;
سرگرمی

درختان گرسنه که همه چیز را می بلعند+ 10 عکس فوق العاده که باید ببینید!

درختان گرسنه: درختان نه تنها قادر به تزیین و زیبایی محیط زیست ما و تأمین اکسیژن برای بشریت هستند بلکه زندگی برخی از افراد را نیز خراب می کنند. البته، همه چیز به کشوری بستگی دارد که این غول گرسنه “تصمیم” گرفته است که با خانه، فروشگاه یا حصار متحد شود. بنابراین طول عمر و ماندن این درخت های گرسنه بستگی زیادی به فرهنگ و جغرافیای کشور دارد. حفظ درختان در برخی کشورها بسیار مهم است.

1. درخت بلوط ۳۰۰ ساله  در تورنتو (کانادا)

درختان گرسنه1
“هیچ درخت دیگری در کانادا به اندازه این درخت ارزشمند نیست” (تورنتو).

یک کمپین فعال جمع آوری کمک در کانادا برای نجات جان … یک درخت بلوط آغاز شده است. به گزارش sayarak.com ، این غول ۳۰۰ ساله دهه هاست که به یک خانه نزدیک شده و به تدریج در حال تخریب آن است.

حقیقت جالب:این علاقه مقامات کانادایی به حفظ یک درخت معمولی ، در واقع تصادفی نیست. با توجه به اینکه کانادا به عنوان یک کشور فقط در اول ژوئیه ۱۸۶۷ تاسیس شد ، بلافاصله مشخص می شود که بلوط قرمز ۳۰۰ ساله مدتها قبل از وجود کشور خود در این سرزمین ظاهر شده است. این درخت در امتداد مسیر سابق دره هامبر که توسط بومیان استفاده می شد و بعداً توسط بازرگانان خز اروپایی که بین دریاچه های انتاریو و سیمکو حرکت می کردند ، کاشته شد. محققان ادعا می کنند که نهال بلوط توسط پیشگامان فرانسوی کاشته شد که یک پست تجاری در دریاچه انتاریو افتتاح کردند و قرار بود به عنوان یک نقطه عطف برجسته خدمت کند.

سه قرن بعد ، این مرد خوش تیپ ۲۴ متری دیگر نه در ساحل یک دریاچه زیبا ، بلکه در پایتخت این کشور در یکی از خیابان های محله شمال یورک بود. همه چیز خوب است ، اما تنه عظیم آن با ۵ متر محیط عملا جلوی ورودی یک خانه قدیمی را می گیرد که در دهه ۶۰ قرن گذشته ساخته شده است. در حال حاضر ، بخشی ازدرخت با تلاش برای از بین بردن سقف و بدنه ساختمان است ، زیرا خانه مانع از پیشروی خانه است.

اما این در مقایسه با رشد ریشه های درخت در پی ، و همچنین جذب تمام رطوبت در خاک ، هنوز هم چندان ترسناک نیست ، به همین دلیل خانه فرو می نشیند و ترک های ناامنی ایجاد می شود. به علاوه ، صاحب این خانه منطقی از وزش باد شدید می ترسد ، زیرا این شاخه ها هر لحظه می تواند بر روی سقف خانه آسیب دیده او سقوط کند

اگرچه صاحب این خانه ، که این خانه را در سال ۲۰۱۵ خریداری کرده ، بیشتر نگران این است که نتواند از درخت بلوط چند صد ساله مراقبت مناسبی داشته باشد و امیدوار است که شهرداری این مسئولیت را به عهده بگیرد.

درختان گرسنه2
این خانه به دلیل نزدیکی با درخت بلوط ۳۰۰ ساله (تورنتو ، کانادا) به تدریج در حال فروپاشی است.

ادیت جورج یکی از ساکنان محلی است که ۱۴ سال تلاش کرده است تا تصمیم بگیرد درخت بلوط را نجات دهد و به او فرصت زندگی دهد. | عکس

شکی نیست که مقامات شهری با تمام توان در تلاش برای حل این وضعیت هستند و حتی در سال ۲۰۱۸ ، در یکی از جلسات، آنها تصمیم گرفتند: “خرید خانه به منظور تخریب خانه و حفظ درخت بلوط ، سازماندهی یک پارک عمومی در اطراف آن را انجام دهند.”

از آنجا که بودجه ای برای خرید خانه در بودجه پیش بینی نشده است، اقدام خیرخواهانه ای اعلام شد که وظیفه آن جمع آوری کمک های مالی بود. با این حال ، مبلغ ۳۳۰ هزار دلارجمع شد. ایالات متحده آمریکا (۴۳۰ هزار دلار کانادا) هنوز از توان مردم شهر فراتر است و در حال حاضر تنها یک سوم پول جمع شده است. علی رغم اینکه هنوز پول وجود ندارد ، در سال ۲۰۱۹ یک لوح یادبود به احترام درخت نصب شد، که اولین نشانه یادبود ایجاد شده برای یک درخت در بزرگترین کلانشهر کشور بود.

۲. درخت گرسنه چنار در دوبلین (ایرلند)

درختان گرسنه3
چنار گرسنه به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است (مسافرخانه های کینگ، دوبلین).

این نمایشگاه زنده منحصر به فرد که در محوطه قدیمی ترین دانشکده حقوق ایرلند واقع شده است (در سال ۱۵۴۱ تاسیس شده است) یکی دیگر از بناهای تاریخی در منطقه تاریخی دوبلین است. این چنار عظیم برگ افرا که ارتفاع آن به ۲۱ متر رسیده است ، نیمکت حکاکی شده در کنار آن را تا حدی “بلعیده” است. به گفته کارشناسان، این نمونه حداقل ۱۲۰ سال پیش کاشته شد و با گذشت زمان، با رش ، شروع به بلعیدن نیمکت کرد. چنار گرسنه به سوژه ای جذاب برای عکاسی تبدیل شده است ، اگرچه مردم محلی هرگز روی نیمکت نمی نشینند.

طبق گفته های قدیمی ها ، روند تصرف در دهه ۴۰ قرن گذشته آغاز شد. اما این تعجب آور نیست ، زیرا در حال حاضر محیط درخت تقریبا ۳.۵ متر است! برای سالها ، تعداد کمی از مردم به چنین محله ای توجه داشتند ، اما با گذشت زمان ، فعالان به این نتیجه رسیدند که درخت چنار به عنوان “درخت میراث” شناخته شده است و از سال ۲۰۱۷ تحت حفاظت دولت قرار گرفته و حتی در برخی از نقشه های گردشگری شهر گنجانده شده است. درخت چنار برای “اشتهای وحشیانه” خود نه تنها محافظت می شود ، بلکه همچنین لقب – “درخت گرسنه” را دریافت کرده است.

۳. پیوند درخت قدرتمند و لوله قدیمی در خیابان تروفیموف مسکو

درختان گرسنه4
شاید آخرین لوله آب قدیمی در مسکو فقط به خاطر افرای قدیمی که تقریباً به طور کامل آن را بلعیده است، باقی مانده است. این جاذبه بی نظیر توسط دولت محافظت نمی شود ، اما مردم محلی هم به خود درخت و هم به ستون بسیار حساس هستند. بسیاری اتحاد این “زوج شیرین” را نمادی از روستاهای نزدیک مسکو می دانند که مدتهاست توسط کلانشهرها “بلعیده شده” است. قدیمی ها به یاد می آورند که چگونه در سال ۱۹۶۲ ، پس از راه اندازی یک منطقه کوچک ، در حالی که آنها هنوز کودک بودند ، با لوله آب قدیمی بازی می کردند ، زیرا این معجزه مهندسی در دسترس ترین و جالب ترین سرگرمی برای بچه های کل منطقه بود.

پس از آن ، به عنوان بخشی از سبز شدن ساختمان جدید ، کسی یک افرا جوان نزدیک به آب کاشت. برای نیم قرن ، درخت آنقدر رشد کرده است که پس از برخورد با مانعی ، از هر طرف لوله آب قدیمی را در آغوش گرفت. بنابراین ، لوله آب قدیمی در تماس نزدیک با یک جسم زنده بود. چنین زوج اصلی از نظر گیاه شناسی نیز قابل توجه است. همانطور که مشخص شد ، افرا برگ خاکستر نمونه ای نادر است که به ندرت در این عرض های جغرافیایی زنده می ماند ، زیرا بسیار در معرض بیماری های قارچی است. و این واقعیت که در این شرایط حفظ شده است ، یک مورد کاملاً منحصر به فرد است.

به همین دلیل ، فعالان بی تفاوت این بخش کوچک، نمی خواهند با درخواست برای شناسایی لوله آب قدیمی که با درخت یکی شده است، به مقامات مراجعه کنند و در نتیجه عمر طولانی آنها را حفظ کنند. به گفته یکی از ساکنان این خیابان: لوله آب قدیمی از گذشته های دور که به چنین شکل اصلی حفظ شده ، یک معجزه و جزو عتیقه جات و در عین حال افتخار ما است. افراد کمی مانند من باقی مانده اند که از بدو تولد در اینجا زندگی کرده اند. ما از لوله آب قدیمی خود مراقبت می کنیم ، و قرار نیست از لوله آب قدیمی و افرا استفاده کنیم یا از آن جدا شویم. ”

۴. یک درخت در اودسا خانه ای را خراب می کند

درختان گرسنه5
به همین دلیل شما نمی توانید در نزدیکی خانه خود درخت بكارید

اولین سال نیست که ساکنان یک خانه قدیمی در خیابان ۲۷ سردنایا در شهر اودسا بسیاری از مقامات را برای نجات خانه خود ، که به طور مداوم در حال تخریب است ، می کوبند … درختی که ریزوم آن به پایه و اساس خانه تبدیل شده است. نه خدمات عمومی و نه مقامات به هیچ وجه نمی توانند تصمیم بگیرند که چه کاری انجام دهند ، زیرا در واقع این غول در قلمرو سازمان جستجوی زمین شناسی “Ukrgeolbud” در حال رشد است ، که به هیچ وجه به شکایات اودسیان واکنش نشان نمی دهد. اکنون به این نکته رسیده است که خانه ترک خورده است ، که می تواند منجر به فروپاشی و عواقب فاجعه بار برای ساکنان آن شود.

به طور طبیعی ، مقامات شهر قصد اسکان مجدد ساکنان را ندارند ، آنها فقط در تلاشند تا مدیریت موسسه را ترغیب کنند … تا درخت را قطع کرده و حصاری را احیا کنند ، که در آن ساکنان دلواپس منطقه کوچک برای ایجاد درد و رنج “گیاه” یک سوراخ ایجاد کردند.

چندین بار کمیسیونی تشکیل شده است که نیاز به مقاوم سازی ساختمان را تأیید کرده و دستورالعمل هایی را برای تاسیسات صادر کرده است. اما این اقدامات به هیچ وجه مشكل را حل نمی كنند ، زیرا این درخت هرچه بیشتر در پی می رود ، یکپارچگی آن را بیشتر نقض می كند.

۵.چگونگی بلعیدن دوچرخه، نرده ه ، پیانوها، ماشین ها و سلاح های جنگ جهانی دوم توسط درختان

دنیای گیاهان زنده همیشه با ابرقدرت ها و معجزات خود حیرت زده کرده و متوقف نمی شود. میل به زندگی نه تنها باعث می شود که حتی یک جوانه کوچک در آسفالت شکسته رشد کند و یا در لبه صخره ریشه بزند ، بنابراین تنه ، ریشه یا میوه گیاه می تواند هر شکلی را پر کند و حتی اشیایی را که در نزدیکی آن هستند “جذب” کند. و مجموعه عکسهای بعدی با “ربات های بیوروبات” و نمونه هایی از هنر طبیعی تأیید واضحی از این امر خواهد بود.

درختان گرسنه6

درختان گرسنه7

درختان گرسنه8

درختان گرسنه9

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا