;
سرگرمی

چیستان: کدام کشور است که دو حرف اول نام آن، جنس یک پارچه می شود؟

چیستان برای ذهن فعال: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد. پس با یک مطلب دیگر از بخش سرگرمی مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

این چیستان بامزه رو ببین: چیستان حبیب لیسانسه ها: اگه گفتی چرا ماهی ها به هم دست نمی دن؟!

چیستان برای ذهن فعال

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان برای ذهن فعال همراه باشید. شما در چیستان برای ذهن فعال از سری مطالب بخش سرگرمی گفتنی به این سوال پاسخ دهید: کدام کشور است که دو حرف اول نام آن، جنس یک پارچه می شود؟

چیستان برای ذهن فعال

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان برای ذهن فعال

چیستان برای ذهن فعال2

درگیر شدن مغز در بازی های فکری می تواند یک راه سرگرم کننده و عالی برای استراحت از استرس های روزانه باشد. تمرکز ما را از نگرانی‌ها دور می‌کند و به ما اجازه می‌دهد در حالی که هنوز ذهن خود را تمرین می‌دهیم، استراحت کنیم. بازی های فکری اغلب شامل به خاطر سپردن و یادآوری اطلاعات است که به بهبود حفظ حافظه و مهارت های یادآوری کمک می کند. این می تواند به ویژه برای افراد در هر سنی، از جمله دانش آموزان و افراد مسن مفید باشد. شما هرروزه در مجله اینترنتی گفتنی مطالب متنوعی از انوال پازل ها و معماها را می توانید ببینید و لذت ببرید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مانند ایسنتاگرام و فیس بوک گفتنی ما را دنبال کنید.

 

برایتان جالب خواهد بود

آیا می تونی به سرعت شیری که پنهان شده رو ببینی؟ 5 ثانیه فرصت داری!

معما: اون چیه که پر از سوراخ است، اما با این حال آب را نگه‌ می‌ دارد!؟

اگه ادعا داری ضریب هوشی‌ات بالاست، پس قاتل تصویر را پیدا کن!

اون چیه که هرچی بالا بره دیگه اصلا پایین نمیاد؟ + همراه با جواب

تست شخصیت: آیا اعتماد به نفس برای پیشرفت دارید؟ کافیست یک نماد را انتخاب کنید تا متوجه شوید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا