;
سرگرمی

چیستان: یک زن و شوهر ۷ پسر دارند و هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفر هستند؟

چیستان زن و شوهر: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان زن و شوهر همراه باشید. شما در چیستان زن و شوهر از سری مطالب بخش سرگرمی مجله گفتنی به این سوال پاسخ دهید:یک زن و شوهر ۷ پسر دارند و هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفر هستند؟

جالبه از دست ندین: تِرِندهای فارسی جالب در سال 2023: از چیپس میقولی تا آو آو آو + ویدئو

چیستان زن و شوهر

.

.

.

.

.

.

جواب چیستان زن و شوهر

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد. در ادامه با چیستان زن و شوهر همراه باشید.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان زن و شوهر: ۱۰ نفر

چیستان زن و شوهر2

برایتان جالب خواهد بود

میتونی شخصی که به گروگان گرفته شده رو 5 ثانیه ای شناسایی کنی؟

چیستان: اون چیه که اولش منم دومش تویی و آخرش هم زبون داره؟

در معمای ریاضی ارزش پنیر و موش چقدر می باشد؟

چیستان: اون چیه که مال توست، ولی بیشتر بقیه بکار می‌برندش؟

چیستان: من یکی دارم، تو دو تا داری، شاه سه تا و پسر شاه نه تا!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا