;
سرگرمی

خطرناکترین نژاد سگ ها:8 نژاد سگ که در کشورهای مختلف ممنوع شده اند.

خطرناکترین نژاد سگ ها : کشورهای متعددی در سراسر جهان نژادهای خاصی از سگ‌ها را به دلیل خطر بالقوه و تهاجمی آنها نسبت به جامعه کنترل می‌کنند. این محدودیت ها از ممنوعیت کامل تا اقدامات اجباری مانند ریزتراشه، اخذ مجوزهای ویژه، عقیم سازی و شرایط خاص برای نگهداری آنها را شامل می شود. در برخی موارد، مالکان ملزم به ارائه سوابق کیفری و گواهی روانشناختی هستند.

در گفتنی، ما لیستی از رایج ترین نژادهای ممنوعه و خطرناک را گردآوری کرده ایم. با این حال، ما معتقدیم که هیچ سگی ذاتاً تهاجمی نمی باشد، فقط تربیت نادرست باعث می شود که یک سگ چنین خصلتی پیدا کند. حتی اگر برخی از این نژادها خطرناک در نظر گرفته شوند، ما معتقدیم که آنها می توانند حیوانات خانگی شگفت انگیزی را در یک خانواده دوست داشتنی ایجاد کنند.

8.پرسا کاناریو

خطرناکترین نژاد سگ ها-پرسا کاناریو

خطرناکترین نژاد سگ ها: این نژاد درآخرین رتبه بین فهرست سگ های خطرناک قرار دارد و هشت کشور نگهداری آن را ممنوع اعلام کرده اند. در حالی که ممکن است ترسناک به نظر برسند، اما در واقع سگ های آرامی هستند که از صاحبان خود حرف شنوی خوبی دارند.

7. روت وایلر

روت وایلر

با وجود استفاده مکرر در عملیات های نجات، نیروهای پلیس و گله داری، ده کشور روت وایلر را خطرناک می دانند. در واقع، آنها سگ های نگهبان مطمئن و همراهان بازیگوشی هستند.

6. استافوردشایر تریر آمریکایی

استافوردشایر تریر آمریکایی

این نژاد بحث برانگیزترین نژاد در لیست است. یازده کشور قوانینی را برای این نژاد در نظر گرفته اند، اما اغلب در لیست محبوب ترین سگ ها در سراسر جهان ظاهر می شود و مردم زیادی در دنیا علاقه مند به نگهداری از این نوع سگ ها می باشد.

5. استافوردشایر بول تریر

استافوردشایر بول تریر

اگرچه این نژاد یکی از نژادهای سگ جنگی است، اما سگ های دوستانه و مهربانی هستند و به عنوان حیوانات خانگی توصیه می شود. با این حال، 12 کشور نگهداری از آنها را ممنوع یا محدود کرده اند.

4. ماستیف برزیلی

ماستیف برزیلی

خطرناکترین نژاد سگ ها: چشمان غمگین این نژاد زیبا نشان می دهد که حدود 14 کشور با آنها با احتیاط رفتار می کنند. برخی آنها را تهاجمی می دانند، در حالی که برخی دیگر آنها را سگ های کاری عالی و نگهبان می دانند.

3. توسا

توسا

این نژاد سگ ژاپنی که برای مبارزه با سگ های دیگر پرورش یافته است، در 18 کشور خطرناک تلقی می شود. متأسفانه، هنوز هم برای مبارزه قانونی در ژاپن از این نوع سگ استفاده می شود.

2. دوگو آرژانتینی

دوگو آرژانتینی

این نژاد سگ آرژانتینی سفید که مانند برف می باشد در 18 کشور جهان تحت نظارت است. خوشبختانه آنها در کشور خود با محدودیت مواجه نیستند و می توانند در اختیار خانواده های آرژانتینی باشند.

1. پیت بول

پیت بول

خطرناکترین نژاد سگ ها: در بالای لیست، سگ های پیت بول و نژادهای وابسته به آنها است که در 24 کشور محدود یا ممنوع هستند. حتی باشگاه کنل آمریکا نیز این نژاد محبوب را به رسمیت نمی شناسد.

آیا فکر می کنید هر یک از این نژادها ذاتا خطرناک هستند؟ آیا سگ داری؟ چه نژادی است؟

قطعا! هر یک از نژادهای سگ ذکر شده در مطلب ما در کشورهای مختلف به دلیل نگرانی در مورد خطر بالقوه آنها برای جامعه ممنوع یا محدود شده است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بحث‌های زیادی پیرامون این مقررات وجود دارد و نظرات در مورد خلق و خو و رفتار نژادها بسیار متفاوت است.

به عنوان مثال، بسیاری از مردم استدلال می کنند که رفتار سگ تا حد زیادی توسط تربیت و آموزش آن تعیین می شود، نه تنها نژاد آن. در واقع، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که قوانین خاص نژاد (BSL) ناکارآمد و ناعادلانه است، زیرا صاحبان سگ های مسئول را به همراه کسانی که رفتار غیرمسئولانه یا توهین آمیز انجام می دهند مجازات می کند.

علی‌رغم این بحث‌ها، واضح است که نژادهای خاص به تهاجمی‌تر یا خطرناک‌تر بودن نسبت به سایر نژادها شهرت دارند. بسیاری از نژادهای سگ که در لیست های ممنوعه یا محدود ظاهر می شوند به دلیل قدرت، اندازه و غرایز محافظتی خود شناخته می شوند که اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند مشکل ساز باشد.

اگر قصد دارید یک سگ را به عنوان حیوان خانگی قبول کنید، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و نژادی را انتخاب کنید که به خوبی با سبک زندگی و شخصیت شما سازگار باشد. به خاطر داشته باشید که همه سگ‌ها صرف نظر از نژاد و پیشینه‌شان برای رشد به اجتماعی شدن، آموزش و مراقبت مناسب نیاز دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا