;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی + همه چیزهایی که باید قبل از عمل بدانید!

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی: آیا شما هم متقاضی عمل بینی عروسکی هستید و به این کار، اصرار عجیبی دارید؟ اگر این‌طور است پیش از عمل بینی عروسکی، این سوال را با پزشکتان در میان بگذارید: عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی چیست؟ با بخش مد و زیبایی مجله گفتنی همراه باشید.

بینی عروسکی برای چه افرادی مناسب است؟

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی: پزشک باید نتیجه جراحی را برای بیمار با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر قسمت‌های صورت، ارتفاع بینی، فاصله بین بینی و لب بالا توضیح دهد. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی که در اصطلاح عامیانه به آن جراحی بینی عروسکی می‌گویند تمرکز بیشتر روی نوک بینی است. در این جراحی، نوک بینی به سمت بالا کشیده می‌شود.
در جراحی بینی با نتیجه فانتزی به دلیل کوچک شدن اندازه بینی و سوراخ‌های آن، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف حس بویایی شود، بنابراین برای این جراحی حتما باید پزشک ماهر و با تجربه پیدا کنید.

در این نوع جراحی، بینی بیمار بیش از حد طبیعی کوچک می‌شود. البته لازم است پزشک پیش از جراحی، بر این موضوع تاکید کند که هدف، زیبایی بیشتر است، اما این زیبایی نباید به قیمت آسیب به بینی تمام شود. وقتی سوراخ‌های بینی، خیلی کوچک شوند، فرد دچار مشکل تنفسی می‌شود.

شاید جالب باشد: ماسک دارچین برای چروک پوست: با این ماسک دوباره جوان می شوید!

معاینه حضوری و مشاوره با جراح

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی: در طول مشاوره و جلسات حضوری، پزشک تصمیم می‌گیرد که آیا شما گزینه مناسبی برای جراحی بینی فانتزی هستید یا نه. این انتخاب، بدون معاینه پزشکی حضوری، امکان‌پذیر نیست. با در نظر گرفتن معاینات و آزمایش‌ها، می‌توانید انتظار یک عمل بینی طبیعی را داشته باشد. طبیعی شدن ظاهر بینی و موفقیت در راینوپلاستی، به دانش و مهارت جراح بستگی دارد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی، بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی یا عروسکی صورت می‌گیرد و به گونه‌ای انجام می‌شود که اثری از جراحی باقی نماند و ظاهری طبیعی متناسب با فرم صورت ایجاد شود.
در این جراحی، تغییراتی در نوک و پشت بینی ایجاد می‌شود. در جراحی طبیعی بینی معمولا انحراف، اصلاح و تیغه بینی صاف می‌شود. نداشتن قوس در پشت بینی باعث می‌شود بینی شما بسیار طبیعی به نظر برسد و حالت طبیعی خود را حفظ کند.

همچنین جالب خواهد بود: ماسک ضد ریزش مو که با آن ریزش موی شما قطع می‌شود!

ویژگی‌های جراحی بینی طبیعی

سوراخ‌های بینی خیلی جمع نمی‌شوند.
تغییری در شکل و محل سوراخ‌های بینی ایجاد نمی‌شود.
نوک بینی، تیز نمی‌شود.در جراحی طبیعی بینی معمولا انحراف، اصلاح و تیغه بینی صاف می‌شود. نداشتن قوس در پشت بینی باعث می‌شود بینی شما بسیار طبیعی به نظر برسد و حالت طبیعی خود را حفظ کند.
قوس بینی به طور طبیعی و به میزان کم است.
بین بینی و پیشانی، یک زاویه طبیعی ایجاد می‌شود.
بین بینی و لب‌ها یک زاویه طبیعی ایجاد می‌شود.
همیشه پیش از انجام جراحی زیبایی بینی، چندین عکس از زوایای مختلف از صورت و بینی شما گرفته می‌شود. جراح، بینی و فرم صورت شما را بررسی می‌کند و این عکس‌ها با دقت آنالیز می‌شوند تا عمل جراحی به گونه‌ای انجام شود که اثری از جراحی باقی نماند.

شاید جالب باشد: بهترین ماسک لک صورت که تیره‌ترین لک روی پوست را محو می کند!

نکاتی در مورد جراحی بینی عروسکی

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی: افرادی که بینی استخوانی دارند و اجزای صورتشان کوچک است، در جراحی بینی فانتزی، نتایج بهتری به دست می‌آورند. همچنین در بینی‌هایی که بافت و غضروف قوی و پوست نازکی دارند، نتیجه جراحی موفقیت‌آمیزتر خواهد بود. جراحی بینی فانتزی که در آن بینی، کوچک و ظریف می‌شود بیشتر مورد توجه خانم‌هاست. اما فکر نکنید آقایان به این جراحی، تمایلی ندارند. تعداد آقایانی هم که خواهان جراحی بینی عروسکی هستند، کم نیست.

نکاتی که پزشک در جراحی بینی فانتزی باید به آن توجه کند، عبارتند از:

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی2

اندازه سوراخ‌های بینی نباید از بیش از اندازه کوچک‌تر شود، چون این عمل می‌تواند به عملکرد تنفسی بینی آسیب برساند.
1- اندازه سوراخ‌های بینی نباید از بیش از اندازه کوچک‌تر شود، چون این عمل می‌تواند به عملکرد تنفسی بینی آسیب برساند.
2- تناسب بین بینی و سایر قسمت‌های صورت باید رعایت شود، به همین دلیل نمی‌توان بدون در نظر گرفتن سایر اجزای صورت، بینی را خیلی کوچک کرد.
3- فاصله بین لب بالا و بینی باید به گونه‌ای باشد که بینی شبیه بینی خوک نشود.
4- پوست بینی‌های گوشتی معمولا ضخیم است و برای رسیدن به نتیجه 100درصد، کار بیشتری لازم است که رسیدن به مدل ایده‌آل را دشوارتر می‌کند. اگر بینی شما استخوانی است، باید بدانید که نسبت به بینی‌های گوشتی، نتیجه این جراحی بهتر خواهد بود.

بخوانید: پروتئین تراپی مو با ماست و تخم مرغ، پولتان را در جیب نگه دارید!

نکاتی که باید در عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی بدانید:

بینی فانتزی برای هر چهره‌ای مناسب نیست. مثلا افرادی که اجزای صورتشان کوچک نیست نباید بینی خود را فانتزی کنند. همچنین افرادی که بینی گوشتی دارند و پوست بینی آن‌ها ضخیم است، باید بدانند نتیجه نهایی بینی فانتزی چندان خوب از آب درنمی‌آید.

بینی فانتزی برای هر چهره‌ای مناسب نیست. مثلا افرادی که اجزای صورتشان کوچک نیست نباید بینی خود را فانتزی کنند.
در این شرایط، بینی به حدی غیرطبیعی می‌شود که بیمار مجبور است عمل ترمیم بینی انجام دهد.
اگر فکر می‌کنید که خب چه اشکالی دارد، جراحی بینی ترمیمی انجام می‌دهم؟! باید بدانید که اشتباه می‌کنید چون در جراحی ترمیم نمی‌توان زیاد مانور داد. چرا؟ چون در جراحی اولیه برای کوچک شدن بینی، تراش‌های زیادی و تغییرات زیادی ایجاد می‌شود که کار ترمیم را سخت می‌کند.
در جراحی بینی فانتزی باید زاویه نوک بینی رعایت شود. چون اگر ارتفاع و قوس زیاد در تیغه بینی وجود داشته باشد و بینی بر این اساس کوچک شود، بینی از حالت فانتزی خارج می‌شود و بینی حالتی مانند بینی خوک به خود می‌گیرد.

ببینید: روغن رزماری برای ابرو و روش استفاده از آن را یاد بگیرید!

بینی عروسکی برای چه افرادی مناسب تر است؟

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی: رینوپلاستی فانتزی برای افرادی که بینی استخوانی با پوست نازک دارند، مناسب است چون پوست نازک بینی و غضروف قوی باعث می‌شود ظرافت بعد از عمل نمایان شود.
همچنین افرادی که دارای اجزای صورت کوچک و ظریف هستند، برای این عمل مناسب‌اند. افرادی که بینی‌های گوشتی و پوست ضخیم دارند، کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی نیستند.

افرادی که بینی‌های گوشتی و پوست ضخیم دارند، کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی نیستند. به این دلیل که ضخامت بالای پوست، ظرافت‌های جراحی را نشان نمی‌دهد، جراح مجبور می‌شود بینی را بیشتر از اندازه بینی‌های استخوانی برش دهد که عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.
همان‌طور که گفتیم آقایان هم متقاضی این جراحی هستند، اما آن‌ها و افرادی با صورت‌های بزرگ کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی نیستند. چون تناسبی بین اجزای صورت وجود نخواهد داشت.

انتخاب جراح:

مهم‌ترین نکته در جراحی و کاهش عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی، انتخاب بهترین جراح بینی است که در این نوع جراحی، تبحر و مهارتی بالا دارد. اگر چنین جراحی را انتخاب کنید، عوارض این نوع جراحی هم کمتر می‌شود و تنها کاری که شما باید انجام مراقبت‌هایی است که پزشک به شما توصیه می‌کند. این مراقبت‌ها را باید برای کاهش تورم و احتمال خونریزی انجام دهید.
اگر جراح، مهارت کافی نداشته باشد، یا شما بیش از اندازه بر کوچک بودن بینی خود تاکید کنید، ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوید و حتی امکان دارد که مجبور شوید جراحی ترمیمی انجام دهید. اگر جراح، مهارت کافی نداشته باشد، یا شما بیش از اندازه بر کوچک بودن بینی خود تاکید کنید، ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوید و حتی امکان دارد که مجبور شوید جراحی ترمیمی انجام دهید.

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی علاوه بر تورم و کبودی موقت در اطراف چشم و بینی:

عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی3

1- خونریزی

جراحت یا سوراخ در سپتوم یعنی دیواره‌ای که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند.

2- مشکلات پوستی

مشکلات پوستی که شامل تجزیه بافت پوست و تحریک ناشی از بانداژ است.

3- عفونت

به احتمال زیاد پس از جراحی برای کاهش خطر عفونت، پزشک برایتان آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند.

4- انسداد جدی بینی

انسداد جدی بینی، ناشی از تورم داخل بینی است.

5- عوارض بیهوشی

ممکن است پس از جراحی، عوارض بیهوشی را تجربه کنید. همچنین این امکان هست که نتایج جراحی، آنطور که انتظار داشتید، نشود. در جراحی بینی فانتزی، سوراخ‌های بینی شما کوچک‌تر می‌شود و بینی‌تان حالت سر بالا به خود می‌گیرد. در این نوع جراحی حتما باید در انتخاب جراح، دقت ویژه داشته باشید. انتخاب جراح ماهر، عوارض پس از جراحی را کاهش می‌دهد.

شاید برایتان جالب باشد:

همچنین جالب است: از بین بردن غبغب با پودر کاد هندی به روشی آسان و بی خطر!

چرا دختر شب در دنیای مدلینگ غوغا به پا کرده است؟

آرایش پوست چرب و جوش دار به کمک لوازم آرایشی ساده و در دسترس!

معنای جوش در نواحی مختلف صورت چیست؟ این نشانه ها را جدی بگیرید!

چهره مورد علاقه مردان ایرانی: چرا کلویی کارداشیان از نظر مردان جذاب است؟

۱۰نشانه اعتیاد به آرایش: آیا می توانید بدون آرایش جایی ظاهر شوید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا