;
سرگرمی

تست شخصیت شایستگی: آیا فرد شایسته ای هستی؟ اولین چیزی که می بینی چیه؟

تست شخصیت شایستگی: اولین بار در تصویر چه چیزی را می بینید؟ تست شخصیت شایستگی نشان می دهد آیا فرد شایسته ای هستید یا خیر.
شما فقط یک پاسخ دارید تا بدانید واقعاً چه کسی هستید. مراقب باشید در این تست روانشناسی دروغ نگویید.با بخش سرگرمی وبسایت اینترنتی گفتنی در خدمت شما خواهیم بود.

در تصویر زیر بلافاصله چی دیدی؟

 

تست شخصیت شایستگی

از دست نده: تست بینایی قورباغه: اگر قورباغه ای را در این تصویر دیدید، چشم شاهین دارید!

تست شخصیت شایستگی:  اگر به ساعت نگاه کنید متوجه خواهید شد که زمان آن فرا رسیده است که به یک تست شخصیت بپیوندید . در این یادداشت از بخش سرگرمی مجله گفتنی، ما به شما این شانس را می‌دهیم که در یک تست روان‌شناختی شرکت کنید که می‌تواند به شما بگوید آیا شما فرد شایسته‌ای هستید یا خیر. آیا شما علاقمندید؟

شما فقط باید آنچه را که در ابتدا در تصویر می بینید مشخص کنید. اما مراقب باشید، در تصویر دو گزینه وجود دارد: سگ و گربه. هر جایگزین معنای متفاوتی دارد. هنگام پاسخگویی دروغ نگویید.

تست شخصیت شایستگی:

سگ:

تست شخصیت شایستگی: اگر ابتدا سگ را دیدید، شما فردی شایسته، مسئولیت پذیر و وفادار هستید. شما ترجیح می دهید به آرامی، اما مطمئنا حرکت کنید. شما به روابط عاشقانه مادام العمر اعتقاد دارید. دوست دارید در یک زوج باشید. اگر زمین بخوری، قوی تر از جای خود بلند می شوی. شما هرگز به راحتی بازوهای خود را پایین نمی گذارید. شما به دلیل بی گناهی خود متمایز هستید. شما به دیگران اعتماد دارید. شما بسیار خلاق و باهوش هستید.

گربه:

تست شخصیت شایستگی:  اگر ابتدا گربه را دیدید، به ندرت با انگشت اشاره می کنید. شما دوست ندارید پیش داوری کنید. خانواده شما برای شما بسیار مهم است. زود میبخشی شما انتخاب می کنید که کینه نداشته باشید. شما انتخاب می کنید که حقایق را پیش بینی نکنید. شما عاشق سورپرایز هستید. از افراد منفی گرا فاصله می گیرید. شما از درگیری دوری می کنید. از ویژگی های شما مهربان، مهربان و بسیار سخاوتمند است. از بحث کردن متنفری شما فقط زمانی این کار را انجام می دهید که راه دیگری نداشته باشید.

آرمی های ایرانی بخوانید: تایپ شخصیتی اعضای گروه بی تی اس (BTS): 5 نفر آنها درونگرا هستند!

تست شخصیت چیست؟

تست شخصیت شایستگی:  آزمون های شخصیتی پرسشنامه هایی هستند که به منظور سنجش شخصیت افراد طراحی یا ایجاد می شوند. به عبارت دیگر، آنها به شما این امکان را می دهند که بدانید یک شخص واقعاً چگونه است. تست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند معمولاً شامل پاسخ دادن به یک سؤال است: ابتدا چه چیزی را در تصویر می‌بینید؟ پاسخ به کاربر این امکان را می دهد تا در مورد نحوه زندگی خود بداند.

نکاتی برای شرکت در تست شخصیت شناسی

تست شخصیت شایستگی: هیچ راهی جهت آماده شدن برای تست شخصیت‌شناسی وجود ندارد اما مواردی وجود دارد که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید مطمئن شوید که نتایج آزمون شما بهترین بازتاب شخصیت شماست. این نکات شامل موارد زیر هستند:

صادقانه جواب دهید

سعی نکنید یک نسخه «ایده‌آل» از خودتان را ارائه دهید. در عوض، سعی کنید فقط به روشی پاسخ دهید که نشان دهد شما چه کسی هستید و چه احساسی دارید.

دستور‌العمل‌های تست را بخوانید

اگر متوجه دستور‌العمل‌ها یا سؤال‌ها نشوید، ممکن است نتایج آزمون شما بازتاب دقیقی از شخصیت شما نباشد.

سعی نکنید «آزمون را شکست دهید»

سعی نکنید جوابی را حدس بزنید که فکر می‌کنید ممکن است پاسخ «ایده‌آل» آزمون باشد. فقط صادقانه به سؤالات جواب دهید.

تاریخچه تست‌ شخصیت شناسی

تست شخصیت شایستگی: یکی از اولین اشکال تست‌های شخصیت‌شناسی، معروف به فرنولوژی، در اواخر قرن ۱۸ پدیدار شد و در طول قرن ۱۹ رایج شد. این رویکرد شامل اندازه‌گیری برجستگی‌های روی جمجمه انسان بود که به ویژگی‌های شخصیتی خاصی نسبت داده می‌شد.

بعدها، روانشناسان شروع به تلاش برای تعیین تعداد ویژگی‌های شخصیتی مختلف کردند. به عنوان مثال، گوردن آلپورت پیشنهاد کرد که بیش از ۴۰۰۰ ویژگی شخصیتی مختلف وجود دارد. سپس روانشناس ریموند کاتل از یک تکنیک آماری به نام تحلیل عاملی استفاده کرد تا این فهرست را به ۱۶ عامل شخصیتی مختلف کاهش دهد، در حالی که هانس آیزنک این فهرست را به سه عامل کاهش داد.

یکی از محبوب‌ترین رویکردهای شخصیتی امروزه به عنوان پنج جنبه بزرگ شخصیت شناخته می‌شود.

این نظریه نشان می‌دهد که شخصیت از پنج بعد گسترده تشکیل شده است: برون‌گرایی، سازگاری، وظیفه‌شناسی، روان‌رنجوری و استقبال از تجربه.

امروزه، طیف گسترده‌ای از تست‌های شخصیت‌شناسی رایج شده‌اند که اغلب بر اساس نظریه‌های خاص سیستم‌های شخصیت هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا