و این را می دانیم که هیچ گاه مجموع سه عدد فرد معادل یک عدد زوج نمی شود (حاصل جمع سه عدد فرد همواره فرد است) اما صبر کنید این معمای تصویری سرکاری نیست! رمز معما در هندوانه ای هست که شماره 7 را نشان می دهد؛ مطابق تصویر زیر اگر هندوانه را بچرخانیم تبدیل می شود به عدد 8. حالا دیگر می توانیم به جواب برسیم. عدد 8 را با عدد 13 و عدد 9 جمع می کنیم و حاصل می شود 30.

تست-هوش-ریاضی-مقدار-عددی-هندوانه-2

امیدوارم از تست هوش ریاضی مقدار عددی هندوانه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی گفتنی مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

تست چالشی: کدوم آب زیرکاهی روی تخته این جمله رو نوشته؟

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

آلزایمر و فعالیت مغز و بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

شاید برایتان جالب باشد

حکایت ابن سیرین و زن هوس باز با ماجرایی خواندنی

حکایت حجله عروسی و داماد وحشی؛ عروسی که از ترس قالب تهی کرد!

اگر ذهن خلاقی داری تو یه نگاه بگو کدوم خانواده عجیب پولداره؟

یه دسته گل انتخاب کن تا بفهمی کسی که با شما ازدواج می کنه، خوشبخت میشه؟

حکایت شنیدنی و جالب دو همسایه و ترس از مرگ!| حتماً بخوانید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا